У Туреччині випробували систему «вбивці дронів»

СВІТ
16.11.2021, 07:59
У Туреччині випробували систему «вбивці дронів»
Фото: Facebook

Після того, як турки зробили собі світове ім'я на безпілотниках типу "Bayraktar", вони взялися виробляти комплекси для боротьби з ними.

Таку інформацію на своїй сторінці у Facebook виклав координатор напрямку міжнародної політики Центру політичних студій "Доктрина" Денис Москалик, передає агенція "Останній Бастіон".

За його словами, Туреччина продовжує готуватися до війни дронів, що потребуватиме різноманіття класів і спеціалізацій безпілотників.

«В умовах здобуття все нового бойового досвіду безпілотниками дедалі актуальнішими стають системи протидії їм. Відповідно турки, чиї успіхи у справі створення та використання БПЛА нині у всіх на слуху, продемонструвала новий зразок безпілотного літального апарату-камікадзе "Fedai", що має використовуватися для нейтралізації ворожих дронів. Цей новий БПЛА вже здійснив перший політ і буде готовий до постачання у турецькі війська вже у 2022-му році. Прикметно, але дрони "Fedai" здатні запускатися з одно- та багатозарядних пускових систем», – зазначив Денис Москалик.

Що ж стосується технічних характеристик вказаної турецької розробки, то вона досягатиме висоти у 5000 метрів, буде оснащена тепловізійною і денною камерами, а також лідаром.

«Наразі дрон "Fedai" запускатиметься з пускової труби, але компанія-розробник уже розпочала роботу над покращеною моделлю. Її особливістю буде здатність запуску дрона з плеча. Тож, як бачимо, майбутнє вимагатиме наявності у військах не лише дронів-розвідників і бомбардувальників, але й дронів-перехоплювачів, винищувачів і встановлювачів перешкод. Відповідно турецькі зброярі мають намір забезпечити собі та своїй країні місце в цьому майбутньому», – підсумував координатор напрямку міжнародної політики Центру політичних студій "Доктрина".

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", єменські повстанці продають іранську зброю сомалійським піратам.

Читайте також:
Опінії
Чи справдиться давня мрія України про відродження свого космічного сектору ?
14 травня, 12:45
Світ
Її прототип летів зі швидкістю, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку
08 травня, 12:52
Світ
Україна де-факто стала власником мультиспектрального оптичного супутника, та може отримувати ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2
06 травня, 12:17
Світ
Туреччина вперше застосувала Bayraktar Akinci у бойових умовах
22 квітня, 16:28
Війна
Найближчим часом перші п'ять комплексів будуть передані бойовим підрозділам ССО
16 квітня, 13:37
Світ
Турецькі війська отримають більше дронів-камікадзе KARGU
11 квітня, 09:55