У Конституційному суді оскаржують закон про ринок землі

ПОЛІТИКА
04.05.2020, 16:49
У Конституційному суді оскаржують закон про ринок землі
Фото: 5.ua

Нардепи просять визнати цей закон антиконституційним.

До Конституційного Суду України надійшло подання щодо конституційності закону про відкриття ринку землі, який минулого тижня підписав Володимир Зеленський.

«Сьогодні, 4 травня 2020 року, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення від 31 березня 2020 р. №№ 552-IX і окремих положень Земельного кодексу України», - йдеться в повідомленні на сайті КСУ.

Закон оскаржила група депутатів із 48 осіб. Вони вважають його не відповідним низці статей Конституції України.

Свою позицію вони аргументують тим, що закон був прийнятий о 00:42 31 березня, тобто після завершення дня 30 березня, який був визначений часом проведення позачергового пленарного засідання.

Окрім того, депутати вважають, що розгляд поправок і пропозицій до законопроекту відбувався з порушенням процедури – в залі було менш як 226 депутатів, тобто, поправки не мали навіть гіпотетичного шансу на прийняття. Депутати також посилаються на статтю 13 Конституції про те, що земля належить українському народу і тільки він може вирішувати, як нею розпоряджатися.

Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада проголосувала за відкриття ринку землі. Законопроєкт підтримали 259 народних депутатів.

Читайте також:
Не такий страшний 2194 як його малюють…
02 травня, 14:17
Щорічна весняна посівна тісно пов'язана з великими витратами: перед початком обробки землі, аграрії заставляють своє майно у банках.
13 квітня, 11:34
Сьогодні у Полтаві біля обласної адміністрації фермери з усієї області виступили проти введення ринку землі.
02 квітня, 17:05
До старту ринку землі залишається чотири місяці і поки діє безкоштовна приватизація.
28 лютого, 12:25
Важлива інформація для власників земельних ділянок (паїв)
28 січня, 09:25