У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму

ВІЙНА
23.02.2022, 17:30
У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму

Портал містить карту, що включає об’єкти культурної спадщини Криму, щодо яких з боку московії було допущено незаконні дії

Кримський інститут стратегічних досліджень спільно з громадською організацією КримSOS презентували портал “Порушення проти культурних цінностей у Криму”, який розпочав документування фактів порушень щодо кримських пам’яток, - повідомляє "Укрінформ".

“Портал містить карту, що включає об’єкти культурної спадщини Криму, щодо яких з боку Росії було допущено незаконні дії, містить історичну довідку про ці об’єкти, про осіб, причетних до порушень, а також джерело інформації про ці порушення”, – заявила член Експертної мережі "Кримської платформи" Ельміра Аблялімова-Чійгоз.

Розміщена на порталі карта класифікує три види порушень щодо пам’яток культури на півострові – незаконні археологічні розкопки, незаконні переміщення музейних цінностей із Криму на територію Росії та міжмузейні переміщення у Криму, а також так звані реставраційні роботи на об’єктах культурної спадщини.

У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму_1

Як зазначила експерт, вся інформація порталу верифікована та сприяє проведенню політики перехідного правосуддя на території окупованого Криму.

“Вона сприяє запровадженню всіх чотирьох елементів перехідного правосуддя, зокрема, ідентифікує особи та структури, причетні до порушень, забезпечує право на правдиву інформацію про стан культурних об’єктів та допущені порушення, а також інформує про використання пам’яток культури з метою дезінформації історії та ведення гібридної війни”, – повідомила Ельміра Аблялімова-Чійгоз.

У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму_3

Вона висловила сподівання, що портал “Порушення проти культурних цінностей у Криму” стане майданчиком усіх організацій, які займаються документуванням незаконних дій щодо кримських пам’яток.

“Даний портал – пропозиція до співпраці всім організаціям, що займаються питаннями документування порушень проти культурних цінностей. Я сподіваюся, що він стане майданчиком не тільки для громадських організацій, а й використовуватиметься центральними органами виконавчої влади, які займатимуться питаннями захисту культурної спадщини”, – резюмувала Аблялімова-Чийгоз.

Читайте також:
Світ
Посеред гірської пустелі в історичній єменській провінції Гадрамаут розташована унікальна пам'ятка архітектури під назвою Шибам.
14 вересня, 18:17
Кримінал
Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку
10 серпня, 12:24
Історія
Археологічна експедиція Інституту археології НАН України та Центру Балтійської та Скандинавської археології продовжує свою роботу.
31 липня, 13:18
Мистецтво
Раніше Carol for Charity вже отримала бронзу найпрестижнішого фестивалю США The One Show
21 червня, 06:44
Політика
Верховний суд відхилив касаційну скаргу "кримських музеїв"
09 червня, 12:45
Світ
Торії – добре впізнавані червоні ворота. Вони майже завжди стоять перед входом до шінтоїстських храмів і популярні серед туристів.
04 червня, 21:38