У Раді хочуть регламентувати діяльність ОСББ

ПОЛІТИКА
20 липня, 12:52
У Раді хочуть регламентувати діяльність ОСББ

Депутати фракції «Слуга народу» вважають, що проєкт спростить прийняття рішень в ОСББ

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту закону №3878 «Про внесення змін до деяких законів України щодо управління багатоквартирними будинками». Автором є «слуга народу» Олександр Літвінов.

Депутат пише у пояснювальній записці, що метою проєкту закону є спрощення процедури прийняття рішень співвласниками багатоквартирного будинку (у томі числі об’єднань співвласників багатоквартирного будинку — ОСББ), шляхом використання електронних сервісів.

Що пропонує народний обранець?

Проєктом Закону запропоновано внесення зміни до законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», які передбачають:

1) запровадження голосування у багатоквартирному будинку з використанням електронних сервісів, електронного цифрового підпису. Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено особистий підпис при голосуванні.

Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» дозволяє використовувати електронний підпис для підписання документів, але містить відсильну норму до Закону України «Про електронні довірчі послуги», відповідно до частини 4 статті 18 якого тільки кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Таким чином, для полегшення процесу збору підписів та охоплення письмовим опитуванням співвласників, які з різних причин фізично не мають можливості особисто бути присутніми на зборах чи під час письмового опитування проєктом закону передбачена можливість голосування за допомогою електронного цифрового підпису. На думку депутата це дозволить мінімізувати ризики оскарження прийнятих співвласниками рішень;

2) спрощення механізму інформування про проведення зборів співвласників. Поточна процедура передбачає повідомлення кожного власника особисто або за допомогою рекомендованого листа. Автор пише, що на сьогодні ні Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ні Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» не передбачено можливості надсилання повідомлення про проведення зборів співвласників електронною поштою;

3) уточнення положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», якими пропонується прямо передбачити, що вимоги про наявність нотаріально посвідченої довіреності не поширюються на певні випадки, що стосуються створення та діяльності ОСББ.

Автор переконаний, що в ОСББ нотаріальне посвідчення таких довіреностей є неможливим з практичної точки зору з огляду на значну кількість «довірителів» – співвласників багатоквартирного будинку, крім цього частина з яких могла не голосувати або голосувати «проти»;

4) рішення загальних зборів мають бути оприлюднені протягом 20 календарних днів з дня проведення загальних зборів в загальнодоступному місці (при вході до кожного під’їзду багатоквартирного будинку або, за наявності, на інформаційному стенді у кожному під’їзді багатоквартирного будинку).

Виникає питання до того, хто пенсіонерам робитиме електронні підписи та чи буде в когось бажання втягуватися в таку бюрократію?!

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Про все ті ж два світи і дві системи.
25 вересня, 13:06
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова переїхала у новий будинок, що був резиденцією "гаранта".
23 вересня, 12:15
Дерибан і рейдерство стали звичною справою для "слуг народу", котрі тимчасово стали владою.
19 вересня, 14:24
Попередні нотатки до виборчих забігів на місцеву дистанцію...
17 вересня, 14:54
"Слуги народу" показали свою некомпетентність і неспроможність бути владою.
17 вересня, 12:12
Народний обранець переконаний, що високі ціни сприятимуть енергетичній незалежності країни.
16 вересня, 12:48