У Парижі стартує саміт Коаліції охочих

ВІЙНА
27 березня, 11:47
У Парижі стартує саміт Коаліції охочих

27 березня у Парижі розпочинається саміт Коаліції охочих, організований президентом Франції Емманюелем Макроном.

У четвер, 27 березня, у Парижі розпочинається саміт Коаліції охочих, організований президентом Франції Емманюелем Макроном.

Про це повідомляють кореспонденти Еспресо. 

Що таке Коаліція охочих і хто в неї входить

Коаліція охочих – це країни, які обіцяють Україні підтримку у війні з росією та сприяння встановленню миру в Україні. Здебільшого вони заявляли про можливості надати Україні миротворчі війська, або принаймні допускали це. 

Про створення такої коаліції оголосив прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер за підсумками саміту 18 світових лідерів у Лондоні, що відбувся 2 березня 2025 року.

Ініціатива має на меті зміцнити європейську підтримку України в умовах нестабільної політики США та створити основи для міцного мирного врегулювання, щоб покласти край російсько-українській війні.

Назву коаліції «придумав» президент Чехії Петр Павел. Перед самітом у Лондоні він закликав до створення «широкої коаліції охочих» покласти край російському вторгненню в Україну.

11 березня 2025 року в Парижі на перемовинах щодо створення міжнародних сил безпеки для України, які підтримуватимуть мир у разі набуття чинності угоди про припинення вогню, зустрілися представники служб безпеки 30 країн.

15 березня Стармер провів віртуальну зустріч із лідерами країн Європи та країн Співдружності, щоб зібрати «коаліцію охочих» розглянути варіанти створення «сил безпеки», які можуть розгорнути на території України, щоб стримати відновлення російських атак у разі укладення угоди про припинення вогню. Кір Стармер за підсумками зустрічі зазначив, що коаліція охочих відкинула підхід путіна «так, але» до припинення вогню в Україні.

Ініціативу очолюють Велика Британія і Франція, до коаліції охочих також входять інші країни ЄС, сам Євросоюз, держави, що є не членами ні  НАТО, ні Євросоюзу. 

Чіткого переліку учасників коаліції немає, проте попередньо до неї можна зарахувати такі країни: Франція, Велика Британія, Німеччина, країни Балтії (Латвія, Литва й Естонія), Нідерланди, Швеція, Чехія, Іспанія, Данія, Румунія, Норвегія, Фінляндія, Туреччина, Канада, Австралія, Нова Зеландія та інші.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Попри всі гучні заяви з європейських столиць у Брюсселі панує певність, що всі удари долі й надалі прийматиме Україна. Це велика помилка.
08 травня, 08:28
Війна
Пацифісти всього світу б'ють на сполох. Основна причина — європейські країни відмовилися від заборони на використання протипіхотних мін.
28 квітня, 14:58
Політика
Кремль ніколи не приховував, що прагне відродити імперську велич не лише на словах у пропаганді, а й у діях. Тому воюватиме проти сусідів.
17 квітня, 07:09
Політика
У Міністерстві оборони США розглядають можливість виведення 10 тисяч американських військових, які зараз перебувають у Східній Європі.
08 квітня, 16:43
Війна
НАТО має бути готовим до нападу протягом чотирьох років.
04 квітня, 17:46
Світ
Що це означає для Європи та США
01 квітня, 16:03