У НАБУ забрали “справу Злочевського”

ПОЛІТИКА
29 березня, 18:32
Микола Злочевський
Микола Злочевський
Фото: Лівий Берег

Долю справи про підкуп керівників НАБУ і САП всупереч КПК вирішуватиме Київський апеляційний суд.

Верховний Суд вирішив, що долю справи про спробу підкупу керівників НАБУ та САП за 5 млн дол. США має вирішити не Вищий антикорупційний суд, а Київський апеляційний. 

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
 
Зазначається, що відповідне рішення ухвалила колегія суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду 26 березня 2021 року (повний текст рішення оголосять 30 березня).

Національне бюро вважає, що таке рішення ВС фактично легітимізує порушення КПК України, де чітко обумовлена виключна підслідність та підсудність у кримінальних провадженнях НАБУ та САП. 

У НАБУ також нагадують фабулу справи: перший заступник начальника ГУ ДПС у м. Києві, один із керівників групи компаній, афільованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів часів президента Януковича (Миколою Злочевським-РЕД) та довірена особа ексміністра екології намагалися за рекордну в історії України неправомірну вигоду у 5 млн дол. США «переконати» НАБУ та САП закрити кримінальне провадження проти того таки Злочевського.

«Цим особам та ексміністру екології, НАБУ та САП влітку 2020 року повідомили про підозру, а 2 грудня того ж року завершили розслідування та відкрили матеріали для ознайомлення трьом підозрюваним», – інформують в НАБУ.

Нагадаємо, що навесні 2014 року, коли Джо Байден був віцепрезидентом США, його син Гантер увійшов до наглядової ради однієї з найбільших в Україні приватної газовидобувної компанії Burisma. Її засновник і президент – колишній міністр екології Микола Злочевський. Тоді Burisma фігурувала у кількох кримінальних справах, які розслідувала Генеральна прокуратура України.

Читайте також:
Оперуповноважений співробітник Служби безпеки України, який торгував персональними даними громадян, постане перед Фемідою.
вчора, 11:34
Про прокурорські пенсії, бурштин та землю...
19 квітня, 11:53
Ситник повідомив про якусь технічну допомогу з боку уряду Британії.
15 квітня, 14:51
На Івано-Франківщині двоє співробітників кіберполіції затримані на хабарі 150 тис грн
09 квітня, 18:30
Декілька чиновників з Укрзалізниці полюбляють мільйонні розтрати на перельоти та рейси теплохода в 700 тисяч.
09 квітня, 14:49
В.О. начальника слідчого управління ДФС Києва призначено Сергія Новачука - підозрюваного НАБУ у хабарі в 36 тисяч доларів
07 квітня, 14:10