У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол

СВІТ
22.05.2023, 16:38
У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол
Фото: Twitter

Слов'янські племена розселені у ранньому Середньовіччі на просторі між ріками Ельба та Дніпро лишили по собі багату культурну спадщину.

Один із її зразків став доступний широкому загалу завдяки польовій роботі польських етнографів і археологів, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Le Salon Vert".

Виявлений кам'яний ідол, який знаходиться посеред лісі біля села Антувкі у ґміні Вільчин Конінського повіту Великопольського воєводства, спершу пов'язали із божеством Свентовитом.

Проте згодом науковці дійшли висновку, що стовп є майже на 100% ідентичною копією Збручанського ідола із Тернопільської області, на якому крім чоловічих присутні також жіночі та зооморфні зображення.

Довкруж наявна очищена місцевість, що, ймовірно, могла слугувати давнім слов'янським племенам (перш за все волхвам і жерцям – прим. ред.) за капище або інших обрядових дій.

Насамкінець "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що станом на сьогодні на дні Чорного моря зберігаються недоторканими десятки галер.

У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол_1
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
В Якимівському будинку культури Миргородського району готували страви з гарбуза за стародавніми рецептами. Українці повертають своє минуле.
16 лютого, 12:34
Мистецтво
У хроніках феодальної Японії самураї — не лише вмілі бійці, а й втілення мистецтва. Воно виходить далеко за межі військової майстерності.
14 січня, 16:20
Історія
Спадщина відомого українського антрополога й етнографа кінця XIX — початку XX століть тепер стала доступна для широкого загалу.
02 січня, 12:27
Історія
Під час розкопок в укріпленому поселенні Рупінпікколо дослідникам потрапив до рук цінний артефакт. Його вік — приблизно 2500 років.
27.12.2023, 06:01
Історія
Мірит Пта або також Мееріт Птах жила у давньому Єґипті на зламі 2700-2600 років до Різдва Христового. Вона мала дар від природи.
26.12.2023, 06:09
Історія
А чи знали ви, що за СССР із-поміж заборонених у публічному обігу книг була «Історія» Геродота? Читали її виключно лояльні режиму науковці!
24.12.2023, 08:48