У Раді хочуть позбавляти ліцензії канали за заперечення агресії РФ

09.10.2020, 13:27
У Раді хочуть позбавляти ліцензії канали за заперечення агресії РФ

На 6 році війни парламентарі вирішили боротися з російською пропагандою.

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту Закону №4188 "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо протидії інформаційній війні".

Автором є народний депутат від "слуг народу" Олег Дунда, який пише, що законопроєкт розроблено з метою врегулювання питань, пов’язаних з протидією проявам інформаційної війни на телебаченні та радіо шляхом розширення повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у сфері протидії інформаційній агресії.

Народний обранець пише, що Україна перебуває у стані гібридної війни з Російською Федерацією з 2014 року:

«У той же час, того інструментарію для боротьби з російськими впливами на український медійний та інформаційний простір, що існує на сьогодні, не вистачає для ефективної протидії російській пропаганді та трансляції її повідомлень українськими медіа. В умовах, коли гібридизація інформаційного простору загрожує суверенітету держави, необхідно приймати рішення для його захисту».

Що пропонує нардеп зі "слуг народу"?

Автор пропонує внести зміни до закону "Про телебачення і радіомовлення":

- Не допускати використання телерадіоорганізацій для трансляції висловів, що містять заперечення факту воєнної агресії Росії до України, окупації Російською Федерацією частини території України і ведення росіянами гібридної війни проти України.

- За висловлення таких позицій, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення стягує штраф з мовника.

- Якщо порушення не були усунені протягом місяця після застосування санкції у вигляді стягнення штрафу, а також у разі повторного стягнення штрафу за порушення такого самого положення цього Закону, Національна рада звертається до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення телерадіоорганізації або анулювання ліцензії провайдера програмної послуги.

Автор сподівається, що прийняття законопроєкту сприятиме підвищенню рівня національної інформаційної безпеки України.

Спірні питання

Деякі експерти відзначають, що в Україні наявні сили, котрі заперечують факт російської агресії.

Якщо такі люди виловлюватимуть позицію в прямому ефірі, то чи варто штрафувати канал?

Є ще парламентський телеканал "Рада", що транслює засідання Верховної Ради, деякі депутати дозволяють собі публічно з трибуни ставити під сумнів факт агресії, тоді за такою логікою "Раду" теж треба позбавити ліцензії.

У будь-якому разі, експерти застерігають, аби проєкт не став приводом і засобом до встановлення диктатури.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Війна
На вимогу Кремля колаборанти глорифікують терористів. Своєю чергою, українських захисників таврують «екстремістами» та «неонацистами».
вчора, 12:36
Політика
Після набуття Приштиною державного суверенітету від Белграда 2008 року у Москві постійно апелюють до цього прецеденту. Зокрема, щодо Криму.
01 грудня, 14:07
Позиція
Це вже верх нахабства — Фаріон вже не зможе відповісти.
14 жовтня, 11:26
Політика
«Україна – це росія, а СРСР треба відродити»: як працювала пропаганда в серіалі «Скоти», який дивилися мільйони українців.
03 жовтня, 10:00
Політика
Як депутат Дмитрук допомагатиме російській пропаганді за кордоном
30 серпня, 11:33
Опінії
Нездатні вплинути на ситуацію у Курській народній республіці воєнним шляхом, росіяни активували жорна пропаганди. Вони генерують фейки.
14 серпня, 13:42