У Службі зовнішньої розвідки України розповіли про ситуацію з COVID-19 у світі
Зокрема, у Великій Британії почали медичне дослідження, в рамках якого добровольців цілеспрямовано заражають коронавірусом.
Служба зовнішньої розвідки України розповіли про ситуацію з COVID-19 у деяких з країн світу та про особливості боротьби з цим небезпечним захворюванням.
Так, з 8 березня у Німеччині знову відкрилися книжкові та квіткові магазини, крамниці садових товарів, косметичні салони, автошколи. Решта магазинів, за винятком продовольчих і аптек, а також готелі, ресторани та інші заклади поки залишаться закритими. Подальше відновлення діяльності дозволять у регіонах, де семиденна захворюваність не перевищуватиме 100 нових заражень на 100 тис. людей.
У Великій Британії почали медичне дослідження, в рамках якого добровольців цілеспрямовано заражають коронавірусом SARS-CoV-2. Крім іншого, вчені збираються з’ясувати, як реагує на вірус SARS-CoV-2 імунна система людини і яким чином інфікований пацієнт поширює частки вірусу навколо себе. За даними уряду, йдеться про перше у світі дослідження, в рамках якого людей навмисно заражають коронавірусом SARS-CoV-2. Його мета, за даними прес-центру Міністерства охорони здоров’я Великої Британії, – поліпшити і прискорити розробку вакцин від COVID-19 і методи лікування від цієї хвороби.
Згідно з інформацією міністра охорони здоров’я Данії М. Хьоніке, попри відчутне недопостачання вакцини до Данії з боку світових виробників, уряд країни не розглядає наразі можливість закупівлі російської вакцини.
У Фінляндії з 8 березня в більшості регіонів країни почався локдаун, який триватиме до 28 березня. Старшокласників та учнів профучилищ перевели на віддалене навчання на три тижні. Парламент затвердив законопроєкт, згідно з яким відсьогодні на три тижні закриваються ресторани в 15 регіонах. Ресторани мають право продавати їжу на винос.
В Ізраїлі з 7 березня почалося чергове пом'якшення карантину через коронавірус. Збільшені ліміти на скупчення людей і дозволено відвідування ресторанів громадянам, які зробили щеплення. Відновлюється прийом авіарейсів з громадянами або постійними жителями Ізраїлю. Щоденна квота – 3 тисячі осіб. Поза квотою дозволяється в'їзд репатріантів, які не можуть відкласти візит, іноземних робітників життєво важливих підприємств і професійних спортсменів. Відновлюють авіасполучення з Нью-Йорком, Франкфуртом, Парижем, Лондоном, Києвом, Торонто і Гонконгом.
Американські лікарі та дослідники висловили занепокоєння у зв’язку з новими штамами коронавірусу, які виявили у Бразилії, Нью-Йорку та Каліфорнії. Мутація вірусу, яку вперше виявили у Бразилії й назвали P.1, вже зафіксована у шести американських штатах та Японії.
Цей різновид підтвердили у багатьох людей, які вже видужали від коронавірусу. Дослідники зазначають, що є ризик повторного зараження людей завдяки стійкості нового вірусу до антитіл. Інший різновид коронавірусу – B.1.526 – знайшли спершу в Нью-Йорку та прилеглих штатах. Як і бразильська мутація, цей штам, підозрюють вчені, може виявитись стійкішим до певного курсу лікування й вакцинації. До підвищеного ризику серйозних ускладнень або смертності може призводити й каліфорнійський штам, який називають B.1.427 або B.1.429.
Міністр охорони здоров’я Канади заявила, що уряд наразі розглядає можливість обов’язкових паспортів вакцинації для міжнародних поїздок, оскільки всередині країни проводиться активна вакцинація та розглядається можливість послаблення прикордонних обмежень. При цьому вона зазначила, що це питання обговорюється з представниками влади інших країн «Великої сімки».