У Європі готують залізничний коридор як альтернативу перевезенням через Босфор

СВІТ
11.01.2023, 09:26
Ілюстративне фото: російська підводний човен під час проходження Босфору
Ілюстративне фото: російська підводний човен під час проходження Босфору

Греція та Болгарія мають намір створити спільну компанію для управління проєктом.

Вантажний залізничний коридор Sea2Sea, що з’єднає північну Грецію та Болгарію з румунським кордоном, щороку перевозитиме вантажів на 650 млн євро та дозволить перемістити значні обсяги морських вантажів із протоки Босфор на залізницю.

Про це пише Railfreight, передає медіа агенція Останній Бастіон.

Проєкт Sea2Sea спрямований на розвиток залізничного коридору, який з’єднує грецькі порти Салоніки, Кавала та Александруполіс з болгарськими чорноморськими портами Варна та Бургас, а також поширюється до порту Русе на Дунаї та болгарсько-румунського кордону.

Греція та Болгарія мають намір створити спільну компанію для управління проєктом. Водночас обидві сторони намагатимуться включити його до фінансової програми Connecting Europe Facility (CEF II).

Що стосується Греції, то країна інвестує близько 4 млрд євро в залізничні проєкти на своїй території. Контракти на будівництво будуть підписані у 2023 році, а роботи мають завершитися до 2027-2028 років. Планується модернізувати 382 км залізничних ліній з електрифікацією, будівництвом других колій та заміною систем сигналізації. Це підвищить швидкість та збільшить пропускну спроможність.

Згідно з дослідженнями грецької інжинірингової компанії ERGOSE, геостратегічна та логістична цінність мегапроєкту Sea2Sea не може бути непоміченою. Він міг би залучити значний відсоток контейнерних вантажів, які традиційно йдуть транзитом через Босфор. Перехід із морського на залізничний транспорт може скласти 650 млн євро на рік. 

Читайте також:
Світ
Воєнна агресія спровокована Москвою проти України, катастрофічною для обох країн. Однак жертва завжди страждає більше за нападника.
07:00
Світ
Поразка України у війні стане «поворотним моментом в історії», коли Захід «остаточно втратить свою післявоєнну гегемонію».
вчора, 11:23
Світ
За всіх часів у всьому світі адепти лівих ідеологій займалися привласненням чужого майна. Цього вимагає всюдисуща їхня «соціальна рівність».
12 квітня, 21:45
Світ
Заокеанський популіст, який подав приклад Володимиру Зеленському, готовий торгувати чужою власністю. Спершу продасть Україну, затим Європу.
12 квітня, 19:23
Світ
Сіоністська маріонетка із берегів Потомаку обрала шлях конфронтації з Ізраїлем. 46-й президент США вмив руки палестинською кров'ю.
11 квітня, 12:19
Світ
Острівна країна висхідного сонця знову мілітаризується. Головними точками потенційної ескалації є 3 західні сусіди: РФ, КНДР і КНР.
11 квітня, 06:02