У Молдові гроші від ЄС не надаватимуть регіонам, де на виборах перемогли проросійські сили
Мая Санду пояснила, за яким принципом розподілятиметься фінансова підтримка місцевим органам влади від Європейського Союзу.
(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень)
Президентка Молдови оголосила, що відтепер транші, отримані від ЄС на розвиток, не надаватимуть тим громадам і регіонам, де на місцевих виборах більшість отримала проросійська опозиція.
Пояснення Санду – геніально справедливе й вичерпне:
Категорично підтримую такий підхід і був би радий, якби він був застосований в Україні до мєстних ізбірателей, які все життя голосували за проросійських зрадників, а тепер загнивающа Європа і така-сяка Америка має відбудовувати ватні регіони.
От у Молдові як: власні державні кошти, ясна річ, розподіляються пропорційно між усіма місцевостями в міру їхніх потреб і показників — а от зовнішні вливання Заходу несправедливо було би закачувати в ті регіони, які щиро ненавиділи все західне і десятиліттями ратували за мишебратья.
А тепер для порівняння перенесімося в ганьбу несусвітню під назвою Грузія.
Щойно Сакартвело торік впустила до себе сотні тисяч росіян, які «против войни», я одразу написав: Грузія може готуватися до самоліквідації своєї національної держави.
Минув рік. І ось — перші результати від нашестя саранчі. Згідно з дослідженням Центру Громадянської Інтеграції:
- у Грузії з’явилася ціла мережа дошкільних закладів, які не пройшли акредитацію у Міносвіти Грузії, але там діти росмовних утікачів навчаються за російськими підручниками, завезеними напряму з росії.
- За останній рік кількість росмовних учнів зросла в 2,5 раза і тепер становить 11 тисяч осіб.
- Діти з України тотально поповнюють росмовні школи в Грузії. В україномовні класи йдуть лише 2% наших дітей.
- Росмовні школи здебільшого мають статус приватних. Ці так звані «сімейні школи» ховаються за статусом «Освітні Центри» й мають акредитацію в росії, створюються на російські гроші, забезпечуються російськими підручниками й пізніше отримують російські дипломи.
- Наратив викладання в таких закладах - імперський: Україна — нацистська і штучно створена, а Грузія — це хачапурі й хінкалі.
Гамарджоба, дорогие наши генецвале.
А Молдові – респект.