У Кременчуці розпочалось будівництво мосту за 11 мільярдів гривень

ПОЛТАВА
04.03.2021, 09:45
У Кременчуці розпочалось будівництво мосту за 11 мільярдів гривень

На Великій Набережній у Кременчуці готують майданчик під техніку для будівництва мосту.

Новий міст через Дніпро в Кременчуці матиме чотири смуги рухи – по дві в кожному напрямку. На правому березі Дніпра він буде з'єднуватися з дорогою Н-08, на лівому – з нинішньою вуличною мережею Кременчука. У цих точках передбачено будівництво транспортних розв'язок в різних рівнях. Загальна довжина споруд становитиме понад 3 км, повідомляють в Укравтодорі.

Довжина мостового переходу з підходами – 1 700 м. Конструкція відповідатиме вимогам судноплавства.

У Кременчуці розпочалось будівництво мосту за 11 мільярдів гривень_1

Міст будуватиме турецька компанія «Догуш Інштаат Ве Тіждарет Анонім Шікреті». Вартість робіт – 11,25 млрд грн. Ця компанія запропонувала на 11% нижчу ціну робіт, тому стала переможцем тендеру. 

Тендер оголошений за схемою design-build. Це означає, що відповідальною за розробку проєктної документації та виконавцем будівельних робіт буде  одна компанія.

Договір між Службою автомобільних доріг і компанією «Догуш Інштаат Ве Тіждарет Анонім Шікреті» підписали 8 лютого.

Термін його дії – 31 грудня 2024 року, або до моменту повного завершення робіт. Якщо компанія не вкладеться в ці строки, дія договору може бути продовжена, зазначено в договорі. З ним можна ознайомитися на сайті Prozorro.

У Кременчуці розпочалось будівництво мосту за 11 мільярдів гривень_2

Тип мосту – вантовий. Це тип підвісного мосту, який складається з одного або більше пілонів, які сполучені з дорожнім полотном за допомогою прямолінійних сталевих канатів — вантів. На відміну від підвісних мостів, де дорожнє полотно підтримується канатами, прикріпленими до натягнутих уздовж усього мосту тросів, у вантових мостів дорожнє полотно з'єднується безпосередньо з пілоном.

Перевага вантових мостів – відносна нерухомість дорожнього полотна. Це робить їх придатними для використання і для залізничних мостів.

У Кременчуці розпочалось будівництво мосту за 11 мільярдів гривень_3

Зараз у Кременчуці є один діючий міст – Крюківський. Через нього проходять дві важливі для регіону державні дороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя і М-22 Полтава – Олександрія. Крюківський міст у аварійному стані, тому виникла потреба в будівництві нового.

Найближчі до Кременчука автодорожні мости, які відповідають умовам сучасного руху, знаходяться в радіусі 500 км.

Додамо, що Державне агентство автомобільних доріг і China road and bridge corporation у березні 2017 року підписали меморандум про співпрацю в сфері проєктування та фінансування будівництва автомобільної дороги Полтава – Олександрія на ділянці об'їзду Кременчука з мостовим переходом через Дніпро.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі розраховували залучити через китайську компанію 300 млн доларів кредиту для будівництва моста, проте проєкт так і не був реалізований.

Читайте також:
На будівництві траси Дніпро-Решетилівка дорожники знайшли монету, виготовлену понад 600 років тому.
01.03.2021, 13:05
Жителі Гребінки відвідали могилу 38-річного В'ячеслава Лисенка, полеглого у битві за Донецький аеропорт 17 січня 2015 року.
18 січня, 09:06
Синоптики попередили про погіршення погодних умов
17 січня, 15:15
Артезіанські свердловини Лубенської громади відтепер перебуватимуть під охороною комунального підприємства "Лубни-Водоканал".
17 січня, 13:05
Саміт Росія НАТО, масштабна кібератака та продовольча криза в Україні
16 січня, 20:55
Що не день, то перл, як від представників Зе-влади, так і від нечисленних прихильників "президента Голобородька".
15 січня, 09:48