У лікарнях Котельви бракує фахових медиків

ПОЛТАВА
26.02.2021, 08:42
У лікарнях Котельви бракує фахових медиків
Фото: Facebook

Критична ситуація склалася у Котелевській територіальній громаді щодо укомплектованості кадрами комунальних закладів охорони здоров'я.

Відповідну інформацію оприлюднили на сторінці органу місцевого самоврядування у Facebook після проведення засідання профільної депутатської комісії.

Серед основних причин нестачі фахових лікарів вказано: загальне падіння престижу професії медика і низьку заробітну плату у галузі.

«Як наслідок, у нашій громаді виникає недостатня якість медичних послуг, низька доступність медичної та педіатричної допомоги, низький рівень розвитку медицини у цілому. Такий стан справ потребує проведення комплексу заходів, спрямованих на розв'язання вказаних проблем і підвищення ефективності роботи закладів охорони здоров’я», — зазначили у керівництві Котелевської ОТГ.

У зв'язку з цим депутати вирішили одноголосно схвалити Програму мотивації та стимулювання медичних кадрів на 2021-2025 роки, якою передбачається:

- надання матеріальної винагороди за високий професіоналізм (виплачуватиметься медпрацівникам у кінці року);

- впровадження рейтингу лікарів шляхом щомісячного підсумовування з доплатою за складність і напруженість у роботі;

- встановлення щомісячної доплати до заробітної плати у розмірі 5000 грн лікарям, що працевлаштовуються на роботу у медичні заклади громади та працюють до 15 років при повній зайнятості;

- виплата щорічної одноразової допомоги молодим лікарям, які працюють менш як 15 років;

- надання тимчасового житла на безоплатній основі для лікарів-інтернів і забезпечення службовим житлом працівників з вищою медичною освітою;

- забезпечення публічного визнання праці медичних працівників шляхом висвітлення їхніх досягнень у ЗМІ, відзначення почесними грамотами.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", в Україні кардинально змінюється система надання медичних послуг: кошти підуть за пацієнтом; між лікарнями буде здорова конкуренція.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Жителі Полтавської області, які страждають туберкульозною хворобою, отримали можливість лікуватися у свого сімейного лікаря.
15.12.2021, 11:37
Полтава
518 мешканців Полтавської області цьогоріч обстежилися у лікаря первинної ланки державної медичної системи.
12.11.2021, 08:12
Виміри
"Останній Бастіон" анонсує велику перевірку лікарень Полтави, що почнеться з 8 листопада 2021 року!
05.11.2021, 17:28
Політика
Майже 100 тис. онкохворих українців не отримали безкоштовного лікування
28.09.2021, 11:58
Новини
Індійський медичний препарат "CoviShield" може бути так само небезпечний як і російський "Спутник V".
26.02.2021, 11:16
Світ
Колись роботів в операційній вважали фантастикою.
27.01.2021, 19:37