У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму

ВІЙНА
23.02.2022, 17:30
У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму

Портал містить карту, що включає об’єкти культурної спадщини Криму, щодо яких з боку московії було допущено незаконні дії

Кримський інститут стратегічних досліджень спільно з громадською організацією КримSOS презентували портал “Порушення проти культурних цінностей у Криму”, який розпочав документування фактів порушень щодо кримських пам’яток, - повідомляє "Укрінформ".

“Портал містить карту, що включає об’єкти культурної спадщини Криму, щодо яких з боку Росії було допущено незаконні дії, містить історичну довідку про ці об’єкти, про осіб, причетних до порушень, а також джерело інформації про ці порушення”, – заявила член Експертної мережі "Кримської платформи" Ельміра Аблялімова-Чійгоз.

Розміщена на порталі карта класифікує три види порушень щодо пам’яток культури на півострові – незаконні археологічні розкопки, незаконні переміщення музейних цінностей із Криму на територію Росії та міжмузейні переміщення у Криму, а також так звані реставраційні роботи на об’єктах культурної спадщини.

У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму_1

Як зазначила експерт, вся інформація порталу верифікована та сприяє проведенню політики перехідного правосуддя на території окупованого Криму.

“Вона сприяє запровадженню всіх чотирьох елементів перехідного правосуддя, зокрема, ідентифікує особи та структури, причетні до порушень, забезпечує право на правдиву інформацію про стан культурних об’єктів та допущені порушення, а також інформує про використання пам’яток культури з метою дезінформації історії та ведення гібридної війни”, – повідомила Ельміра Аблялімова-Чійгоз.

У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму_3

Вона висловила сподівання, що портал “Порушення проти культурних цінностей у Криму” стане майданчиком усіх організацій, які займаються документуванням незаконних дій щодо кримських пам’яток.

“Даний портал – пропозиція до співпраці всім організаціям, що займаються питаннями документування порушень проти культурних цінностей. Я сподіваюся, що він стане майданчиком не тільки для громадських організацій, а й використовуватиметься центральними органами виконавчої влади, які займатимуться питаннями захисту культурної спадщини”, – резюмувала Аблялімова-Чийгоз.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Львівський музей історії релігії створює цифровий архів своїх фондів
30 липня, 15:17
Історія
24 травня 1964 р., співробітниками КДБ СССР було здійснено підпал Державної публічної бібліотеки АН УРСР.
04 травня, 08:13
Політика
Один із найбільших науково-природничих музеїв світу заявив про відсутність фінансування та субсидій на оплату комунальних платежів.
24.11.2023, 12:30
Історія
В історичному центрі Полтави почалися археологічні розкопки з метою збереження та вивчення культурної спадщини.
15.11.2023, 09:10
Мистецтво
Нова стратегія розвитку кіно в Україні загрожує ліквідацією кіноархіву Довженко-Центру.
02.11.2023, 08:35
Історія
Історико-культурна спадщина України занепадає не лише через російську агресію. Вітчизняні чиновники теж доклалися до руйнації.
30.10.2023, 09:01