Успіх «Талібану» надихнув повстанців-хуситів в Ємені

СВІТ
27 вересня, 07:59
Успіх «Талібану» надихнув повстанців-хуситів в Ємені

Багаторічна громадянська війна на території Ємену має всі шанси завершитися за сценаріями, написаними у Тегерані.

Про це свідчать кадри з місця затяжних боїв повстанців-хуситів проти урядових військ поблизу міста Ель-Бейда, оприлюднені на платформі YouTube самими учасниками подій.

Доволі знаково, що виведення континґенту США і НАТО з Афґаністану спонукало проіранські хуситські формування розгорнути активні наступальні дії на Схід і Південь від столиці Сани.

Повстанці-хусити у місті Ель-Бейда (23.09.2021)
Повстанці-хусити у місті Ель-Бейда (23.09.2021)

Станом на цю мить урядова єменська армія марно намагається відновити втрачений контроль над Ель-Бейдою, містом, що має стратеґічне значення.

Фактично, хусити (мусульмани-шиїти за віросповіданням – прим. ред.) надихаються успіхами своїх ідейних опонентів талібів (мусульмани-суніти – прим. ред.), які цьогоріч знову запанували на афґанській землі, беручи з них приклад для наслідування.

Натомість влада Ірану, котрій на руку встановлення в Ємені відверто шиїтського режиму, не жаліє ні сил, ні засобів для підтримки хуситських формувань, плануючи за рік-два цілковито контролювати цю близькосхідну країну, а отже й шантажувати Саудівську Аравію.

Водночас переможні реляції хуситів у соціальних мережах – результат провальної політики законного єменського уряду, що засів у найбільшому портовому місті Адені й ніяк не може визначитися з власною тактикою та стратеґією.

Як зазначили у вітчизняному Центрі близькосхідних досліджень, втрата Ель-Бейди неодмінно викличе ланцюгову реакцію.

Адже захоплення міста дозволить повстанцям упевнено розширювати надалі зону свого контролю в Ємені, а тамтешня леґітимна влада, попри ґарантії Ер-Ріяда, буде приречена на поразку, навіть маючи надсучасне озброєння.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", збройні загони хуситів, яких активно підтримує Іран, заявили про викриття на підконтрольній собі території ізраїльської шпигунської мережі; Тель-Авів визнав свою присутність у країні.

Автор : Денис Ковальов
вибір редакції
Читайте також:
Законний уряд Ємену занепокоєний безпорадністю міжнародної спільноти перед хуситами, яким усіляко допомагає Іран.
30 листопада, 14:25
Вихідці з Юдиного коліна продовжують утискати права і свободи непокірних палестинців, зокрема й сфері релігії.
29 листопада, 09:44
Турецький вертоліт в останній момент ухилився від ПТУРу
22 листопада, 16:19
9 бійців іранського Корпусу вартових ісламської революції загинули у бою з морськими котиками США неподалік іракської Басри.
22 листопада, 16:01
Міністри новосформованого уряду Держави Ізраїль продовжують окупаційному політку своїх попередників на теренах Палестини.
03 листопада, 12:07
Жителі єменського регіону Аль-Абдія опинилися у вкрай скрутному становищі через безперебійний наступ повстанців-хуситів.
29 жовтня, 09:07