У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci

30 січня, 16:24
У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci

Виконали унікальне хірургічне втручання кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова.

Кардіохірурги лікарні Святого Пантелеймона у Львові вперше успішно виконали операцію на серці за допомогою робота Da Vinci.

Про це повідомили представники Першого медичного об'єднання Львова.

44-річний пацієнт звернувся до лікарів зі скаргами на задишку та біль в області серця. За попередніми діагностичними обстеженнями йому була встановлена ішемічна хвороба серця, яка вже привела до 80% звуження однієї з головних артерій серця. Такий стан вимагав термінової операції на серці.

Команда кардіохірургів під керівництвом Романа Домаша вирішила використати робота Da Vinci для проведення втручання.

Цей метод дозволяє робити невеличкі проколи замість великих розрізів, забезпечуючи точність виконання операції та швидку реабілітацію пацієнта.

Львівські кардіохірурги вивчали та готувались до роботи з Da Vinci практично протягом року, навчаючись у провідних клініках США та Європи.

У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_1У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_2У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_3У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_4У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_5У Львові провели першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci_6

Сергій Шаріков став першим українським пацієнтом, якому виконали операцію на серці із застосуванням цієї роботизованої системи.

Операція включала чотири маленькі проколи, завдяки яким кардіохірурги змогли досягти серцевого м'яза, відділити артерію від міокарда, звільнити судину та відновити повноцінне кровопостачання. Лікарі підкреслюють, що це лише перший крок до розвитку роботизованої кардіохірургії в Україні, і вже готуються до наступних операцій.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39