У Польщі відбулося найбільше голодування затриманих мігрантів

СВІТ
13.09.2023, 16:12
У Польщі відбулося найбільше голодування затриманих мігрантів
Фото: google

Мігранти в центрі ув'язнення в Перемишлі витримали кількаденне голодування, щоб припинити свавільне затримання.

У страйку, який почався 5 вересня і завершився 9 вересня, було залучено до 70 осіб із загальної кількості 100 затриманих у Перемишлі. За даними Grupa Granica, організації, що надає допомогу мігрантам у Польщі, страйк був «найбільшим протестом у польських центрах ув’язнення».

Група, яка підтримувала зв’язок із деякими ув’язненими, повідомила у Facebook, що 6 вересня, наступного дня після початку страйку, лише «троє з усіх ув’язнених» були присутні на сніданку. Того ж дня мігранти висунули свою вимогу, яка включала «повагу до їхніх прав і гідності та припинення застосування до них психологічного та фізичного насильства», – повідомила Grupa Granica.

Вони включали доступ до медичної та психічної допомоги, а також можливість зв’язуватися зі своїми близькими через соціальні мережі. Наприкінці липня один мешканець намагався покінчити життя самогубством, кажуть в організації.

Відповідно до законодавства ЄС, мігранти можуть бути затримані на термін до 6 місяців з можливістю продовження цього терміну до 18 місяців у виняткових випадках. Центр утримання у Перемишлі був призначений для всіх мігрантів, включаючи жінок і дітей, але під час пандемії COVID був перетворений на об’єкт лише для чоловіків, повідомляє Агентство ЄС з питань притулку. За даними Grupa Granica, деякі з голодуючих заявили, що відмовляться від рідини, а також від їжі — крайній захід, який може стати фатальним.

У Польщі мігрантів можуть затримувати, поки вони очікують розгляду їхніх запитів на надання притулку. Вони також можуть чекати депортації, якщо про це розпорядиться держава.

Страйк у Перемишлі раптово припинився 9 вересня, як підтвердили Euronews Асоціація правового втручання та Grupa Granica. Звістка про завершення страйку послідувала за повідомленнями про два ножові поранення в ізоляторі ув’язнення Перемишля, коли офіцери намагалися перевести протестувальників проти їх волі.

Повідомляється, що менш масштабні голодування тривають у Кросно-Оджаньському, де страйкують двоє людей, і в Кентшині, де одна людина відмовилася від їжі з середини серпня. За даними Grupa Granica, у першому півріччі 2023 року 1008 мігрантів було направлено до польських ізоляторів, у тому числі 56 неповнолітніх.

Читайте також:
Світ
Ця пропозиція контрастує з поточною позицією G7, яка передбачає використання лише прибутків від заморожених активів.
12 листопада, 17:18
Політика
Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.
08.11.2023, 13:45
Політика
27 країн ЄС залишилися єдиними в питанні підтримки України впродовж 19 місяців повномасштабної війни.
02.10.2023, 16:07
Світ
"Ми всі бачили, як Україні вдалося знищити значну частку російських військових ресурсів протягом 2022 року по всій Україні".
02.01.2023, 15:51
Світ
Євросоюз надасть Угорщині ще €5,8 млрд у вигляді грантів
13.12.2022, 15:18