Фільми про Голодомор: що варто подивитися

ІСТОРІЯ
23.11.2024, 16:26
Фільми про Голодомор: що варто подивитися

Це історії про те, як в українців відібрали все.

23 листопада відзначається День пам’яті жертв Голодоморів.

91 рік тому радянська влада штучно створила голод на території УРСР, тим самим спричинивши геноцид українського народу.

«Останній Бастіон» публікує підбірку художніх та документальних стрічок про Голодомор.

Ці фільми варто подивитися всім, кому не є чужим біль народу, який намагалися знищити голодом на найбільш родючій у світі землі.   

Ціна правди (2019)

Художній фільм польської режисерки Аґнєшки Голланд. 1933 рік. Журналіст та молодий радник британського прем'єр-міністра Ґарет Джонс приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв'ю у Сталіна.

Також йому пече питання, звідки Союз бере ресурси, в той час, як світ охоплений кризою…

Гіркі жнива (2016)

Перша англомовна художня кінокартина про Голодомор виробництва Канади. У центрі картини – непроста історія кохання Юрія і Наталії на тлі сталінського терору, репресій, голоду і боротьби за виживання.

«Поводир» (2014)

Український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна.

Події фільму відбуваються у 1932-1933-х роках в УСРР.

Американський інженер Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздить до Харкова працювати іноземним спеціалістом.

Випадково до рук Шемрока потрапляють секретні документи про заплановане радянською владою масове вилучення продовольства та репресії.

Майкла вбивають спецслужбовці, а його синові тепер треба вижити…

Маленьке життя (2008)

Художній фільм став режисерським дебютом письменника та сценариста Олександра Жовни.

Голодної зими 1932–1933 років у маленького Пилипка помирає мати. Дитину рятують два ченці, які забирають його до себе в монастир. Там він вчиться писати ікони…

Червоне намисто (2016)

Короткометражний художній фільм, сюжет якого базується на реальній історії семирічної дівчинки Антоніни, яка пережила  недитяче випробування голодом у 1932 – 1933 роках.

Фільм зняла внучка Антоніни Тетяна Кондрашевська.

Можна переглядати з дітьми.

І будуть люди (2020)

В основі сюжету серіалу історія про життя звичайних українських селян на початку минулого століття. Показано, як вони проходять Першу світову війну, революцію, радянсько-українську війну, Голодомори та окупацію України радянськими військами.

Сага (2020)

Серіал розповідає про 100 років життя родини Козаків, починаючи з початку ХХ століття. Показуються війни, революція, Голодомор, сталінські репресії, вибух на ЧАЕС, розпад СРСР, проголошення Незалежності України, Помаранчеву революцію та Революцію Гідності.

Голод-33 (1991)

Художній фільм режисера Олеся Янчука, знятий  за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь».

У центрі сюжету кінострічки — звичайна селянська сім’я — діти, батько та дружина і їхня стара мати, яка незабаром почала відчувати перші втрати…

Страждання звичайної української родини глядач побачить очима голодної дитини

Живі (2008)

Документальний фільм режисера Сергія Буковського. Вони були дітьми, коли у їх батьків одібрали все.

Українських селян, що жили і працювали на найродючіших у світі ґрунтах, було віддано на поталу голоду й повільної смерті…

Лише тепер ці люди оповідають про пережите. Про те, як їх батьків погнали у «світле майбуття». Як забирали останнє. Як вимирали села.

Як вони лишилися жити…

Її хліб насущний (2015)

Короткометражний документальний фільм режисера В’ячеслава Бігуна.

Випікаючи хліб, 95-річна Лідія, уродженка Херсона, пригадує свою складну молодість: вона розкриває секрети свого життя та розповідає, як пережила Голодомор 1932–1933 років.


 

Читайте також:
Історія
Кремлівський бункерний дід у звичний для московських узурпаторів спосіб неперебірливий у партнерах. Тож покликав їх на парад до 9 травня.
07:12
Опінії
У розпал битви за Москву у грудні 1941-го Адольф Гітлер був злим на японців. Адже вони з якогось дива атакували США, а не Далекий схід СССР.
07 травня, 14:54
Політика
Фахівці розпочали ексгумаційні дослідження на львівському Пагорбі Слави. Знайдені останки загиблих перепоховають на Голосківському цвинтарі.
04 травня, 14:03
Світ
Уряд Аргентини оприлюднив документи про перебування у країні двох впливових нацистів. Мова про Йозефа Менґеле та Адольфа Айхмана.
29 квітня, 11:52
Війна
Останній бій підполковника Лапчука: історія героїзму й зради.
28 квітня, 15:02
Війна
Назавжди 35... Історія воїна, який став символом мужності.
16 квітня, 18:21