Єменські повстанці продають іранську зброю сомалійським піратам

СВІТ
12.11.2021, 07:51
Єменські повстанці продають іранську зброю сомалійським піратам
Фото: Voice of America

Бійці шиїтського єменського угруповання "Ансарулла", відомі як хусити, відкрито торгують зброєю з терористами у Сомалі.

Про це йдеться у щорічній доповіді Глобальної ініціативи проти транснаціональної організованої злочинності (англ. Global Initiative Against Transnational Organized Crime), інформує аґенція "Останній Бастіон".

За твердженням міжнародних правозахисників, повстанці-хусити масово переправляють стрілецьке озброєння з боєприпасами через Аденську протоку до портів у провінції Пунтленд, яку не контролює центральна влада Сомалі.

Як вдалося з'ясувати, продана сомалійським піратам зброя вироблена в Ірані й постачається Тегераном на пряму до шиїтського угруповання в Ємені.

«Впродовж останніх 8 місяців наші фахівці задокументували понад 400 незареєстрованих одиниць зброї в 13 регіонах Сомалі. Це сліди єменського конфлікту на території Африканського рогу. Наразі невідомо, чи продавали хусити щось іще піратам, окрім рушниць, автоматів і патронів до них», – йдеться у вказаній доповіді.

Представники Глобальної ініціативи проти транснаціональної організованої злочинності також переконані, що іранська влада не тільки знає про торгівлю її зброєю між хуситами та сомалійськими терористами, а й сприяє цьому, збільшуючи постачі до контрольованої повстанцями єменської столиці Сана.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що наближену до президента Емануеля Макрона промислову корпорацію "Lafarge" викрили на співпраці з ісламськими терористами в Сирії.

Читайте також:
"Шукаємо за піснями "Любе". Як блогери розслідують перекидання військової техніки до кордонів України
17 січня, 14:55
Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення.
16 січня, 18:28
Путіну не потрібна затяжна війна, але він готовий до дій
16 січня, 14:55
Українці більш у 20 країнах світу вийшли на акцію #SayNOtoPutin/СкажиПутіну_НІ
09 січня, 19:05
Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав бойове травмування.
09 січня, 18:45