У Москві судять колишнього директора Полтавського заводу "Знамя"

ПОЛТАВА
05.10.2015, 12:33
У Москві судять колишнього директора Полтавського заводу "Знамя"

Процес проти 73-річного пенсіонера з Полтави Юрія Солошенко, якого МЗС вважає політв'язнем, почався в Московському міському суді Росії. Про це повідомляє "Бі-бі-сі".

ФСБ звинувачує Солошенко в шпигунстві проти Росії, за що за статтею 276 кримінального кодексу йому загрожує від 10 до 20 років тюремного ув'язнення. Суд розгляне справу в закритому режимі, як повідомлялося, без попередніх слухань, відразу по суті.

Протягом десятків років Солошенко був директором полтавського заводу "Знамя" - частини оборонного комплексу СРСР, що виготовляв електровакуумні компоненти для радіоелектронної зброї. Після розпаду Радянського Союзу, керівництво заводу підтримувало його роботу в основному за рахунок замовлень Росії.

За даними члена ОНК Москви Зої Світловий, відповідно до міжурядової російсько-української угоди про порядок передачі товарів військово-технічного призначення від 1993 року, завод співпрацював з російським ВПК.

У 2010 році Юрій Солошенко вийшов на пенсію, а завод "Знамя" перетворився на руїни.

Подробиці справи закриті, оскільки вона має гриф "секретно". За даними правозахисників, у кримінальній справі Солошенко чотири томи (це небагато) і в ньому імовірно говориться, що він планував вивезти з Росії на територію України якусь новітню зброю "на вантажівці".

Відділ моніторингу

"Останній Бастіон"


Читайте також:
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов провів прес-конференцію з приводу перших 100 днів на посаді.
вчора, 20:50
Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України виявив хворих на сальмонельоз.
вчора, 09:10
Поліція з’ясовує місце перебування п’ятого підозрюваного, адже за адресою місця проживання його не було.
25 лютого, 17:47
25 лютого у Полтаві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з бджільництва.
25 лютого, 17:35
Нагода була подвійною.
25 лютого, 13:10
Правоохоронці Полтави та Кременчука викрили мережу нелегальних гральних закладів, що маскувалися під клуб спортивного покеру.
25 лютого, 10:05