У Києві провулок носитиме ім'я журналіста, який розкрив світові правду про Голодомор

ПОЛІТИКА
30.07.2020, 17:53
Ґарет Джонс
Ґарет Джонс
Фото: lysty.net.ua

29 березня 1933 року валлійський журналіст Ґарет Джонс вперше публічно заявив про жахливий голод в Україні.

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали рішення про присвоєння провулку у Києві імені британського журналіста Ґарета Джонса, який розповів світу про Голодомор в Україні 1932-1933 років, передає «Радіо Свобода».

«У Шевченківському районі столиці з’явиться провулок, який матиме ім’я британського журналіста Ґарета Джонса (досі провулок Проєктний 13120). Він був одним із перших західних кореспондентів, які своїми публікаціями донести світові правду про Голодомор мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що ідею перейменування підтримали 104 особи, лише двоє проголосували проти. Громадське обговорення тривало на сайті КМДА з 19 березня до 19 травня 2019 року.

Продюсер відомого у світі фільму «Ціна правди» про Голодомор (фільм постає як двобій між валлійським журналістом Ґаретом Джонсом і кореспондентом газети The New York Times у Москві Волтером Дюранті, який у позитивному світлі писав про сталінський Радянський Союз і заперечував голод в Україні-ред) Єгор Олесов привітав рішення столичної влади.

У Києві провулок носитиме ім'я журналіста, який розкрив світові правду про Голодомор_1

Кадр із фільму «Ціна правди» (Mr. Jones), про Голодомор в Україні 1932–33 років

«Те, що в Києві увічнено ім’я Ґарета Джонса – це неймовірно. І це тільки частина великого процесу», – зазначив Олесов.

Як відомо, 29 березня 1933 року валлійський журналіст Ґарет Джонс скликав у Берліні пресконференцію, на якій вперше публічно заявив про жахливий голод в Україні. Пресреліз передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

«Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хліба. Ми помираємо!» Цей плач лунає по всій Росії; на Волзі; в Сибіру; в Білорусі; в Центральній Азії та Україні — «Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду», – писав Джонс згодом для західних читачів.

Читайте також:
Економіка
Україна успадкувала не найгіршу економіку світу, але усе проґавила
15 жовтня, 17:48
Політика
Уряд схвалив законопроєкт про відчуження земель під фортифікації.
15 жовтня, 17:10
Політика
«Не можна розкидатися українцями по світу, бо нас бракуватиме для існування нації і країни».
05 жовтня, 12:33
Історія
Густинський монастир. Збудований гетьманами та козацькими полковниками. Він століттями був козацьким інститутом.
01 жовтня, 15:02
Опінії
Ми маємо вимріяти Україну, на яку світ буде дивитись з надією та натхненням.
16 вересня, 11:54
Історія
Перед так званим великим переселенням народів (IV-VI століття) у центрі й півдні України мирно мешкали кілька племен. Все зіпсували гуни.
05 вересня, 21:49