У Раді пропонують дозволити чиновникам впливати на порушників авторських прав

23.10.2020, 14:13
У Раді пропонують дозволити чиновникам впливати на порушників авторських прав

За ухилення від вимог чиновника порушника чекає штраф.

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №4246 «Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення» щодо охорони інтелектуальної власності.

Авторами є «слуги народу» Михайло Новіков та Андрій Задорожний, які зазначають, що метою прийняття законопроєкту є забезпечення і введення в дію правових процедур по удосконаленню діючого законодавства у сфері інтелектуальної власності, відсутність правових норм, спрямованих на забезпечення правової охорони інтелектуальної власності.

Що пропонують народні обранці?

Пропонується главу 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнити новою статтею 188-52 «Ухилення від виконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності»:

Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів (до 1700 грн) і на посадових осіб – від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів (до 3400 грн).

Повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, — тягне за собою накладення штрафу на громадян – від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 3400 грн) і на посадових осіб – від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 8500 грн).

На думку авторів, прийняття даного законопроєкту дасть можливість удосконалити правову охорону інтелектуальної власності.

Запровадження такої норми зобов'яже правопорушника виконати законні вимоги чиновника у сфері інтелектуальної власності.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Штрафи розміром від 3600 до 6120 гривень очікують на тих, хто свідомо займається підпалом лук, стерні та дорожніх узбіч.
16 липня, 07:59
Верховна Рада прийняла у в другому читанні і в цілому проект закону № 2695.
17 лютого, 11:55
Українцям – штрафи, народним обранцям – вседозволеність, поліції – збільшення повноважень?..
19 січня, 08:59
Чоловік незаконно ловив рибу, приїхавши на авто, яке держава конфіскувала.
20.08.2020, 12:19
Завтра на Луганщині відбудеться поховання героя.
вчора, 22:16