У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол

СВІТ
22 травня, 16:38
У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол
Фото: Twitter

Слов'янські племена розселені у ранньому Середньовіччі на просторі між ріками Ельба та Дніпро лишили по собі багату культурну спадщину.

Один із її зразків став доступний широкому загалу завдяки польовій роботі польських етнографів і археологів, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Le Salon Vert".

Виявлений кам'яний ідол, який знаходиться посеред лісі біля села Антувкі у ґміні Вільчин Конінського повіту Великопольського воєводства, спершу пов'язали із божеством Свентовитом.

Проте згодом науковці дійшли висновку, що стовп є майже на 100% ідентичною копією Збручанського ідола із Тернопільської області, на якому крім чоловічих присутні також жіночі та зооморфні зображення.

Довкруж наявна очищена місцевість, що, ймовірно, могла слугувати давнім слов'янським племенам (перш за все волхвам і жерцям – прим. ред.) за капище або інших обрядових дій.

Насамкінець "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що станом на сьогодні на дні Чорного моря зберігаються недоторканими десятки галер.

У Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол_1
Читайте також:
Світ
Трубадур російської імперії, який насміхався з української культури та особисто з гетьмана Івана Мазепи, поступово йде на цвинтар історії.
вчора, 16:09
Мистецтво
Знайомтеся, нова версія музи Леонардо Да Вінчі – "Муна Ліза" (зі сленгу "to moon" – оголити сідниці). Це сучасне "утилітарне мистецтво".
18 травня, 16:30
Історія
Золоті монети, коштовності та інші прикраси – все це розкладено довкола решток людей, померлих понад 7000 років тому на Балканах.
11 травня, 17:42
Історія
Причина такого явища, на думку глибоководних дослідників, полягає у повній або майже повній відсутності кисню, який сприяє розкладанню.
09 травня, 18:23
Історія
Іноді методи борців за українізацію історико-культурного простору відверто нагадують печерне дикунство. Замість створення – тільки руйнація.
21 лютого, 20:54
Історія
Нарешті про повернення історичних артефактів заговорили не лише кулуарно, але публічно та ще й за підтримки федерального уряду Німеччини.
01 січня, 15:59