У Міністерстві освіти України змінили систему оцінювання ЗНО

УКРАЇНА
23.10.2014, 06:54
У Міністерстві освіти України змінили систему оцінювання ЗНО

Міністерство освіти і науки України затвердило низку змін у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2015 році.

«З 2015 року ми вводимо нову систему оцінювання результатів зовнішнього тестування за принципом «склав» або «не склав», - розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

При цьому він зазначив, що після проведення зовнішнього тестування з кожного з предметів, експертна група буде визначати мінімально необхідну кількість завдань тесту, які абітурієнту необхідно виконати для здачі ЗНО.

Мінімально необхідна кількість завдань буде залежати від індивідуальної складності тесту з кожного з предметів.

Після визначення мінімальної кількості завдань тим абітурієнтам, які його виконали, виставлятимуться оцінки за шкалою від 100 до 200 балів.

Таким чином, скасована система, коли для всіх предметів мінімальний бал із зовнішнього оцінювання становив 124. Тепер ті, хто в підсумку матиме результат «не склав», не отримуватимуть балів взагалі.

На думку Лікарчука, така система дозволить враховувати індивідуальну складність кожного з тестів.

Також Міносвіти і науки зробило зовнішнє незалежне тестування з української мови та літератури обов'язковим для всіх випускників шкіл, а не тільки для тих, хто вступає до вищих навчальних закладів.

Крім того, зі списку ЗНО виключені всесвітня література та всесвітня історія, бо надто маленька кількість абітурієнтів вирішують складати ці предмети.