У Полтаві лідера незалежної Чечні вшанують меморіальною дошкою

ПОЛТАВА
24.02.2020, 10:38
У Полтаві лідера незалежної Чечні вшанують меморіальною дошкою

Дошка буде встановлена на будинку, в якому мешкав Джохар Дудаєв.

Голова Громадської спілки «Останній Бастіон» Геннадій Сікалов ініціював встановлення у Полтаві меморіальної дошки першому президенту незалежної Чеченської республіки Ічкерія Джохару Дудаєву.

Відповідне клопотання було подане до міської ради.

Дошка має бути встановлена на будинку за адресою вул. Нікітченка, 4 – саме там Дудаєв проживав разом із сім’єю, командуючи 13-ю важкою бомбардувальною авіаційною дивізією.

Витрати на встановлення меморіальної дошки громадська спілка повністю взяла на себе. Після встановлення дошка буде передана у комунальну власність міста.

Геннадій Сікалов переконаний, що Джохар Дудаєв є одним із зразкових символів визвольної боротьби проти Росії.

Як зазначив у коментарі журналістам політичний оглядач Ігор Загребельний, встановлення меморіальної дошки Дудаєву стане важливим світоглядним маркером: Україна має власні геополітичні інтереси, і ці інтереси перетинаються з інтересами тих рухів та сил, які виступають за розподіл Росії, зокрема з інтересами чеченського визвольного руху.

У самій Полтаві Дудаєва пам’ятають не лише як першого президента Чечні, але й, насамперед, як людину зразкових моральних чеснот.

Володимир Посполита не тільки працював у військовій частині, якою командував Дудаєв, але й був сусідом майбутнього генерала. У будинку на Нікітченка мешкає і досі. Дудаєв запам’ятався чоловікові як хороша, добра, проста у спілкуванні людина.

Такої ж думки і Вадим Демиденко – відомий полтавський публіцист і профспілковий активіст. Він познайомився з Дудаєвим під час своєї профспілкової діяльності.

«Наскільки приємною людиною мені видався цей полковник, що після цього я чув багатьох президентів, але найкраще враження про президента Чечні. Яка була гарна людина!», – поділився особистими враженнями від зустрічі з Дудаєвим пан Вадим. 

На думку Геннадія Сікалова пам’ятати про таких історичних діячів як Джохар Дудаєв особливо важливо на тлі проросійських кроків нинішньої влади на чолі Володимиром Зеленським.

Варто відзначити, що у 2007 році в Полтаві вже намагалися встановити меморіальну дошку Дудаєву. Але на заваді цьому стала тодішня проросійська місцева влада на чолі з Андрієм Матковським. На думку Ігоря Загребельного, саме через таких політиків Україна виявилася неготовою до російської агресії, й у нас уже шостий рік поспіль триває війна.

Питання встановлення меморіальної дошки буде розглядатися на сесії міської ради.

Залишається сподіватися, що депутати проголосують, не забуваючи, що вони мають служити українському народу й інтересам України як держави.

Читайте також:
В Міністерстві оборони вшанували загиблих Українських захисників і захисниць
18:29
У “Борисполі”, а також інших міжнародних летовищах в Україні, відбудеться акція вшанування захисників Донецького аеропорту.
вчора, 20:45
В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників і захисниць
вчора, 20:23
Як "діди-визволителі" воювали на Рівненщині... у 1946 році
10 січня, 17:05
Традиція шанування лідерів української нації, від яких стає неприємно нашим сусідам і чужинцям, — це одна з основ нашої незалежності.
05 січня, 08:42
У Новомосковську відкрили пам’ятник полеглим героям АТО/ООС
24.12.2021, 19:55