У Сирії діють концтабори, де помирають діти

СВІТ
01 жовтня, 12:42
У Сирії діють концтабори, де помирають діти
Фото: Twitter

У таборах аль-Гол і Родж для сімей колишніх бойовиків ІДІЛ перебувають 40 тисяч дітей; їхнє життя на межі через голод, виснаження і хвороби.

Таку інформацію оприлюднило провідне близькосхідне видання "Al Jazeera", посилаючися на нещодавній звіт міжнародної організації "Save the Children".

Правозахисники стверджують, щотижня у вказаних таборах від недоїдання, нестачі якісної питної води та відсутності медикаментів помирають 4-6 дітей віком до 5 років.

Вже зараз малеча страждає хронічним зневодненням і гіпоглікемією, проте жоден уряд у світі поки не зголосився допомогти подолати кризову ситуацію й зменшити рівень смертності.

«Масштаби насильства, поневірянь і травм, які діти, котрі живуть у цих таборах, відчувають щодня – неможливо переоцінити. Тисячі дітей, мешканців аль-Голу і Роджу мають проблеми зі здоров'ям. Вони вмирають на очах у всього світу без надання будь-якої допомоги. Тільки за період з січня по серпень поточного року в одному таборі аль-Гол загинули 163 людини, 62 з яких – діти», – коментують невтішну ситуацію представники організації "Save the Children".

Міжнародні правозахисники додають, кризове явище ускладнюється ще й тим, що аль-Гол і Родж знаходяться на підконтрольній сирійським курдам території, воєнізовані формування яких чинять самосуд над колишніми бойовиками ІДІЛ.

«За останні пів року курдські угрупування вбили 73 людини без суду і слідства, у тому числі – 3 дітей. Вони були застрелені тільки тому, що їхні батьки чи родичі підозрюються у посібництві "Ісламській державі". Ми закликаємо всі уряди, громадяни яких також проживають у вказаних таборах у Сирії, взяти на себе відповідальність і повернути дітей та їхні сім'ї додому», – підсумовується у звіті організації "Save the Children".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що багаторічна громадянська війна на території Ємену має всі шанси завершитися за сценаріями, написаними у Тегерані.

вибір редакції
Читайте також:
Законний уряд Ємену занепокоєний безпорадністю міжнародної спільноти перед хуситами, яким усіляко допомагає Іран.
30 листопада, 14:25
Вихідці з Юдиного коліна продовжують утискати права і свободи непокірних палестинців, зокрема й сфері релігії.
29 листопада, 09:44
Турецький вертоліт в останній момент ухилився від ПТУРу
22 листопада, 16:19
9 бійців іранського Корпусу вартових ісламської революції загинули у бою з морськими котиками США неподалік іракської Басри.
22 листопада, 16:01
Міністри новосформованого уряду Держави Ізраїль продовжують окупаційному політку своїх попередників на теренах Палестини.
03 листопада, 12:07
Жителі єменського регіону Аль-Абдія опинилися у вкрай скрутному становищі через безперебійний наступ повстанців-хуситів.
29 жовтня, 09:07