Єменські повстанці продають іранську зброю сомалійським піратам

СВІТ
12.11.2021, 07:51
Єменські повстанці продають іранську зброю сомалійським піратам
Фото: Voice of America

Бійці шиїтського єменського угруповання "Ансарулла", відомі як хусити, відкрито торгують зброєю з терористами у Сомалі.

Про це йдеться у щорічній доповіді Глобальної ініціативи проти транснаціональної організованої злочинності (англ. Global Initiative Against Transnational Organized Crime), інформує аґенція "Останній Бастіон".

За твердженням міжнародних правозахисників, повстанці-хусити масово переправляють стрілецьке озброєння з боєприпасами через Аденську протоку до портів у провінції Пунтленд, яку не контролює центральна влада Сомалі.

Як вдалося з'ясувати, продана сомалійським піратам зброя вироблена в Ірані й постачається Тегераном на пряму до шиїтського угруповання в Ємені.

«Впродовж останніх 8 місяців наші фахівці задокументували понад 400 незареєстрованих одиниць зброї в 13 регіонах Сомалі. Це сліди єменського конфлікту на території Африканського рогу. Наразі невідомо, чи продавали хусити щось іще піратам, окрім рушниць, автоматів і патронів до них», – йдеться у вказаній доповіді.

Представники Глобальної ініціативи проти транснаціональної організованої злочинності також переконані, що іранська влада не тільки знає про торгівлю її зброєю між хуситами та сомалійськими терористами, а й сприяє цьому, збільшуючи постачі до контрольованої повстанцями єменської столиці Сана.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що наближену до президента Емануеля Макрона промислову корпорацію "Lafarge" викрили на співпраці з ісламськими терористами в Сирії.

Читайте також:
Війна
путін готує ядерний вибух на Запорізькій АЕС
12 серпня, 16:30
Війна
росія роками готувалася до війни з Україною і обходила західні санкції
08 серпня, 15:59
Війна
Акти тероризму росіян на ЗАЕС мають на меті відімкнути її від енергосистеми України
07 серпня, 11:05
Опінії
Війна – одвіку прокляті часи когнітивного дисонансу
06 серпня, 16:35
Війна
Жозеп Боррель закликав надати доступ на ЗАЕС представникам Міжнародного агентства з атомної енергії
06 серпня, 15:38
Війна
Ланцюжок поставок обладнання та запасних частин на АЕС був перерваний
03 серпня, 13:29