У Києві знесли 200-річну садибу, яка була зразком житлової деревʼяної забудови
Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку
На Ярославській, 13Б вранці 10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на Подолі, що була зразком київської житлової деревʼяної забудови ХІХ ст.
Про це повідомила депутат Київради Ксенія Семенова.
"Звичайний київський ранок. На Ярославській зносять двохсотрічний будинок. Там де дозволу ДОКС немає, а благоустрій анулював картку порушення благоустрою.
Бо ти тепер можеш викликати поліцію.
Але пацанам нічо не буде. Пацани роблять бізнес.
Нема доміка, нема проблеми.
Хто це робить?
Згідно документів, замість будинку постане «клубний дом» за замовленням Сергій Боярчукова з юридичної компанії Алєксєєв, Боярчуков та партнери.
Інший партнер компанії, народний депутат від Євросолідарності Сергій Алєксєєв, є президентом офіційного фан-клубу Кличків.
Прокопів Володимир це ваші так люблять поділ?
Я, якщо чесно не розумію, як боротися із цим в правовій площині.
Щоб ти не робив, вранці приїде техніка і тупо знесе будинок. А ти стрибай розказуй, що йому 200 років", - написала Семенова.
Згідно з документами, замість будівлі постане "клубний дім" за замовленням Сергія Боярчукова.
За словами активіста Дмитра Перова, забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку, що підпадає під кримінально-правову кваліфікацію ст. 356 КК України — самоправство.
Наприкінці липня будівлю обгородили будівельним парканом.
1 серпня у звʼязку з розголосом інспектори "Київблагоустрою" внесли припис забудовнику, вимагаючи демонтувати будівельний паркан упродовж трьох днів. У приписі було вказано, що власник паркану, тобто відповідальний за роботи, невідомий.
Будинок на Ярославській 13 Б — це зразок першої забудови Подолу після великої пожежі 1811 року. Садиба датується орієнтовно першою половиною ХІХ ст. Будівлю звели на камʼяному цоколі через часті повені на Подолі, вона є унікальним зразком київської житлової деревʼяної забудови. З 1882 року садиба належала міщанину Харичкову, з 1898 року — сімʼї Єфросинії Кравченко.