У Сирії діють концтабори, де помирають діти

СВІТ
01.10.2021, 12:42
У Сирії діють концтабори, де помирають діти
Фото: Twitter

У таборах аль-Гол і Родж для сімей колишніх бойовиків ІДІЛ перебувають 40 тисяч дітей; їхнє життя на межі через голод, виснаження і хвороби.

Таку інформацію оприлюднило провідне близькосхідне видання "Al Jazeera", посилаючися на нещодавній звіт міжнародної організації "Save the Children".

Правозахисники стверджують, щотижня у вказаних таборах від недоїдання, нестачі якісної питної води та відсутності медикаментів помирають 4-6 дітей віком до 5 років.

Вже зараз малеча страждає хронічним зневодненням і гіпоглікемією, проте жоден уряд у світі поки не зголосився допомогти подолати кризову ситуацію й зменшити рівень смертності.

«Масштаби насильства, поневірянь і травм, які діти, котрі живуть у цих таборах, відчувають щодня – неможливо переоцінити. Тисячі дітей, мешканців аль-Голу і Роджу мають проблеми зі здоров'ям. Вони вмирають на очах у всього світу без надання будь-якої допомоги. Тільки за період з січня по серпень поточного року в одному таборі аль-Гол загинули 163 людини, 62 з яких – діти», – коментують невтішну ситуацію представники організації "Save the Children".

Міжнародні правозахисники додають, кризове явище ускладнюється ще й тим, що аль-Гол і Родж знаходяться на підконтрольній сирійським курдам території, воєнізовані формування яких чинять самосуд над колишніми бойовиками ІДІЛ.

«За останні пів року курдські угрупування вбили 73 людини без суду і слідства, у тому числі – 3 дітей. Вони були застрелені тільки тому, що їхні батьки чи родичі підозрюються у посібництві "Ісламській державі". Ми закликаємо всі уряди, громадяни яких також проживають у вказаних таборах у Сирії, взяти на себе відповідальність і повернути дітей та їхні сім'ї додому», – підсумовується у звіті організації "Save the Children".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що багаторічна громадянська війна на території Ємену має всі шанси завершитися за сценаріями, написаними у Тегерані.

Читайте також:
Світ
Попри воєнну поразку в Україні та повне виведення контингенту з Сирії московія намагається зберегти свій вплив на Близькому Сході.
15 травня, 20:34
Світ
Самозваний президент Сирії та путінська маріонетка Башар аль-Асад зустрівся з верховним лідером Ірану.
09 травня, 09:12
Світ
Російська федерація вимушена повністю оголити близькосхідний (південний) фланг, аби здобути хоч якусь, навіть Піррову, перемогу в Україні.
07 травня, 22:46
Світ
У підконтрольній протурецьким сирійським повстанцям провінції Ідліб розгорнули сучасні містечка для розселення мігрантів.
05 травня, 08:58
Світ
Упродовж 11-річної війни карателі російсько-іранського диктатора-маріонетки Башара аль-Асада вбивали по 1000 опозиціонерів на рік.
15 квітня, 08:02
Війна
У зв'язку з тим, що російська орда зазнає величезних втрат серед особового складу, країна-агресор продовжує шукати нових найманців.
27 березня, 22:51