У Полтаві запрацювала «Машина часу»

МИСТЕЦТВО
07.10.2021, 21:08
У Полтаві запрацювала «Машина часу»
Фото: Останній Бастіон

До нашого міста повертаються тенденції та тренди вікової давнини

Своїм сучасним виглядом та багатьма архітектурними композиціями Полтава завдячує представникам Петербурзької творчої спільноти, які доклали руку до створення чималої кількості місцевих пам’яток. Зокрема, Сампсоніївської церкви, пам’ятників М.В. Гоголю, І.П. Котляревському, О.С. Келіну. Центральна частина міста, Кругла площа – взагалі єдиний на пострадянському просторі композиційно завершений архітектурний ансамбль доби губернського класицизму.

Не дивно, що до створення будинку, який відносно недавно з’явився в історичній частині міста, та вже встиг прикувати захоплені погляди полтавців своїми аристократичними рисами, долучився фахівець із Санкт-Петербургу.

Ігор Андрюхін
Ігор Андрюхін
Фото:Останній Бастіон

Ігор Андрюхін – талановитий та багатогранний митець, який експериментує у різних творчих напрямках, починаючи від архітектурного металу, скульптури, реставраційних проєктів до ювелірної справи. Його творчість наскрізь пронизана природними мотивами, серед яких домінують тварини, рослини та комахи.

Нагадаємо, що у серпні ми вже публікували матеріал стосовно візиту до Полтави Ігоря Андрюхіна, який тоді відвідав творчу майстерню художника Ярослава Терновського та надав цінні поради маленьким учням Арт-центру ZELO.

Спеціально для полтавців та гостей міста Ігор Андрюхін підготував дивовижні ворота та металеві хвіртки, що прикрашатимуть згадану раніше будівлю. У центрі їх художньої композиції – дерева кави та гранату, які крім естетичної складової несуть великий сакральний сенс.

У Полтаві запрацювала «Машина часу»_3

У фінікійців гранат був атрибутом бога Сонця, у єгиптян символом життя, у шумерів еліксиром безсмертя, у персів уособлювався з вищою владою, у давніх греків символізував родючість, процвітання та шлюб.

У Полтаві запрацювала «Машина часу»_5

Знайшов своє відображення цей плід й у представників сучасних світових релігій. У буддистів гранат — один з благословенних плодів. У ісламі цей плід вважався символом морального очищення. У християнстві насіння граната уособлює єдність вірян і віри, а плід є на зображеннях Діви Марії.

Кавове дерево також асоціюється зі здоров’ям та добробутом людини. Особливо популярним є таке тлумачення серед послідовників філософії фен-шуй.

Отже, очікуємо, що поява цих символів у Полтаві, завдяки майстерному втіленню їх у нержавіючому металі, обов’язково наповнить енергетику нашого міста тими позитивними якостями та рисами, з якими вони асоціювалися у давніх народів.


 

Автор : Ігор Лядський
Читайте також:
Опінії
ШІ оживив твори класичного живопису
30 березня, 14:27
Світ
Живописець доби Романтизму, один із найталановитіших пейзажистів Західної Європи знову у центрі уваги. Причина — віднайдення його картини.
26.09.2023, 19:45
Життя
Жахливий інтроверт, мізантроп, дивак-затворник... Так характеризують відомого ювеліра, у чергу до якого стають Рокфеллери, Баффети, Трампи.
31.05.2023, 16:09
Некролог
На 72-му році життя від раку помер маестро електронної музики з Японії, який отримав нагороди "Оскар", "Ґреммі" та "Бафта".
02.04.2023, 18:54
Виміри
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб
21.04.2022, 12:39
Полтава
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб.
12.04.2022, 14:55