У Вінниці військові побилися з контррозвідниками СБУ через російський «шансон»

09.11.2023, 07:35
У Вінниці військові побилися з контррозвідниками СБУ через російський «шансон»

Контррозвідники слухали в ресторані пісні Міхаіла Круга.

В суботу, 4 листопада, у вінницькому ресторані «Арталь» було людно. В той день з рідними, друзями та їх дітьми відзначав день народження військовий. У сусідньому VIP-залі теж свій день народження святкував працівник СБУ.

Про це повідомляє «20 хвилин Вінниця».

Після того, як музичний супровід закладу о 22.00 закінчив свою роботу, гості почули, як із VIP-зали пролунав російський «шансон» «Владимирский централ» у виконанні Круга. Терпець людей увірвався, коли наступною була «Приходите в мой дом, мои двери открыты».

Вони завітали в кімнатку до поціновувачів російського «шансону» і зробили зауваження. Ті продовжували розважатись. Не звернули уваги на зауваження і офіціанти та адміністрація «Арталю».

Про це журналістам «20 хвилин» розповіли гості військового. Вже згодом редакція отримала з власних джерел в поліції ці відео.

 — Відпочивали друзі власників «Арталя» і наша компанія, — розповідає гостя військового і свідок подій в ресторані. — Ми були запрошені на день народження до військового, який служив на передовій. Вже виключили музику, сказали, що все закінчилося, і ми почали одягатися. Чуємо, як в кімнаті іншої компанії святкуючих включили на всю в телефоні «Владимирский централ». Я відкрила двері і зробила зауваження, що зараз не той час, щоб слухати таку музику. Вони не відреагували. Я пішла на бар, спитала дівчат, чому вони ніяк не реагують, що в їх закладі звучить російський «шансон» — вони лише посміялися. Після цього вийшли з тої компанії чоловіки, і почалася бійка.

— Ми покликали охорону ресторану — вони теж тільки посміхнулися, — продовжує розповідь жінка. — Тоді викликали поліцію — але й ті теж лайтово до всього віднеслися. Потім змушені були викликати швидку, оскільки були постраждалі: трьох чоловіків з нашої компанії доставили в лікарню.

Образливе в цій ситуації, що ніхто не хотів вибачитись, а навпаки почали бійку, а б'ються ті чоловіки добре.

Ми звернулися до журналістів, оскільки боїмося, що відеодокази з камер спостережень ресторану будуть знищені і справу закриють.

За інформацією з власних джерел редакції «20 хвилин», серед постраждалих, які зробили зауваження, троє чоловіків. Це військовий, стоматолог і юрист.

Був ще четвертий постраждалий, якого зі струсом мозку доправили в лікарню. Це львів'янин Руслан Сивак. Він, за словами очевидців, крутив шансон і був ініціатором бійки разом з сином Дмитром Сиваком, який є військовослужбовцем Департаменту військової контррозвідки СБУ. Він і святкував свій день народження, який був 1 листопада.

Також СБУшник мав при собі нагородну зброю, пістолет Glock-17, отриманий в березні цього року від тодішнього Міністра оборони Олексія Резнікова. В їх компанії було ще два працівники контррозвідки.

Відкрили кримінальне провадження

Жуоналісти звернулись за коментарем до пресслужби поліції Вінницької області.

— За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною другою статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Всі учасники встановлені, проводяться слідчі дії,— повідомила речниця поліцейського главку Заріна Маєвська.

Також попросили прокоментувати ситуацію керівника Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Олексія Рихлюка.

— На даний час Вінницькою спеціалізованою прокуратурою в сфері оборони Південного регіону здійснюється процесуальне керівництво за даним фактом, — розповів Олексій Рихлюк. — В ході досудового розслідування встановлено, що дійсно 4 листопада біля 23-ї години відбулися певні події, до яких можливо причетні співробітники Служби безпеки, департаменту контррозвідки. Проведені першочергові слідчі дії, огляд місця події, допит свідків. На даний час дані письмові вказівки органу досудового розслідування попрацювати зі свідками, провести ряд слідчих дій. Це впровадження перебуває на особистому контролі керівництва.

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що 23 червня начальник Мукачівського відділу контррозвідки СБУ Андрій Панарін разом із підлеглими побили колишнього ректора академії СБУ Віктора Мікуліна.

Офіційні підозри кривдникам Віктора Мікуліна, як випливає з матеріалів суду, було оголошено лише 30 червня. При цьому, коли генерал-майор у відставці вже перебував у лікарні, до нього нібито навідувалися з погрозами контррозвідники.

Панарін перевівся з Полтави на Закарпаття разом з Євгеном Борзіловим, якого Володимир Зеленський призначив очільником місцевого управління СБУ.

У серпні суспільний резонанс навколо бандитів Євгена Борзілова помітили на Банковій, та вирішили позбутися такого «цінного кадра».

Відкритим лишається питання: як довго підлеглі Василя Малюка будуть слухати російський шансон в ресторанах тилових міст та нападати з кулаками на військовослужбовців ЗСУ?

Читайте також:
Політика
Він має дати пояснення щодо розслідування щодо майна його заступника Вербицького
18 червня, 16:05
Політика
До сьогодні Фонд гарантування вкладів намагається судитися з Клименком за «Укрінбанк»
12 червня, 09:07
Опінії
Командування 110-го батальйону видає накази, які неможливо виконати, та внаслідок яких гинуть військові.
10 червня, 10:05
Війна
Наш ворог зі Сходу не стільки розумний, скільки хитрий та підступний. Саме тому він вчиться на помилках, а ми досі ні, і це катастрофа!
24 травня, 07:18
Світ
Раніше компанія визнала, що її вакцина від COVID-19 може спровокувати тромбоз
08 травня, 16:35