У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол

СВІТ
22.05.2023, 16:38
У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол
Фото: Twitter

Слов'янські племена розселені у ранньому Середньовіччі на просторі між ріками Ельба та Дніпро лишили по собі багату культурну спадщину.

Один із її зразків став доступний широкому загалу завдяки польовій роботі польських етнографів і археологів, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Le Salon Vert".

Виявлений кам'яний ідол, який знаходиться посеред лісі біля села Антувкі у ґміні Вільчин Конінського повіту Великопольського воєводства, спершу пов'язали із божеством Свентовитом.

Проте згодом науковці дійшли висновку, що стовп є майже на 100% ідентичною копією Збручанського ідола із Тернопільської області, на якому крім чоловічих присутні також жіночі та зооморфні зображення.

Довкруж наявна очищена місцевість, що, ймовірно, могла слугувати давнім слов'янським племенам (перш за все волхвам і жерцям – прим. ред.) за капище або інших обрядових дій.

Насамкінець "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що станом на сьогодні на дні Чорного моря зберігаються недоторканими десятки галер.

У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол_1
Читайте також:
Історія
Перуанські науковці досі не знають, хто створив унікальні геогліфи-велетні, які можуть бути старші за долину Наска. Дослідження тривають.
вчора, 21:43
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41