У Миколаєві тиражують приклад Козицького

ПОЛІТИКА
20 вересня, 15:33
У Миколаєві тиражують приклад Козицького

У Миколаєві за 1,7 мільйона проклали дорогу до котеджів бізнесмена, дружини поліцейського і ДСНСника

У Миколаєві знову дивна ситуація для поціновувачів економії: адміністрація Центрального району витратила 1,7 мільйона гривень на будівництво дороги... в глухий кут, що веде до трьох котеджів.

Найіронічніше те, що посеред цієї дороги розташовані ворота з автоматичним відкриттям. Для всіх, окрім мешканців цих котеджів, судячи з усього, проїзд закритий.

Про це пише видання "МикВісті".

Дорога до котеджів будувалась у 2 етапи: спочатку у 2023 році від вулиці Новоодеської, 38 до вулиці Берегової, 11/4-А за 994,5 тисячі гривень, а нещодавно, у серпні поточного року, від вулиці Берегова, 11/4-А до Берегової, 11/4 за 728,5 тисячі гривень.

У Миколаєві тиражують приклад Козицького_1

Дорогу по Береговій ремонтували у 2 етапи протягом 2023-2024 років, інфографіка «МикВісті»

Журналісти побували на місці й з'ясували, що нова дорога веде до трьох приватних котеджів на березі річки Південний Буг. 

При цьому посеред дороги встановлені ворота з автоматичним механізмом відкриття. Під час візиту вони були відкриті, але власне факт встановлення воріт посеред дороги загального користування, яку побудували коштом бюджету, може бути порушенням. Відповідно до Правил дорожнього руху пунктом 15.15 на проїзній частині забороняється встановлювати предмети, що перешкоджають проїзд.

Довжина побудованої дороги склала приблизно 235 метрів, загальна вартість за підсумком виконання робіт по двом тендерам склала 1 мільйон 723 тисячі 117 гривень.

У Миколаєві тиражують приклад Козицького_3

Ворота, які встановлені вздовж дороги по вулиці Берегова перед проїздом до котеджів, фото «МикВісті»
У Миколаєві тиражують приклад Козицького_5
Глухий кут, куди веде дорога вздовж вулиці Берегової у Миколаєві, фото «МикВісті»

Журналісти звернулися за коментарем до голови Адміністрації Центрального району Миколаєва Олександра Берези та спитали його, яким чином він визначає, де потрібно будувати нові дороги, за яким пріоритетом використовувати бюджет на ці потреби громади.

У своїх поясненнях він розповів, що прийняв та заслухав невелику делегацію місцевих жителів, які прагнули справедливості у проблемі доступу до їхніх котеджів. 

Майже 10 років тому, у 2015 році, Департамент житлово-комунального господарства Миколаєва замовив роботи з укріплення схилу та берега за 2,7 мільйона гривень. Роботи виконувало ТОВ «Миколаївміськбуд».

Рішення про фінансування ремонту цієї дороги, каже Олександр Береза, він ухвалив, спираючись на інформацію про те, що ще 9 років тому її пошкодила важка техніка підрядника, що займався берегоукріпленням.

До цього, як вказує Олександр Береза, місцеві мешканці самотужки проклали дану дорогу і було б справедливо їм її відбудувати.

— Звернення мешканців було ще до початку повномасштабного вторгнення. Справа в тому, що вони свого часу і своїми силами зробили там дорогу в бетоні.

А потім там була проблема з тим, що там почалися зсуви грунту зі старого кладовища. Це давнішня історія. Там ціла екологічна катастрофа насувалася, тому що там старе кладовище і домовини почали сповзати в річку.

Місто реалізовувало проєкт по укріпленню цього схилу, там був цілий комплекс робіт. І от вантажна техніка, яка виконувала ці роботи, зруйнувала покриття, яке власноруч зробили люди. Воно не витримало цю техніку. 

Тоді делегація мешканців — там, насправді, не так багато їх вже є — підняла питання про справедливість, — сказав Олександр Береза

У Миколаєві тиражують приклад Козицького_7

Як Олександр Береза пояснює ремонт нової дороги біля котеджів, Інфографіка «МикВісті»

Редакція «МикВісті» за допомогою сервісу YouControl, джерел у мерії Миколаєва, а також виписок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановила власників земельних ділянок та трьох котеджів вздовж відремонтованої дороги у глухому куті прибережної зони, які, ймовірно, й могли бути у складі делегації місцевих мешканців, про яку повідомив Олександр Береза.

  • Один з котеджів раніше належав тещі відомого миколаївського бізнесмена, компанія якого багато років продовжує отримувати підряди від Олександра Берези на прибирання прибордюрної частини доріг ручним способом. Наразі будинок переоформлений на іншу особу, яка також пов'язана з вищезазначеним бізнесменом, оскільки раніше мали спільні підприємства.
  • Ще один з котеджів належить дружині одного з колишніх заступників Головного управління Національної поліції Миколаївської області. Нині він також займає керівнику посаду в іншому правоохоронному органі.
  • Наступний котедж належить одному з керівників у структурі ДСНС України в Миколаївській області. На своїй земельній ділянці він має велику сонячну електростанцію вартістю у півмільйона гривень відповідно до декларації у реєстрі НАЗК.

Ми не вказуємо ім'я власників будинків, оскільки публічно не існує прямих доказів, що вони впливали або змусили Олександра Березу ухвалити рішення про будівництво дороги до їхньої нерухомості коштом міського бюджету Миколаєва. 

У Миколаєві тиражують приклад Козицького_9

Нова дорога по вулиці Берегова, фото «МикВісті»

  У Миколаєві тиражують приклад Козицького_11

Котеджі на березі Південного Бугу, фото «МикВісті»
У Миколаєві тиражують приклад Козицького_13
Нова дорога по вулиці Берегова у Миколаєві, фото «МикВісті»
У Миколаєві тиражують приклад Козицького_15
Відремонтована дорога у прибережному приватному секторі в мікрорайоні Соляні, вересень 2024 року, фото «МикВісті»

Олександр Береза – чинний депутат Миколаївської Міської ради від партії «Пропозиція». Він вже понад сім років, з квітня 2017 року, обіймає посаду голови Адміністрації Центрального району. 

Варто зазначити, що наразі міська влада займається аналізом роботи адміністрацій районів та працює з міжнародною компанією Ernst & Young, що надає послуги аудиту та менеджмент-консалтингу, з приводу оптимізації виконавчих органів влади, повідомив мер Олександр Сєнкевич. 

— Всі працюють у звичному режимі в умовах війни. З'явились нові задачі, які пов'язані з ліквідацією наслідків прильотів. Питання про необхідність цих структур залежить від їхньої ефективності. Якщо вони виконують свої завдання належним чином, то безумовно потрібні. Ми продовжуємо аналізувати роботу адміністрацій, щоб забезпечити максимальну користь для жителів міста. Крім того ми працюємо з Ernst & Young по зміні структури виконавчих органів. Це стосується і адміністрацій, у тому числі наповнення їхньої роботи з жителями, — казав Олександр Сєнкевич.

Нагадаємо, голова адміністрації Центрального району Миколаєва Олександр Береза покритикував роботу комунальників у польському місті Вроцлаві, які виконують капітальний ремонт декількох кварталів.

Олександр Береза також був тим, хто виправдав спил багаторічних блакитних ялинок біля будівлі мерії Миколаєва, пов'язавши знищення дерев з декомунізацією. 

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що голова Львівської ОВА виділив з бюджету 25 млн грн на дорогу до готелю свого батька.

Максим Козицький витратив з бюджету 25 млн грн на дорогу в курортному селищі Східниця до готелю, який побудував його батько бізнесмен Зіновій Козицький.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
вчора, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
вчора, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07
Війна
Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено
10 грудня, 17:26