Дорожники відкопали на Полтавщині монету часів Золотої Орди
На будівництві траси Дніпро-Решетилівка дорожники знайшли монету, виготовлену понад 600 років тому.
Під час будівельних робіт траси Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка дорожники відкопали багато артефактів, яким понад 2 тисячі років. На території Полтавської області – цінну монету хана Тохтамиша. Вона вважається дуже рідкісною.
Також будівельники Служби автодоріг знайшли зразки посуду, уламки давньогрецьких амфор.
Охоронна археологічна служба України виявила на місці будівництва багатошарові поселення та поховальні пам’ятки. Всього таких поселень чотири, площа розкопок - 15 тис. квадратних метрів. Загалом знайдено більше 2 тисяч артефактів.
"Завдяки співпраці дорожників та археологів, ми маємо можливість побачити знахідки, що відображають усі археологічні епохи від кам’яного віку (8-7 тис. до н.е.) до ХVIII ст. Професійні археологи поділяться результатами своєї роботи та розкажуть про те, як жили люди у давнину", - зазначили у Службі автомобільних доріг.
Усі віднайдені артефакти Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області показала на виставці під назвою «Археологія Великого Будівництва». Вона запрацювала сьогодні, 1 березня, за адресою: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 24 (1 поверх). Вхід вільний. Виставка працюватиме 1-5 березня, з 10.00 до 13.00.
Відвідувачам представили найдавніші металеві, крем’яні та кістяні знаряддя праці, унікальну знахідку – бронзову сокиру – кельт, яка належить до доби фінальної бронзи, вістря стріл з кістки та бронзи.
Траса Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка будується в рамках проєкту "Велике будівництво". Ремонтні роботи там тривають цілодобово. Завершити їх обіцяють цього року. Загалом Укравтодор у 2021-му пообіцяв відремонтувати 4,5 тис. км державних автошляхів.