У Німеччині знайшли винятковий кельтський похоронний сад

ІСТОРІЯ
20 грудня, 08:25
У Німеччині знайшли винятковий кельтський похоронний сад

17 могил і головна гробниця тривалий час спочивали у землі на теренах міста Ендінґен-ам-Кайзерштуль. Тепер археологи вивчають їх.

Відповідні кадри із місця розкопок у федеральній землі Баден-Вюртемберґ оприлюднило галузеве видання Verlag Herder. Науковці стверджують, що випадково натрапили на безпрецедентне відкриття під час рятувальних розкопок, адже у регіоні не було зафіксовано жодної подібної похоронної конструкції.

Група археологів виявила похоронний сад, оточений квадратним ровом розміром 15x15 м, а всередині — останки 18 людей, розподілених у 17 могильних ямах. Розташування могил особливо разюче — навколо центральної великої гробниці, що містить подвійне поховання.

За попередньою оцінкою решток скелетів, серед похованих осіб є дорослі (не менше восьми), а також молоді люди та діти. Прикметно, що у цьому кельтському саду могил, мабуть, є поділ між зонами, призначеними для цих груп.

«Збереження останків напрочуд хороше, що дозволяє провести докладний аналіз таких аспектів, як вік покійного, стать, стан здоров'я, раціон та сімейні стосунки. Хоча більша частина знайдених похоронних предметів була раніше розграбована (понад 60% могил), вони, як і раніше, становлять цінність для визначення періоду та статусу поховань», — заявили німецькі археологи.

Серед знахідок — фібули, бронзові браслети, срібний перстень і браслет, виготовлений з рідкісного органічного матеріалу. Ці предмети датуються раннім залізним віком, а саме культурою Ла Тена (450-250 роки до Різдва Христового).

Докладний аналіз цього похоронного саду надасть цінну інформацію про життя кельтських громад, що населяли південний Верхній Райн. Біоархеологічні дослідження, включаючи ДНК-тести й ізотопного складу, дозволять науковцям реконструювати відомості про дієту, хвороби та сімейні відносини.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що у населенні Україні нащадки кельтів становлять 4-5%. Тож, за ознакою давності й архаїчних рис анатолійської гілки індоєвропейських мов імовірним виглядає північноанатолійське походження індоєвропейців.

У Німеччині знайшли винятковий кельтський похоронний сад_1
Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
11 грудня, 08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00