У Полтаві презентували перевидану книгу казок Володимира Малика

ПОЛТАВА
23.02.2017, 13:49
У Полтаві презентували перевидану книгу казок Володимира Малика

Перевидання книги «Журавлі-журавлики. Героїчні казки-легенди» полтавського письменника Володимира Малика презентували на вечорі його пам’яті до 95-літнього ювілею автора. Її упорядкував син письменника, Олександр Сиченко. Книга, видана за кошти обласного бюджету, була видана в комунальному видавництві «Полтавський літератор». Вона розрахована на дітей шкільного віку.

– У книзі подаються віршовані героїчні казки-легенди, які орієнтовані на юних читачів та пробуджують інтерес до історії нашого народу. Назву збірці дала казка-поема Малика «Журавлі-журавлики». У ній йдеться про ті давні часи, коли на українську землю здійснювали свої спустошливі набіги турецькі орди. Під час одного з таких набігів турки полонили маленьку дівчинку Наталочку – дитину з добрим та хоробрим серцем. Ще вдома, в рідній оселі, зворушливо доглядала вона пораненого журавлика. А коли поневірялась в турецькому полоні, зуміла випустити на волю своїх земляків. Саме такі герої виховують молоде покоління та вчать з юних літ любити Батьківщину, не шкодувати свого життя заради свободи рідного народу – тому то вони і безсмертні у нашій уяві, – розповів Олександр Сиченко.

Офіційна презентація видання відбулася вчора, в Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського. Її вела завідувачка відділу соціокультурної діяльності бібліотеки Юлія Крамарева, яка провела екскурс про життя Малика для слухачів.

У Полтаві презентували перевидану книгу казок Володимира Малика _1

– Як син свого часу, історично насиченої епохи, письменник прагнув донести сучасникам ідеї людської гідності через героїчні романи. Твори Малика мають автобіографічний аспект і оповідають, зокрема, як сам митець страждав у німецьких концтаборах. Герої його творів так само борються за життя на сторінках творів, – розказала Крамарева.

Про життєвий шлях автора розповіла лубенська письменниця Лариса Галич, землячка Малика, яка знала його особисто.

– У житті він був чесною та скромною людиною. Прожив гідно, у розумі та творчій праці. Також допомагав порадами багатьом початківцям, вивів їх на широкий літературний шлях, – пригадала Галич.

У Полтаві презентували перевидану книгу казок Володимира Малика _3

Володимир Малик, уродженець Лубенщини, відомий український письменник, який зажив слави як автор історичних романів «Таємний посол», «Князь Кий», «Горить свіча» та багатьох інших.

Єлизавета Білоконь

Читайте також:
Полтава
Ви — опора нації. Ваша праця — безцінний дар для поколінь, які зростають. Вам завдячують юні українці за наданий квиток у майбутнє.
18:57
Полтава
Напередодні Свята Покрови Пресвятої Богородиці хапуги і колаборанти з Полтавської обласної ради провели вишкіл.
вчора, 10:25
Полтава
15 вересня полтавець Дмитро Цись з іншими піротехніками розміновували околиці Лиману. На жаль, той день виявився фатальним.
29 вересня, 18:27
Полтава
Знахідки з колекції археологічних досліджень по вулиці Стрітенській доводять, російський вплив був мінімальний. Особливо у буденному житті.
25 вересня, 17:18
Полтава
За кілька годин після нічної атаки на Полтавщину голова ВЦА Лунін проінформував окупантів про її результати.
20 вересня, 12:55
Полтава
У 1990-х роках усі знали, куди ми йдемо. Нині це похід у невідомість.
14 вересня, 12:51