У Києві на хабарі затримали посадовця військкомату

КРИМІНАЛ
01 квітня, 09:38
У Києві на хабарі затримали посадовця військкомату

Він вимагав дев’ятсот доларів за постановку автомобілів на військовий облік та не передачу їх до ЗСУ

У Києві правоохоронці викрили на корупції працівника територіального центру комплектування (ТЦК). Він, за даними слідства, вимагав 900 доларів США за постановку автомобілів на військовий облік без передавання їх до ЗСУ.

Правоохоронці викрили у корупційній схемі працівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки одного з районів столиці. Згідно з нормами чинного законодавства, транспортні засоби, що перебувають у власності підприємств на період дії воєнного стану, можуть бути перереєстровані лише за умови їхнього перебування на військовому обліку у регіональному ТЦК СП.

З огляду на це порушник налагодив схему з видачі відповідних документів «клієнтам» за грошову винагороду.

Так під час зустрічі із підприємцем, технік відділу військового обліку пообіцяв останньому вплинути на керівництво районного ТЦК, та за прискореною процедурою поставити на облік два позашляховика «Volkswagen», який підприємець мав намір продати. Таку послугу він оцінив у дев’ятсот доларів США. У разі не отримання коштів, зловмисник погрожував передати автівки на потреби військових.

Відтак, під час отримання неправомірної вигоди правоохоронці затримали зловмисника у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. У нього вилучили 900 доларів США, які йому передав «клієнт».

У Києві на хабарі затримали посадовця військкомату_1
У Києві на хабарі затримали посадовця військкомату_3

Слідчі повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України – одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. За вчинене підозрюваному загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Читайте також:
Політика
Хто заробляє на виконанні фортифікаційних робіт в Запорізькій області?
вчора, 11:31
Політика
Українські перевізники опублікували спільну заяву щодо спроб вплинути на функціонування системи є-Черга.
вчора, 09:13
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
19 квітня, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38