У лікарнях Котельви бракує фахових медиків

ПОЛТАВА
26 лютого, 08:42
У лікарнях Котельви бракує фахових медиків
Фото: Facebook

Критична ситуація склалася у Котелевській територіальній громаді щодо укомплектованості кадрами комунальних закладів охорони здоров'я.

Відповідну інформацію оприлюднили на сторінці органу місцевого самоврядування у Facebook після проведення засідання профільної депутатської комісії.

Серед основних причин нестачі фахових лікарів вказано: загальне падіння престижу професії медика і низьку заробітну плату у галузі.

«Як наслідок, у нашій громаді виникає недостатня якість медичних послуг, низька доступність медичної та педіатричної допомоги, низький рівень розвитку медицини у цілому. Такий стан справ потребує проведення комплексу заходів, спрямованих на розв'язання вказаних проблем і підвищення ефективності роботи закладів охорони здоров’я», — зазначили у керівництві Котелевської ОТГ.

У зв'язку з цим депутати вирішили одноголосно схвалити Програму мотивації та стимулювання медичних кадрів на 2021-2025 роки, якою передбачається:

- надання матеріальної винагороди за високий професіоналізм (виплачуватиметься медпрацівникам у кінці року);

- впровадження рейтингу лікарів шляхом щомісячного підсумовування з доплатою за складність і напруженість у роботі;

- встановлення щомісячної доплати до заробітної плати у розмірі 5000 грн лікарям, що працевлаштовуються на роботу у медичні заклади громади та працюють до 15 років при повній зайнятості;

- виплата щорічної одноразової допомоги молодим лікарям, які працюють менш як 15 років;

- надання тимчасового житла на безоплатній основі для лікарів-інтернів і забезпечення службовим житлом працівників з вищою медичною освітою;

- забезпечення публічного визнання праці медичних працівників шляхом висвітлення їхніх досягнень у ЗМІ, відзначення почесними грамотами.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", в Україні кардинально змінюється система надання медичних послуг: кошти підуть за пацієнтом; між лікарнями буде здорова конкуренція.

Читайте також:
Індійський медичний препарат "CoviShield" може бути так само небезпечний як і російський "Спутник V".
26 лютого, 11:16
Колись роботів в операційній вважали фантастикою.
27 січня, 19:37
Теперішнє керівництво Харківської обласної державної адміністрації "заморозило" будівництво нового сучасного онкоцентру.
15 січня, 10:36
Зе-команда задорого купує китайську вакцину проти коронавірусу, тоді як на вітчизняні медичні розробки бракує грошей.
08 січня, 09:01
Середня зарплата українського лікаря залишається вкрай низькою.
30.11.2020, 18:55
Упевнені, в Україні безкоштовні тести для населення — така ж фікція, як і безкоштовне навчання та безкоштовна медицина, що у нас.
02.11.2020, 10:33