У Києві встановлять пам'ятник відомому полтавцю

ПОЛІТИКА
13 березня, 09:55
У Києві встановлять пам'ятник відомому полтавцю

В столиці має з’явитися пам’ятник українському державному і політичному діячеві Симону Петлюрі.

Про це у четвер, 12 березня, заявив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в інтерв’ю «Інтерфаксу».

«Симон Петлюра – один з тих людей, якому логічно і доцільно ставити пам’ятник. Петлюра й інші, які в 1917-1921 роках творили Українську державу, – це люди, які забезпечили нас усвідомленням державності як мінімум у столітній тривалості, дуже важлива історія», – зазначив Дробович.

Симон Петлюра народився в травні 1879 року у Полтаві. Навчався у Полтавській духовній семінарії (зараз у будівлі розташована Полтавська державна аграрна академія).

Попри те, що сучасники неоднозначно оцінювали роль Петлюри в подіях Української революції 1917-1920 років, його ім'я перетворилося на символ антиросійської і антибільшовицької боротьби. 

Читайте також:
Перший був переважно локальним явищем за царської Росії, другий — за СССР набув тотального характеру.
18 вересня, 14:00
Тоталітарна ідеологія з її символами та доктриною має бути заборонена законом, а Голодомор — визнаний актом спланованого геноциду.
14 вересня, 12:34
У Вільнюсі провели урочисті заходи з нагоди 506-річчя знаменної події у нашій спільній історії — битви під Оршею.
10 вересня, 08:48
На 30-му році незалежності Україна досі не змогла розвіяти брехню про "визволення" Червоною армією і діяльність так званих "партизан".
03 вересня, 09:31
На думку "гаранта", в Україні немає єдиної української нації, а є багато різних людей, багато національностей і віросповідань.
26 серпня, 10:37
Пирятинська влада й ветерани бойових дій розглянули питання створення у місті алеї пам’яті полеглих на Донбасі військовослужбовців.
26 серпня, 08:49