У МВС публічно бойкотують українську мову. Навіщо псувати папір на нові законопроекти? – блогер

УКРАЇНА
14.09.2017, 09:29

Відомий український блогер Володимир Бойко звернув увагу президента на доцільності внести законопроект, який пропонує українській мові повноправну присутність у Міністерстві внутрішніх справ та Національній поліції.

– Під час виступу зі щорічним посланням до народних депутатів Арбітр Нації пообіцяв внести законопроект, «який пропонує українській мові повноправну присутність у сфері послуг». Цікаво, а чи не збирається Гарант Конституції, часом, внести законопроект, який пропонує українській мові повноправну присутність у Міністерстві внутрішніх справ та Національній поліції?, – пише Бойко у своєму Facebook.

Блогер питає, яким чином Петро Олексійович планує домогтись виконання цього закону, якщо попередні закони брутально не виконуються. Він наводить приклади Міністра МВС Арсена Авакова та заступника голови Нацполіції Віталія Невгада.

– Наприклад, посаду міністра внутрішніх справ обіймає особа, яка, всупереч вимогам статті 7 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», не володіє українською мовою, а посаду заступника голови Нацполіції – особа, яка не тільки всупереч вимогам частини 5 статті 21 Закону України «Про Національну поліцію України», не має вищої юридичної освіти, але й, всупереч вимогам частини 1 статті 49 цього Закону, не здатна ані писати, ані говорити по-українськи, – Бойко.

Мністр Аваков публічно послугується російською мовою у спілкуванні

– Якщо закони в Україні не виконуються, то навіщо псувати папір на нові законопроекти?, – цікавиться блогер.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко анонсував законопроект, який має встановити баланс між державною мовою та принципом «клієнт завжди правий». Законопроект, за словами Порошенка, пропонує українській мові повноправну присутність у сфері послуг. Про це він заявив у Верховній Раді 7 вересня під час виступу зі щорічним посланням до народних депутатів.