У НАТО забили на сполох через атомний підводний човен РФ К-329 «Білгород»

СВІТ
03.10.2022, 12:29
К-329 "Білгород"
К-329 "Білгород"

На борту К-329 "Білгород" знаходиться ядерна ракета "Посейдон"

Керівництво НАТО направило країнам-членам попередження про мобілізацію російського атомного підводного човна К-329 "Білгород", на борту якого знаходиться ядерна ракета "Посейдон", повідомила італійська La Repubblica.

Журналісти додали, що ракета "Посейдон" також відома як «Зброя Апокаліпсису». В Альянсі висловили своє побоювання, що московія може випробувати ракету «Посейдон», зброю, яка може подолати відстань у 10 тисяч кілометрів під водою.

Новий підводний човен К-329 "Білгород" був спущений на воду в липні і зараз перебуває в арктичних водах. НАТО побоюється, що тепер «Бєлгород» проведе випробування суперторпеди «Посейдон», — йдеться у публікації.

Ракета "Посейдон" призначена для вибуху поблизу узбережжя, що призведе до радіоактивного цунамі, яке здатне зруйнувати такі міста, як Нью-Йорк або Лос-Анджелес.

“Розробка “Посейдону” велася роками, при цьому офіційні особи НАТО скептично оцінювали її. Передбачається, що деякі випробування проводилися ще у 2015 році, але пусків із «Білгорода» ніколи не було. Мало хто вірить, що суперторпеда вже може бути введена в дію", - пише видання.

Підводний човен К-329 "Білгород"

Підводний човен типу К-329 вважається прототипом нової концепції ведення війни, яка розроблялася росією на тлі напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами. Оглядачі зазначають, що в рф, яка не має великих авіаносців та крейсерів, щоб конкурувати із ВМС США, зосередилися на вдосконаленні підводних човнів.

У НАТО забили на сполох через атомний підводний човен РФ К-329 «Білгород»_1

"Білгород" надійшла на озброєння ВМФ росії 8 липня 2022 року. Фактично це найдовша субмарина у світі — при довжині 184 метри та ширині 15 метрів він може плавати під водою зі швидкістю близько 60 кілометрів на годину і з необмеженим запасом ходу: приблизно 120 днів без необхідності повертатись на поверхню. А її гребні гвинти вважаються інноваційними, оскільки вони спроектовані так, щоб уникати сонарів.

Така довжина субмарини обумовлена ​​не гонитвою за рекордом, а розміщенням на її борту перших у світі стелс-торпед з ядерним озброєнням та обладнання для збору розвідувальної інформації.

Торпеда "Посейдон"

Супер-торпеда розроблялася таким чином, щоб оминути систему інфрачервоного супутникового спостереження США. За інформацією російських джерел, торпеда здатна йти до мети на міжконтинентальну дальність на глибині більше 1 км зі швидкістю 60-70 вузлів (110-130 км/год).

У НАТО забили на сполох через атомний підводний човен РФ К-329 «Білгород»_3

Коли "Посейдон" досягне узбережжя, то вибух боєголовки потужністю в кілька мегатонн провокує "ядерне цунамі", здатне знищити життя на величезних ділянках. Крім того, торпеда може бути оснащена звичайними боєголовками, і тоді їх ціллю можуть стати авіаносні групи, берегові укріплення та об'єкти інфраструктури.

Оглядачі в результаті зазначають, що вихід у море підводного човна "Білгород" для випробування нового торпеди дозволить Кремлю продемонструвати зброю, проти якої немає захисту, і таким чином оволодіти перевагою у "перетягуванні каната" із Заходом.

Нагадаємо, на початку липня підводний човен "Білгород" переданий у порт Сєвєродвінська на півночі росії. Виробник називає підводне судно дослідницьким, проте експерти вважають, що субмарина призначена для шпигунства і може нести на борту ядерні ракети.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Виникає питання, чи знали США про плани росіян.
21 листопада, 15:05
Війна
рф провела демонстрацію можливості ядерного удару.
21 листопада, 12:45
Світ
Північнокорейський диктатор знову розкритикував Сеул та Вашингтон.
08 жовтня, 10:00
Війна
Як неодноразово сповіщала медіаагенція «Останній Бастіон», стратегічні боєголовки РФ виявилися самовбивчими. Пропаганда програла реальності.
25 вересня, 06:09
Новини
В Європі посилюються побоювання, що кремлівський бункерний щур може бути готовий застосувати її.
26 липня, 11:07
Опінії
Чи є реальна небезпека?
06 травня, 16:05