У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС

КРИМІНАЛ
01 березня, 10:53
У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС

Його було викрито на масштабному розкраданні пального під час війни

Працівники ДБР завершили розслідування щодо колишнього начальника аварійно-рятувального загону ДСНС у Запоріжжі та п’яти його спільників. Обвинувальні акти направлено до суду.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Пальне ДСНС виділялось державою для ліквідації наслідків ракетних обстрілів, проведення розмінування, а також евакуації людей з прифронтових територій.

Проте, воно незаконно списувалось та використовувалось для заправки приватних вантажівок, які належали фірмам, зареєстрованим на родичів посадовця ДСНС.

Водіями на них працювали підлеглі посадовця, які продовжували отримували зарплатню рятувальників за той час, коли перевозили комерційні вантажі за межами регіону.

Один з рятувальників виконував функції заправника «чорного палива» і постійно знаходився на території домоволодіння полковника. Розкрадання пального були настільки масштабними, що посадовцю довелось облаштувати міні-АЗС прямо на території власного маєтку.

У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_1У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_2У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_3У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_4У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_5

З січня по вересень 2022 року посадовець незаконно списав та вивів на свій «бізнес» 34 тисячі літрів пального на суму майже 1,2 млн грн. Рятувальники, які замість служби в аварійному загоні перевозили комерційні вантажі та займались заправкою, отримали безпідставно понад 400 тис. грн зарплатні з бюджету.

У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_6У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_7У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_8У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_9У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_10У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_11

ДБР викрило цю схему та в червні 2023 року повідомило перші підозри начальнику аварійно-рятувального загону та п’яти іншим фігурантам справи.

За клопотанням працівників ДБР посадовець ДСНС був відсторонений від посади й згодом звільнений. Суд арештував його майно, серед якого нерухомість, автівки та банківські рахунки.


Натомість у Полтаві ДБР та поліція, які пов'язані круговою порукою з корумпованими чиновниками, взагалі не цікавляться корупційними справами Володимира Салогуба, що очолив ДСНС України у Полтавській області, маючи 2-гу групу інвалідності.

У ДБР досі закривають очі на розкрадання Салогубом та його поплічниками пального під час війни.

Наприкінці 2021 року Володимир Салогуб та його заступник з питань нагляду за пожежною і техногенною безпекою Володимир Гришанін вступили в злочинну змову з в.о. директора Кременчуцького НПЗ Русланом Ляпкою, та в обмін на відсутність перевірок та не притягнення до відповідальності з боку ДСНС вони стали щомісячно отримувати від заводу «благодійну допомогу» бензином А95 у кількості 6 тонн.

У Запоріжжі судитимуть експосадовця ДСНС_12

Для цього була організована наступна схема:

Кременчуцький НПЗ щомісяця переказував гроші за 6 тонн бензину А95 на фірму «АВІАС» «ТОРГОВИЙ ДІМ «КРЕМЕНЧУКНАФТОПРОДУКТСЕРВІС», головою наглядової ради якого є Павло Хованець.

Хованець віддавав бензин у талонах своєї мережі заправок благодійному фонду. Це все оформлялося через Полтавську обласну благодійну організацію «ФОНД БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ», керівником якого В'ячеслав Вишня, який за документами передавав цей бензин до Кременчуцького, Миргородського та Лубенського загонів ДСНС Полтавської області, де він списувався.

Цей фонд має доволі цікаву історію.

Заснований він був у далекому 2008 році. Він продовжує працювати дотепер, але у 2011 році він опинився під пильною увагою СБУ.

Управлінням СБ України в Полтавській області, на виконання завдань покладених на органи СБ України здійснювалася перевірка фінансово-господарської діяльності посадових осіб УМНС України в Полтавській області та Полтавської обласної благодійної організації «Фонд безпеки життєдіяльності» при УМНСУ в Полтавській області.

Було встановлено, що співробітниками Управління МНС України в Полтавській області під час перевірок об'єктів підприємницької діяльності Полтавської області, створюються умови для того, щоб керівники чи особи відповідальні за протипожежну безпеку, надавали спонсорську грошову допомогу. У разі згоди СПД надати спонсорську допомогу, грошові кошти перераховуються на рахунок Фонду.

Суми грошових коштів, які перераховуються приватними структурами на рахунок зазначеного благодійного Фонду в залежності від виду об'єкта який вводиться в експлуатацію чи перевіряється можуть сягати від 10 тисяч грн до 20 тисяч грн.

Надалі грошові кошти перераховуються з рахунку Фонду на рахунки комерційних структур, через можливості яких переводяться в готівку. Також, за вказані грошові кошти здійснюється придбання матеріальних цінностей, нібито для потреб Управління, які в подальшому не ставляться на бухгалтерський облік, а привласнюються посадовими особами Управління МНС України в Полтавській області.

Таким чином, дії посадових осіб УМНС України в Полтавській області та Фонду наносили шкоду державним інтересам у фінансовій та кредитно-банківській сфері.

Як бачимо, 12 років тому схема хабарів через «Фонд безпеки життєдіяльності» вже працювала, але Салогуб, Гришанін та Вишня вирішили її дещо модернізувати, щоб менше привертати увагу правоохоронців.

Варто також зазначити, що з самого початку діяльності фонду його незмінним керівником був і є В'ячеслав Вишня.

У 2011 щось пішло не так, чи то ДСНСникам вдалося знайти спільну мову з СБУшниками, чи то виникли якісь важливіші справи, але до логічного завершення справу спецслужбісти не довели.

А даремно, адже знахабнілі ДСНСники продовжують свою протиправну діяльність донині.

Виникає логічне питання : чому фонд не профінансував капітальний ремонт приміщення ДСНС у Полтавській області ? Невже у Вишні не знайшлося б 6 мільйонів гривень ? Впевнені, що якщо правоохоронці знову візьмуться за «Фонд безпеки життєдіяльності», то знайдуть там набагато більше... Але Салогуб вирішив взяти 6 мільйонів з бюджету воюючої країни.

В'ячеслав Вишня тісно пов'язаний з ГУ ДСНС у Полтавській області, він тривалий час є «завідувачем виставки / ГУ ДСНС України у Полтавській області».

Ба більше, за даними аналітичної системи YouControl, окрім «Фонду безпеки життєдіяльності» В'ячеслав Миколайович пов'язаний з іншими благодійними та громадськими організаціями, які зареєстровані за однією адресою з  «Фондом безпеки життєдіяльності».

Правоохоронці так і не звернули увагу на їх «благодійну» та «громадську» діяльність в інтересах ДСНС України у Полтавській області.

Варто також зазначити, що співробітники ДСНС у Полтавській області є отримувачами доходу від БО та ГО під керівництвом Вишні.

Повертаючись до схеми з Кременчуцьким НПЗ, варто зауважити, що фактично на підрозділи передавалися лише 3 тонни, а 3 тонни розкрадалися Салогубом та Гришаніним. Свою частку мав і Вишня.

У пожежній охороні бензин А95 мало застосовується, списати правильно його неможливо, тим більше у такій кількості і вже з мінусом 50%. Тим паче, що крім "благодійного пального" ДСНС закуповувало пальне через Prozorro.

Таким чином у схему крадіжки під час війни було втягнуто цілу групу співробітників, а Салогуб та Гришанін щомісяця незаконно збагачувалися.

Про системну корупцію очільника ДСНС у Полтавській область та його некомпетентність свідчать і результати відомчої перевірки та аудиту ГУ ДСНС України у Полтавській області.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Поліція повідомила про підозру учасникам угруповання, які розікрали близько 10 млн гривень на ремонті доріг у столиці.
вчора, 16:05
Кримінал
ВАКС продовжив строк тримання під вартою експрацівника СБУ Олександра Громика
вчора, 15:05
Кримінал
Микитасю змінили запобіжний захід, оскільки закінчився максимальний строк його тримання під домашнім арештом.
30 квітня, 16:43
Політика
Твердження Кубракова і Шуляк про «професійність і принциповість ДІАМ» і про «корупцію місцевого самоврядування» є взаємовиключними
30 квітня, 15:04
Кримінал
В червні 2022 року Наумова затримали в Сербії з незадекларованою готівкою та відправили до в’язниці.
30 квітня, 09:00
Опінії
Чому влада так полюбила будівництво доріг (укриттів для обʼєктів критичної інфраструктури)?
29 квітня, 15:31