У Полтавській області створюють мережу волонтерів-рятувальників
По всій Полтавській області створюють мережу волонтерів-рятувальників.
Цю інформацію повідомив начальник відділу медицини катастроф Полтавського обласного відділу охорони здоров’я Володимир Мохначов учора, 22 жовтня, після закінчення спільних навчань за участю волонтерів.
«В Ізраїлі така система давно існує, там працюють десятки тисяч волонтерів. Вони приїжджають на місце події раніше медиків – через три хвилини. Вони сповіщаються через СМС-розсилку і надають допомогу постраждалим до приїзду медиків, займають легкими пораненнями», - пояснив Мохначов.
За його словами, українська екстрена медицина розрахована для роботи в мирний час, а під час аварій чи війни медикам не обійтися без допомоги волонтерів.
Щоб стати волонтером-рятувальником, необхідно пройти певне навчання. Волонтерів ділять на тир групи. У першу можуть входити люди без спеціальної освіти, котрі пройшли 12-годинні курси екстреної медичної допомоги. Друга група волонтерів складається з людей із базовою медичною освітою (найчастіше – це студенти останніх курсів медучилищ та медвузів) – їх готують за програмою, яка наближена до підготовки західних парамедиків. Третя група волонтерів – психологи, які допомагають тримати ситуацію під контролем – заспокоюють родичів та відводять посторонніх.
У волонтерів кожної групи є свій «тривожний чемоданчик». Якщо у першої групи волонтерів у ньому лежать перев’язувальні матеріали, шини, джгути, то у другій там уже може бути складне устаткування аж до апарату штучної вентиляції легенів, дефібрилятора. У психологів у сумці будуть заспокійливі препарати, іграшки для дітей.
Необхідна кількість волонтерів-рятувальників розраховується, виходячи зі співвідношення: один волонтер на 10 тисяч осіб населення.
Бажаючі стати волонтерами-рятувальниками пройдуть навчання та складуть іспит, який покаже їх придатність до роботи в надзвичайних ситуаціях, а також у зоні бойових дій.