У порт Одеси зайшли два кораблі країн НАТО

ПОЛІТИКА
18 червня, 16:45
У порт Одеси зайшли два кораблі країн НАТО

Йдеться про есмінець ВМС Великої Британї «Дефендер» і фрегат ППО ВМС Нідерландів «Евертсен»

У порт Одеси 18 червня зайшли два кораблі країн НАТО. Це есмінець ВМС Великої Британї «Дефендер» (HMS Defender, D36) типу 45 (класу «Дерінґ») і фрегат ППО ВМС Нідерландів «Евертсен» (HNLMS Evertsen, або Zr.Ms. Evertsen, F805) класу «Де зевен провінсієн», інформує Радіо Свобода.

14 червня вони зайшли в Чорне море, приєднавшись до американського корабля, який прибув попередніми днями.

«Ми пройшли Босфор разом із HNLMS Evertsen, прямуючи в Чорне море для участі в військово-морських операціях, що засвідчують взаємодію з нашими союзниками в регіоні Україною, Румунією, Грузією», – повідомили тоді в офіційному Twitter HMS Defender.

Росія, зі свого боку, тоді традиційно відразу повідомила, що сили й засоби її Чорноморського флоту «почали контроль за діями» двох кораблів країн НАТО.

З такою ж заявою в Міністерстві оборони росії виступили й 11 червня, коли в Чорне море ввійшов ракетний есмінець Військово-морських сил США «Лабун» (USS Laboon, DDG58) класу «Арлі Берк» – «для здійснення операцій гарантування морської безпеки в регіоні», повідомив Шостий флот США.

Росія завжди різко виступає проти візитів у Чорне море кораблів не причорноморських країн, особливо ж країн-членів НАТО. Таке ставлення різко посилилося з 2014 року, коли росія окупувала український Крим.

Читайте також:
Гроші, що мали б йти громаді, забудовники на підставі «понятійних договорів» сплачували злочинній організації.
07 жовтня, 15:27
Попкова і ще понад 10 патріотів протиправно затримали наприкінці серпня цього року в Одесі.
16 вересня, 14:53
По справі Сергія Стерненка триває апеляція в Одеському апеляційному суді, а потім його знову чекають в Приморському районному суді.
21 травня, 17:05