У лікарнях Котельви бракує фахових медиків

ПОЛТАВА
26.02.2021, 08:42
У лікарнях Котельви бракує фахових медиків
Фото: Facebook

Критична ситуація склалася у Котелевській територіальній громаді щодо укомплектованості кадрами комунальних закладів охорони здоров'я.

Відповідну інформацію оприлюднили на сторінці органу місцевого самоврядування у Facebook після проведення засідання профільної депутатської комісії.

Серед основних причин нестачі фахових лікарів вказано: загальне падіння престижу професії медика і низьку заробітну плату у галузі.

«Як наслідок, у нашій громаді виникає недостатня якість медичних послуг, низька доступність медичної та педіатричної допомоги, низький рівень розвитку медицини у цілому. Такий стан справ потребує проведення комплексу заходів, спрямованих на розв'язання вказаних проблем і підвищення ефективності роботи закладів охорони здоров’я», — зазначили у керівництві Котелевської ОТГ.

У зв'язку з цим депутати вирішили одноголосно схвалити Програму мотивації та стимулювання медичних кадрів на 2021-2025 роки, якою передбачається:

- надання матеріальної винагороди за високий професіоналізм (виплачуватиметься медпрацівникам у кінці року);

- впровадження рейтингу лікарів шляхом щомісячного підсумовування з доплатою за складність і напруженість у роботі;

- встановлення щомісячної доплати до заробітної плати у розмірі 5000 грн лікарям, що працевлаштовуються на роботу у медичні заклади громади та працюють до 15 років при повній зайнятості;

- виплата щорічної одноразової допомоги молодим лікарям, які працюють менш як 15 років;

- надання тимчасового житла на безоплатній основі для лікарів-інтернів і забезпечення службовим житлом працівників з вищою медичною освітою;

- забезпечення публічного визнання праці медичних працівників шляхом висвітлення їхніх досягнень у ЗМІ, відзначення почесними грамотами.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", в Україні кардинально змінюється система надання медичних послуг: кошти підуть за пацієнтом; між лікарнями буде здорова конкуренція.

Читайте також:
Життя
Люди, чия професійна діяльність вимагає постійної обробки просторово-навігаційних даних, менш схильні до смерті. Медики з'ясували правду.
19.12.2024, 21:48
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11.11.2024, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10.09.2024, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14.08.2024, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26.06.2024, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16.06.2024, 17:30