У Сирії діють концтабори, де помирають діти

СВІТ
01.10.2021, 12:42
У Сирії діють концтабори, де помирають діти
Фото: Twitter

У таборах аль-Гол і Родж для сімей колишніх бойовиків ІДІЛ перебувають 40 тисяч дітей; їхнє життя на межі через голод, виснаження і хвороби.

Таку інформацію оприлюднило провідне близькосхідне видання "Al Jazeera", посилаючися на нещодавній звіт міжнародної організації "Save the Children".

Правозахисники стверджують, щотижня у вказаних таборах від недоїдання, нестачі якісної питної води та відсутності медикаментів помирають 4-6 дітей віком до 5 років.

Вже зараз малеча страждає хронічним зневодненням і гіпоглікемією, проте жоден уряд у світі поки не зголосився допомогти подолати кризову ситуацію й зменшити рівень смертності.

«Масштаби насильства, поневірянь і травм, які діти, котрі живуть у цих таборах, відчувають щодня – неможливо переоцінити. Тисячі дітей, мешканців аль-Голу і Роджу мають проблеми зі здоров'ям. Вони вмирають на очах у всього світу без надання будь-якої допомоги. Тільки за період з січня по серпень поточного року в одному таборі аль-Гол загинули 163 людини, 62 з яких – діти», – коментують невтішну ситуацію представники організації "Save the Children".

Міжнародні правозахисники додають, кризове явище ускладнюється ще й тим, що аль-Гол і Родж знаходяться на підконтрольній сирійським курдам території, воєнізовані формування яких чинять самосуд над колишніми бойовиками ІДІЛ.

«За останні пів року курдські угрупування вбили 73 людини без суду і слідства, у тому числі – 3 дітей. Вони були застрелені тільки тому, що їхні батьки чи родичі підозрюються у посібництві "Ісламській державі". Ми закликаємо всі уряди, громадяни яких також проживають у вказаних таборах у Сирії, взяти на себе відповідальність і повернути дітей та їхні сім'ї додому», – підсумовується у звіті організації "Save the Children".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що багаторічна громадянська війна на території Ємену має всі шанси завершитися за сценаріями, написаними у Тегерані.

Читайте також:
Світ
Державне телебачення показало кадри різноманітних винищувачів і військових безпілотників на секретній базі “Eagle 44”.
07 лютого, 22:37
Економіка
Багаторічна соціально-економічна криза, спричинена постійними політичними сварками, відкинула Ліван на край прірви зубожіння та безробіття.
02 лютого, 18:33
Світ
За останні два тижні понад 126 афганців загинули від переохолодження або від токсичних випарів газових обігрівачів.
26 січня, 19:58
Світ
Попри щоденні обстріли військ підконтрольних маріонетковому російсько-іранському диктатору Башару аль-Асаду у Сирії триває збір оливок.
08.11.2022, 20:23
Кримінал
Ізраїльські військовики здійснили незаконне затримання понад 10 чоловіків-арабів на загарбаній території автономної Палестини.
08.10.2022, 18:14
Світ
Шанс на довгострокове перемир'я у найбіднішій країні Близького сходу, де понад 10 років точиться громадянська війна, наразі мінімальний.
02.10.2022, 20:06