У Раді хочуть позбавляти ліцензії канали за заперечення агресії РФ

09.10.2020, 13:27
У Раді хочуть позбавляти ліцензії канали за заперечення агресії РФ

На 6 році війни парламентарі вирішили боротися з російською пропагандою.

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту Закону №4188 "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо протидії інформаційній війні".

Автором є народний депутат від "слуг народу" Олег Дунда, який пише, що законопроєкт розроблено з метою врегулювання питань, пов’язаних з протидією проявам інформаційної війни на телебаченні та радіо шляхом розширення повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у сфері протидії інформаційній агресії.

Народний обранець пише, що Україна перебуває у стані гібридної війни з Російською Федерацією з 2014 року:

«У той же час, того інструментарію для боротьби з російськими впливами на український медійний та інформаційний простір, що існує на сьогодні, не вистачає для ефективної протидії російській пропаганді та трансляції її повідомлень українськими медіа. В умовах, коли гібридизація інформаційного простору загрожує суверенітету держави, необхідно приймати рішення для його захисту».

Що пропонує нардеп зі "слуг народу"?

Автор пропонує внести зміни до закону "Про телебачення і радіомовлення":

- Не допускати використання телерадіоорганізацій для трансляції висловів, що містять заперечення факту воєнної агресії Росії до України, окупації Російською Федерацією частини території України і ведення росіянами гібридної війни проти України.

- За висловлення таких позицій, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення стягує штраф з мовника.

- Якщо порушення не були усунені протягом місяця після застосування санкції у вигляді стягнення штрафу, а також у разі повторного стягнення штрафу за порушення такого самого положення цього Закону, Національна рада звертається до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення телерадіоорганізації або анулювання ліцензії провайдера програмної послуги.

Автор сподівається, що прийняття законопроєкту сприятиме підвищенню рівня національної інформаційної безпеки України.

Спірні питання

Деякі експерти відзначають, що в Україні наявні сили, котрі заперечують факт російської агресії.

Якщо такі люди виловлюватимуть позицію в прямому ефірі, то чи варто штрафувати канал?

Є ще парламентський телеканал "Рада", що транслює засідання Верховної Ради, деякі депутати дозволяють собі публічно з трибуни ставити під сумнів факт агресії, тоді за такою логікою "Раду" теж треба позбавити ліцензії.

У будь-якому разі, експерти застерігають, аби проєкт не став приводом і засобом до встановлення диктатури.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Чинний і багаторічний прем'єр-міністр Угорщини вірить, що перебуватиме при владі вічно, якщо зробить свою країну російським анклавом.
21 вересня, 07:18
Політика
Замість плекання української культури, історії та традицій Зе-влада цементує малоросійську резервацію, де панують "трубадури імперії".
10 серпня, 17:18
Світ
Роками путінський режим відряджав до окупованих Криму, Донецька і Луганська куплені за валюту іноземні ЗМІ, але з Фінляндії найбільше.
20 липня, 17:56
Політика
Створений на гроші українських платників податків державний телеканал підігрує країні-агресору цілодобовим російськомовним етером.
15 липня, 19:01
Опінії
Ще 20 червня Верховна Рада конституційною більшістю проголосувала 3 надважливі законопроєкти, які забороняють російські музику і книжки.
10 липня, 19:27
Опінії
Вважаю повним дном просити коментар прямо з місця ракетного удару, де загинули десятки мешканців Кременчука, російською мовою
29 червня, 14:30