У Раді знову все наплутали: чи набере чинності закон про криміналізацію водіння п’яним за кермом?

ПОЛІТИКА
01 липня, 13:46
У Раді знову все наплутали: чи набере чинності закон про криміналізацію водіння п’яним за кермом?

Від сьогодні з 1 липня набирає сили закон №2617-VIII про кримінальні проступки.

Важливою частиною цього документу, що збурило суспільство, стало питання криміналізації водіння автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Дані зміни вже були прописані в законі й мали набрати чинності цієї середи. Однак законодавці вирішили внести зміни до проєкту і не криміналізувати п’яне водіння.

«Моя особиста думка не потрібна на сьогодні кримінальна відповідальність за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння,говорить адвокат Ростислав Кравець. – Не тому, що це якось полегшить, чи сприятиме зниженню великої кількості п’яних на дорогах. Ви просто не бачили яка кількість оцих статей (за водіння у стані алкогольного сп’яніння – Ред.) знаходиться в судах. Тепер уявіть, що це все перейде у кримінальні справи. Тобто потрібен буде прокурор, адвокат, свідки, треба буде висувати підозру, проводити експертизи тощо. Тобто всі «принади» кримінального провадження. Я думаю, що за 2-3 роки жодна справа не буде розглянута, якщо особа одразу не визнає свою провину».

За словами адвоката надзвичайно складно буде вручити підозру, вибрати запобіжний засіб, подати особу в розшук у таких справах. Кравець вважає, що це «буде справжньою катастрофою для судової системи».

Більшість експертів солідарні із Ростиславом Кравцем.

Вони вважають, що краще дане питання врегулювати в адміністративній площині: ввести жорсткіші штрафи за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, а також зробити акцент на соціальній рекламі, яка б закликала не вчиняти особу такі дії та показувала б можливі негативні наслідки: смерть, загибель інших людей, збитки.

Також тут цікаво інше. Зміни до закону Верховна Рада внесла, схваливши окремий акт №3314 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень».

Фактично з 1 липня, хто буде спійманий працівниками правоохоронних органів нетверезим за кермом буде нести кримінальну відповідальність і так буде доти, доки президент Володимир Зеленський не підпише схвалений Верховною Радою закон про декриміналізацію даної норми.

Тобто традиційно спрацьовує правило: спочатку схвалюють закон, а потім думають, що зробили. Станом на обід 1 липня Зеленський зміни ще не підписав.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Усі з передвиборчих обіцянок "гаранта" так і лишилися на папері, бо він не має достатньої компетентності.
30 липня, 10:05
До Верховної Ради внесено проєкт закону про заборону пропаганди гомосексуалізму.
24 липня, 12:42
Промовистими є коментарі жителів Слов'янська, які можна почути за кадром.
23 липня, 17:29
Депутати фракції «Слуга народу» вважають, що проєкт спростить прийняття рішень в ОСББ
20 липня, 12:52
Легалізувавши азартні ігри, команда Зеленського вкотре залізла до кишень простих українців.
15 липня, 14:16
Верещук: нехай і фейк, аби проти Порошенка!
09 липня, 10:13