У Полтавській та Чернігівській області перевірять дієвість Закону «Про співробітництво територіальних громад»

ПОЛТАВА
27.10.2014, 12:48
У Полтавській та Чернігівській області перевірять дієвість Закону «Про співробітництво територіальних громад»

На пілотних практиках перевірять дієвість Закону «Про співробітництво територіальних громад».

Повідомили на сайті видання «Урядовий кур’єр».

«Цей закон, ухвалений парламентом у червні, не повторить сумну долю документів, які так і залишилися на полиці незатребуваними, нереалізованими», - про це під час відеоконференції в Кабміні заявив начальник відділу з питань територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов.

За його словами, Закон дає змогу громадам, зокрема найдрібнішим — сільським і селищним радам, спільно розв’язувати нагальні проблеми. Передбачено створення спільних органів управління для реалізації проектів (міст, доріг), створення спільних комунальних підприємств. Також закон дає змогу залучати іноземні інвестиції через іноземні програми, які діють в Україні.

«Нині в Україні обмежена самостійність ухвалення рішень органами МС щодо вирішення питань місцевого значення. Органи МС фінансово не самостійні. Тому потрібна комплексна реформа, і її розпочато. Ухвалено перший закон, розроблено концептуальні документи у галузі МС, зокрема про добровільні об’єднання громад, місцеві вибори», — розповів керівник Програми Ради Європи Андрій Гук і додав, що міжмуніципальна співпраця поширена в європейських країнах для надання громадянам високоякісних послуг на місцевому рівні.

Наступний етап — муніципальні об’єднання: злиття громад ресурсами матеріальними, економічними, кадровими, щоб ефективно надавати послуги (наприклад лікарня — в одній громаді, спорткомплекс, правова підтримка тощо — в інших, а користуються всі). Це економія на масштабі: коли вкладаєш невеликий ресурс, а отримуєш усе, що пропонують партнери, наприклад транспортні послуги, пожежна охорона, школа.

Дієвість такого критерію перевірять у пілотних областях України. Створення банку даних проектів дає змогу іншим громадам ознайомитися з тематикою вже реалізованих проектів. І в Україні буде такий реєстр.

Документ апробують на Чернігівщині (вже відібрано три проекти на реалізацію) та Полтавщині, щоб перевірити його дієвість та провести роботу над помилками. «Пілоти» дадуть змогу пройти на практиці шлях від ініціювання кількома громадами співпраці до конкретних результатів.


Читайте також:
Полтава
Нашим землякам Іллеві Василищенку, Олегу Пруцкову, Ігорю Пугачу, Антонові Левчуку та Олександру Лабунському встановлять пам'ятні дошки.
06:08
Полтава
Чиновники з депутатами навіть на тлі війни проти московії не бажають прощатися з окупаційним минулим. Їм до душі ностальгія за втраченим.
вчора, 19:25
Полтава
Переправу через ставок у селі Зубівка нарешті привели до задовільного стану. Дарма, що полотно з ямами поруч лишилося незмінним.
вчора, 12:32
Полтава
Жодна із «злочинних» влад з 2000 року так і не застосувала, оскільки розуміла його необґрунтованість і несправедливість.
вчора, 09:00
Полтава
24-річний уродженець Полтавщини поліг смертю хоробрих у боях Східному фронті. Проститися із захисником вийшла чи не вся громада.
24 квітня, 14:45
Полтава
Дрони, тепловізори, планшети й не тільки — так допомагають захисникам України наші земляки. Влада ж Полтави досі свідомо пасе задніх.
24 квітня, 06:10