У кількох містах Далекого Сходу поновилися масові антипутінські протести
У суботу мітингувати вийшли до 80 тисяч чоловік.
Обрана Кремлем тактика реагування на масові протести, викликані арештом хабаровського губернатора, не тільки неефективна, але і небезпечна для режиму: протести можуть поширитися за межі регіону, стверджують опитані Forbes політологи. На їхню думку, влада виявилася в дуже непростій ситуації.
Протести в Хабаровську йдуть восьмий день і явно не затихають. У суботу мітингувати на підтримку губернатора Хабаровського краю Сергія Фургала, заарештованого за звинуваченням, нібито, в причетності до вбивств, вийшли десятки тисяч чоловік.
Хабаровська адміністрація заявила, що на початку акції протестувальників було до 10 000 чоловік, що на 30% менше, ніж на акції в минулі вихідні.
Проте, радник губернатора Хабаровського краю Захар Синяговський визнав, що підсумкове число протестуючих було близько 30 000-50 000 людей.
«Свободу» – скандують учаснику ходи
Кореспондент «Комерсанта» вважає, що на піку акції число мітингувальників могло досягати 50 000 чоловік. А кореспондент «Відомостей» допускає, що в ході містом взяли участь 80 000 чоловік, що становить близько 15% населення міста. Вчора надвечір жителі міста знову вийшли до будівлі крайового уряду, і акція відновилася.
Чому на Далекому Сході продовжують мітингувати, яка тактика Кремля і чого чекати далі – про це Forbes запитав провідних російських політологів.
Гліб Павловський, політолог: Влада в Кремлі вибрала певну тактику поведінки реагування на протести в Хабаровську. З їх точки зору, це помірна тактика, навіть гуманна: не чіпати людей, і через деякий час протест розсмокчеться.
Це не цілком звичайна для Кремля тактика: там, зазвичай, вдаються до жорсткої протидії. З точки зору кремлівської публіки, сьогоднішня демонстрація – це провал цієї тактики: падіння числа протестуючих не відбулося, а в якомусь сенсі можна вважати, що рух захоплює все місто.
Але дати задній хід силовики не можуть: вони тим самим визнають, що припустилися помилки, а їх противники – мали рацію.
Протести можуть легко перерости в щось більш серйозне – припустимо, в страйк, і це вже більш серйозна ситуація, тому що вона буде в якомусь сенсі сигналом для інших регіонів. До теперішнього часу єдиний серйозний успіх м'якої стратегії Кремля в тому, що інші регіони не приєдналися, а опозиція в цілому проігнорувала Хабаровськ.
Нагадаємо, що на численних акціях протесту люди часто скандують: «Путин – вор» і «Путина – в отставку».