У Великій Британії від імені українців подають позов до ПВК "Вагнера"

СВІТ
02.11.2022, 11:01
У Великій Британії від імені українців подають позов до ПВК "Вагнера"

Британська юридична фірма McCue Jury & Partners від імені постраждалих українців подає судовий позов до Високого суду Лондона

Британська юридична фірма McCue Jury & Partners від імені постраждалих українців подає судовий позов до Високого суду Лондона проти ПВК Вагнера та її засновника, «кухаря путіна» євгена пригожина, який особисто вербує ув'язнених у російських в'язницях на війну.

"Це перший випадок в історії, коли на приватну військову компанію подають до суду за тероризм, а також за змову з державою-скарбником, державою-ізгоєм з метою ведення незаконної війни", - йдеться у заяві фірми.

Справа фінансуватиметься за рахунок краудфандингу.

Юристи вже направили попередження на адресу Пригожина та ПВК Вагнера і дали свідчення в рамках розслідування парламентського комітету з міжнародних справ «Група Вагнера» і не тільки: посередницькі приватні військові компанії».

Компанія зазначає, що цей випадок є знаковим:

«Перші жертви подають до суду на таку організацію, як ПВК Вагнера, за навмисне заподіяння шкоди та страждань за рахунок використання тероризму як зброї війни для просування злочинних амбіцій президента-злочинця».

На думку юристів, позов може змінити ставлення до подібних організацій, які є посередниками режимів, «які намагаються сховатися від своїх злочинів».

«Він не тільки завдасть удару  по путінській військовій машині, а й дасть можливість отримати такі необхідні репарації тим, хто постраждав. Активи на мільярди доларів, пов'язані з ПВК Вагнера, путіним і його клептократами, були заморожені завдяки санкціям. <...> Кампанія може допомогти зробити так, щоб вони не були повернуті військовим злочинцям, а були передані безпосередньо їхнім жертвам», - наголошують у McCue Jury & Partners.

Пригожин— злочинець-рецидивіст, засуджений за крадіжки, шахрайство та залучення неповнолітніх до злочинної діяльності. Його найманці беруть участь у багатьох операціях за кордоном, у ряді випадків (як, наприклад, при вторгненні в Україну) — під прямим командуванням ГРУ.

У вересні Пригожин, який запустив масштабну кампанію з вербування російських в'язнів на війну в Україні, визнав, що є засновником ПВК Вагнера. Раніше він публічно заперечував свій зв'язок із нею.

Читайте також:
Опінії
Вбивати, переслідувати, нищити: риторика росії та «Ізраїлю».
25 січня, 19:57
Війна
російські окупанти застосовували небезпечні хімічні речовини понад 9 000 разів від початку війни, з них 6 540 разів — лише за минулий рік.
25 січня, 12:49
Світ
Голова Радбезу Ірану жорстко відповів на заклики США до повстання.
14 січня, 10:16
Війна
Емірати надають «Ізраїлю» мільярд доларів на розвідку та озброєння.
13 січня, 20:56
Війна
Війська рф 12 січня атакували два судна у Чорному морі: одне під прапором Панами, інше — Сан-Марино.
12 січня, 19:51
Війна
За попередніми даними венесуельської влади, в результаті атаки США на країну загинули щонайменше 40 людей: як військових, так і цивільних.
04 січня, 11:49