У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci

30 січня, 16:24
У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci

Виконали унікальне хірургічне втручання кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова.

Кардіохірурги лікарні Святого Пантелеймона у Львові вперше успішно виконали операцію на серці за допомогою робота Da Vinci.

Про це повідомили представники Першого медичного об'єднання Львова.

44-річний пацієнт звернувся до лікарів зі скаргами на задишку та біль в області серця. За попередніми діагностичними обстеженнями йому була встановлена ішемічна хвороба серця, яка вже привела до 80% звуження однієї з головних артерій серця. Такий стан вимагав термінової операції на серці.

Команда кардіохірургів під керівництвом Романа Домаша вирішила використати робота Da Vinci для проведення втручання.

Цей метод дозволяє робити невеличкі проколи замість великих розрізів, забезпечуючи точність виконання операції та швидку реабілітацію пацієнта.

Львівські кардіохірурги вивчали та готувались до роботи з Da Vinci практично протягом року, навчаючись у провідних клініках США та Європи.

У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_1У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_2У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_3У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_4У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_5У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_6

Сергій Шаріков став першим українським пацієнтом, якому виконали операцію на серці із застосуванням цієї роботизованої системи.

Операція включала чотири маленькі проколи, завдяки яким кардіохірурги змогли досягти серцевого м'яза, відділити артерію від міокарда, звільнити судину та відновити повноцінне кровопостачання. Лікарі підкреслюють, що це лише перший крок до розвитку роботизованої кардіохірургії в Україні, і вже готуються до наступних операцій.

Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51