«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС

Позиція
02.10.2023, 07:45

Справжні перевертні у погонах.

Приблизно років шість тому, втомившись від збирань відсотків з виданого у підрозділи палива та продажу його каністрами через знайомих, Володимир Салогуб одного теплого осіннього вечора, переглядаючи класику італійського кіно зрозумів, що ось його щастя – утворення вертикально інтегрованої структури з силовим блоком та суб’єктом господарювання – надавачем послуг по очищенню коштів.

Це рішення дивним чином якось співпало з призначенням у 2017 році Володимира Гришаніна начальником відділу організації заходів цивільного захисту управління організації реагування на надзвичайні ситуації та цивільного захисту Головного управління ДСНС України у Полтавській області.

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_1

Погодьтеся, новопризначений підполковник має «лихий» вигляд та погляд «відданого шакалу».

Паралельно з процесом призначення Володимира Гришаніна на посаду, у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 26.09.2017 року з’явився запис про державну реєстрацію відомостей про юридичну особу – Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектос» (код ЄДРПОУ 41613415).

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_3

Засновниками ТОВ «Архітектос» стали нікому не відомий «управдом», директор ОСББ «Бідного 3-А» Мачіхін Андрій Вікторович та Матяш Лариса Миколаївна — за збігом обставин рідна мати дружини рідного сина Володимира Салогуба, тобто його «сваха», Безталанна Людмила Володимірівна — за збігом обставин рідна сестра дружини Володимира Гришаніна.

Зазначені засновники та зацікавлені особи - «тіньові бенефіціари», обрали наступні види діяльності:

  • 71.11 - Діяльність у сфері архітектури (основний);
  • 43.12 - Підготовчі роботи на будівельному майданчику;
  • 80.20 - Обслуговування систем безпеки;
  • 81.10 - Комплексне обслуговування об'єктів;
  • 71.11 - Діяльність у сфері архітектури (основний);
  • 71.12 - Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах;
  • 74.90 - Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.;
  • 41.10 - Організація будівництва будівель;
  • 41.20 - Будівництво житлових і нежитлових будівель;
  • 46.90 - Неспеціалізована оптова торгівля;
  • 46.74 - Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього;
  • 43.34 - Малярні роботи та скління;
  • 43.22 - Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування;
  • 43.21 - Електромонтажні роботи;
  • 62.02 - Консультування з питань інформатизації;
  • 63.11 - Оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов'язана з ними діяльність;
  • 69.20 - Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування;
  • 69.10 - Діяльність у сфері права;
  • 63.99 - Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.;
  • 70.22 - Консультування з питань комерційної діяльності й керування.

Ми всі ще з дитинства знаємо прислів’я - «Класика вічна».

На жаль, вищеописані «новозварені бізнесмени», напевне, погано вчилися у школі, бо утворили таке собі ТОВ «Рога та копита». 

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_5«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_6«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_7

Володимир Салогуб (поганяло шеф, босс), погодився на пропозицію учасників угрупування та «рукопоклав» «керовником» у якості «Зиц председателя Фунта», який завжди «сидів», домоправителя Андрія Мачіхіна, вкотре підтвердивши правоту Ільфа та Петрова.

Присягаючи «бандитам у погонах», «Зиц председатель Фунт», (надалі Андрій Мачіхін) запевнив кормчих, що готовий сидіти та відповідати, але запитав гроші за цю послугу. Грошова компенсація за наступний ризик була визначена та прийнята. Одночасно був схвалений план побудови структури для заробляння коштів через основну роботу, за основу було взято давно перевірену історією італійську схему.

Присягаючи «бандитам у погонах», «Зиц председатель Фунт», (надалі Андрій Мачіхін) запевнив кормчих, що готовий сидіти та відповідати, але запитав гроші за цю послугу. Грошова компенсація за наступний ризик була визначена та прийнята. Одночасно був схвалений план побудови структури для заробляння коштів через основну роботу, за основу було взято давно перевірену історією італійську схему.

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_8

Так утворилося Організоване Злочинне Угрупування (ОЗУ). Якщо кому з дописувачів, або причетних до цього осіб невідомо, наведемо законодавчі визначення ОЗУ. Що являє собою організована злочинна група?

Дозволимо собі відступ від теми та зануримося у законодавство України:

  • Організо́вана злочи́нність — це групова діяльність п'яти або більше осіб, яка характеризується ієрархічними зв'язками або особистими відносинами, які дають змогу їхнім ватажкам витягати прибуток або контролювати території та ринки, внутрішні та зовнішні, за допомогою насильства, залякування або корупції як для продовження злочинної діяльності, так і для проникнення у легальну економіку;
  • Організована група - це внутрішньостійке об'єднання декількох осіб (трьох і більше суб'єктів злочину), які попередньо зорганізувалися для готування або вчинення злочинів або вчинення тільки одного злочину, який потребує довготривалої підготовки.

Звернемося до Кримінального Кодексу України:

Стаття 28. Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією.

1. Кримінальне правопорушення визнається таким, що вчинене групою осіб, якщо у ньому брали участь декілька (два або більше) виконавців без попередньої змови між собою.

2. Кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення.

3. Кримінальне правопорушення визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

4. Кримінальне правопорушення визнається вчиненим злочинною організацією, якщо він скоєний стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (п'ять і більше), члени якого або структурні частини якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів учасниками цієї організації, або керівництва чи координації кримінально протиправної діяльності інших осіб, або забезпечення функціонування як самої злочинної організації, так і інших кримінально протиправних груп.

Надалі, група причетних осіб, таких собі «тіньових бенефіціарів», та найняті ними «раби», розуміючи відповідальність перед Законом України за вчинення злочину, прагнучи злочинного збагачення, почали працювати згідно до заздалегідь складеного плану.

Наприкінці даного матеріалу ми повідомимо читачам, хто й яке місце зайняв у структурі на сьогодні.

І робота відразу закипіла.

Володимир Гришанін, зайнявши посаду начальника відділу організації заходів цивільного захисту почав брати участь, у «ранзі» заступника голови комісії, у перевірках об’єднаних територіальних громад, суб’єктів господарювання, медичних, освітніх та інших установ з питань, що стосуються цивільного захисту. 

Якимось «дивним» чином, після участі Володимира Гришаніна у комплексній перевірці стану реалізації державної політики у сфері техногенної та пожежної безпеки у Гадяцькому районі у вересні 2017 року відповідно до п. 19 Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області на 2017 рік, затвердженого розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації №59 від 27.01.2017 року, Сарівська сільська рада Гадяцького району замовила у ТОВ «Архітектос» проектно-планувальні роботи до Генерального плану території Сарівської сільської ради (с.Червоний Кут) (ідентифікатор Prozorro UA-2018-07-19-000811-c) – розробку інженерно-технічних заходів цивільного захисту на суму 9 003 грн.

Наступного разу, вже у жовтні 2018 році, Володимир Гришанін, беручи участь у контрольній перевірці м. Гадяч та Гадяцького району, відповідно до п. 21 Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області на 2018 рік, затвердженого розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації № 45 від 22.01.2018 року спонукав виконавчий комітет Гадяцької міської ради укласти договір з ТОВ «Архітектос» на розроблення розділів інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі генерального плану с. Біленченківка Гадяцького району Полтавської області (ідентифікатор Prozorro UA-2019-03-07-000232-b) на суму 17 400 грн.

Усі плани основних заходів цивільного захисту Полтавської області можна знайти за посиланням, а при наявності часу та бажання (або виконання посадових обов’язків правоохоронця ДБР, ДСР, НАБУ, СБУ) продовжити дослідження збігів перевірок та укладання договорів тими, кого перевіряли, з ТОВ «Архітектос» (інформація доступна у Прозорро, Дозорро та на інших ресурсах) та здійснювати документування посадових злочинів.

Володимир Салогуб, розуміючи, що на розробці інженерно-технічних заходів цивільного захисту багато не заробиш, а Володимир Гришанін подає великі надії, має відданий погляд та розповідає під час передачі зароблених коштів у підземному паркінгу ТРЦ «Київ» (хоч би на наявність відеокамер зважали) про великі бізнес-плани при умові розширення асортименту нав’язування послуг та більшої влади, у листопаді 2018 року вирішує питання щодо призначення останнього на посаду свого заступника із запобігання надзвичайним ситуаціям та цивільного захисту, поєднуючи у руках Володимира Гришаніна усі три напрямки контролю за об’єктами та органами місцевого самоврядування, районними державними адміністраціями.

Діючи згідно з затвердженим планом розширення асортименту нав’язування послуг, ТОВ «Архітектос», не маючи відповідної матеріальної бази, обладнання, спеціалістів, оформлює електронну ліцензію №5776 (наказ ДСНС України 16.01.2021 № 41), яку «продавив» Володимир Салогуб через тодішнього голову ДСНС Миколу Чечоткіна, на наступні роботи :

  • Монтаж, підтримання експлуатаційної придатності (технічне обслуговування) систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, устатковання для передачі тривожних сповіщень.
  • Вогнезахист (вогнезахисне просочування поверхневе, вогнезахисне обробляння (фарбування, штукатурення, обмотування, облицювання), вогнезахисне заповнення).
  • Оцінка (експертиза) протипожежного стану новоутворених підприємств та об'єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин).

Після отримання ліцензії, у другій половині 2021 року Володимир Салогуб доручає Володимиру Гришаніну повернути кошти з Полтавського державного аграрного університету, витрачені ним на певні заходи.

У наслідок чого ТОВ «Архітектос» укладає договір на розробку проектно-кошторисної документації по об'єкту: «Капітальний ремонт гуртожитку №4 Полтавського державного аграрного університету розташованого за адресою: м. Полтава, вулиця Сковороди 1/3. (Встановлення автоматичної системи пожежної сигналізації та оповіщення)», (ідентифікатор Prozorro UA-2021-10-26-011664-b) на суму 49 332 грн.

Після здійснення комплексної перевірки у липні 2021 року, очолюваної Володимиром Гришаніним, щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб у Миргородському районі відповідно до п. 14 Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області на 2021 рік, затвердженого розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації №6 від 06.01.2021 року, у Відділу освіти, молоді та спорту Великобудищанської сільської ради «виникло бажання» укласти ряд договорів з ТОВ «Архітектос», а саме:

  • На послуги зі встановлення протипожежного устаткування (ідентифікатор Prozorro UA-2021-12-21-016960-c), на суму 49 960 грн.
  • На послуги пожежних і рятувальних служб (ідентифікатор Prozorro UA-2021-12-21-018038-c), на суму 48 600 грн.
  • На електромонтажні роботи (ідентифікатор Prozorro UA-2021-12-22-000668-c), на суму 49 978 грн.

Перші зароблені кошти «зірвали дах» у обох Володимирів, адже через ТОВ «Архітектос» почали брати кошти з усіх, кого можливо загнати у кут.

Такою жертвою стало Управління поліції охорони в Полтавській області, яке маючі відповідні ліцензії вимушено було укласти з ТОВ «Архітектос» договір на «Послуги з розробки проектно-кошторисної документації на встановлення систем автоматичної пожежної сигналізації (ДК 021: 2015 71322100-2 Послуги з оцінювання обсягів робіт у галузі цивільного будівництва), (ідентифікатор Prozorro UA-2022-01-10-001107-b), та заплатити за підписання актів прийому сигналізації 8 000 грн з державного бюджету.

Після завершення процесів децентралізації, до новоутвореного Миргородського районного управління Володимир Салогуб призначає начальником свого спільника по непрозорих справах Олександра Коркішка, разом з його вірним солдатом Володимиром Коршаком, усуваючи з керівництва тодішнього начальника Руслана Назаренка.

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_10

За таку «милість» з боку начальника Головного управління Олександру Коркишку був наданий фінансовий план наповнення роботою ТОВ «Архітектос».

Надалі у судовому реєстрі справ, що розглядаються Полтавським окружним адміністративним судом з’являється ряд ухвал та рішень по Миргородському району, за позовом Головного управління ДСНС України у Полтавській області до об’єктів комунальної власності. І це добре, бо безпека людей – це обов’язок держави.

Але якимсь чином надалі ТОВ «Архітектос» укладає договори з цими об’єктами на виконання робіт за чималенькі кошти.

Тут є питання, кому це вигідно, та чому так.

Далі дивіться:

21.12.2021 року Полтавський окружний адміністративний суд постановляє рішення у справі №440/11737/21 за позовом ГУ ДСНС України у Полтавській області до Станції юних туристів імені Давида Гурамішвілі, третя особа Станція юних техників (Миргородська міська рада) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення експлуатації приміщень (див. рішення).

Вже у січні 2022 року Станція юних техніків укладає з ТОВ «Архітектос» договір на послуги по розробці проектно-кошторисної документації по встановленню автоматичної системи пожежної сигналізації (ідентифікатор Prozorro UA-2022-02-08-002499-b), на суму 18 033 грн.

Відкрита агресія (війна), що почалася 24.02.2022 року, та удари російської педерації по Миргороду не дали можливість «бізнесу у погонах» «допідзаробити» кошти на подальшому улаштуванні пожежної сигналізації.

Далі увага «заробітчан» сконцентрувалася на Ромоданівській селищній територіальній громаді Миргородського району. Увагу «перевертнів у погонах» було сконцентровано на Ромоданівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Волошка» Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області та Опорному закладі «Новооріхівській ліцей імені О.Г. Левченка, Ромоданівської селищної ради, Миргородського району, Полтавської області — у наслідок чого у Полтавському окружному адміністративному суді з’явилися позовні заяви ГУ ДСНС України у Полтавській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) відповідно №440/816/22 від 19.01.2022 року та №440/1188/22 від 26.01.2022 року.

Наслідком стало повне зупинення експлуатації приміщень (див. рішення).

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_12
«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_14
«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_16

Надалі, по вищезгаданій схемі, ТОВ «Архітектос» починає укладати договори.

Відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму Ромоданівської селищної ради на неосяжний спектр різних «протипожежних» послуг, при цьому конкуренти у надавача послуг, як й раніше, відсутні:

  • Придбання просочувальної вогнебіозахисної речовини (ідентифікатор Prozorro UA-2022-10-25-001318-a), на суму 49 500 грн.
  • Послуги з розроблення проектної документації для встановлення автоматичної системи пожежної сигналізації на об’єкті (ідентифікатор Prozorro UA-2022-11-01-005526-a), на суму 28 010 грн.
  • Послуги з розроблення проектної документації для встановлення автоматичної системи пожежної сигналізації на об’єкті (ідентифікатор Prozorro UA-2022-11-01-005695-a), на суму 21 540 грн.
  • Надання послуг з поточного ремонту покрівлі в опорному закладі "Новооріхівський ліцей ім.О.Г.Лелеченка" (ідентифікатор Prozorro UA-2022-11-03-007226-a), на суму 49 378 грн.
  • Придбання просочувальної вогнезахисної речовини (ідентифікатор Prozorro UA-2022-11-09-007114-a), на суму 49 504 грн.
  • Надання послуг з поточного ремонту покрівлі (ідентифікатор Prozorro UA-2022-12-13-022506-a), на суму 98 665 грн.
  • Капітальний ремонт (встановлення пожежної сигналізації та системи оповіщення) на об’єкті: Опорного закладу "Новооріхівський ліцей ім.О.Г.Лелеченка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за адресою: Полтавська область, Мирго… (ідентифікатор Prozorro UA-2022-12-26-019435-a), на суму 239 956 грн.
  • Капітальний ремонт (встановлення пожежної сигналізації та системи оповіщення) на об’єкті: Опорний заклад "Ромоданівський ліцей" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за адресою: Полтавська область, Миргородський район, смт.… UA-2022-12-26-019840-a) на суму 189 890 грн.
  • Здійснення авторського нагляду по об’єкту: "Капітальний ремонт (встановлення пожежної сигналізації та системи оповіщення) в опорному закладі "Новооріхівський ліцей ім.О.Г.Лелеченка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за … (ідентифікатор Prozorro UA-2022-12-28-007511-a), на суму 215 грн (мабуть на цигарки не було коштів).
  • Здійснення авторського нагляду по об’єкту: "Капітальний ремонт (встановлення пожежної сигналізації та системи оповіщення) в опорному закладі "Ромоданівський ліцей" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за адресою: Полтавськ… (ідентифікатор Prozorro UA-2022-12-28-008037-a), на суму 169 грн (теж на цигарки?).

У 2023 році зазначене вище злочинне угрупування продовжило «паразитувати» на бюджетних коштах у Ромоданівській об’єднаній територіальній громаді. «Рекет у погонах» продовжився, а ТОВ «Архітектос» знов беззаперечно та безконкурентно наукладало угод:

  • Роботи з вогнезахисної обробки дерев’яних будівельних конструкцій даху будівлі Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Волошка» Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за адресою: вул.Миру, 7, смт.Ромодан, Мир… (ідентифікатор Prozorro UA-2023-06-07-009374-a), на суму 59 999 грн.
  • Роботи з поліпшення будівлі: «Встановлення (улаштування) системи автоматичної пожежної сигналізації Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Волошка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за адресою: вул. Мир… (ідентифікатор Prozorro UA-2023-06-14-016339-a), на суму 449 977 грн.
  • Поточний ремонт (вогнезахисна обробка дерев’яних будівельних конструкцій даху) будівлі Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Волошка» Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за адресою: вул.Миру, 7, смт.Ромо… (ідентифікатор Prozorro UA-2023-06-19-003822-a), на суму 59 999 грн.
  • Роботи з розробки проектної документації по об’єкту: «Капітальний ремонт з поліпшення будівлі: «Встановлення (улаштування) системи автоматичної пожежної сигналізації Новооріхівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Вогник" Ромоданівської селищної р… (ідентифікатор Prozorro UA-2023-06-23-002533-a), на суму 26 847 грн.
  • Роботи з розробки проектної документації по об’єкту: «Капітальний ремонт з поліпшення будівлі: «Встановлення (улаштування) системи автоматичної пожежної сигналізації Ромоданівської дитячої мистецької школи Ромоданівської селищної ради Миргородського району… (ідентифікатор Prozorro UA-2023-09-22-004499-a), на суму 11 945 грн.
  • Капітальний ремонт з поліпшення будівлі: «Встановлення (улаштування) системи автоматичної пожежної сигналізації Новооріхівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Вогник" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за адрес… (ідентифікатор Prozorro UA-2023-09-22-005768-a), на суму 329 736 грн.

Напевне зароблених у поточному році коштів не вистачало, тому знов почали «заганяти» своїх на укладення договорів з ТОВ «Архітектос».

Так з’явився договір на «Послуги з проектування автоматичної системи пожежної сигналізації та оповіщення» (ідентифікатор Prozorro UA-2023-06-13-004552-a) на суму 57 850 грн. Замовником став 5 Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України в Полтавській області з міста Миргород.

У зв’язку із забороною проведення перевірок, відпрацьована за 2020 — 2022 роки схема «загону клієнта» зупинилася, тому почав здійснюватися тиск на невеликі громади у питаннях геопросторового планування територій, без якого громада не може розвиватися.

Першою такою жертвою стала Драбинівська сільська рада Полтавського району Полтавської області, яка з незрозумілих причин, без відповідних процедур, уклала угоди з ТОВ «Архітектос», відмовивши більш привабливим пропозиціям інших виконавців:

  • Послуги з виготовлення інженерно-геодезичної зйомки в масштабі 1: 2000 території населеного пункту для розробки проєкту містобудівної документації "Генеральний план села Богданівка Драбинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області" (ідентифікатор Prozorro UA-2023-04-04-008205-a), на суму 94 899 грн.
  • Проведення проектних робіт по розробленню генерального плану з планом зонування села Богданівка Драбинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області (ідентифікатор Prozorro UA-2023-04-04-010803-a), на суму 92 377 грн.

Ці та інші факти були викладені нами у нашому матеріалі, але на жаль до цього часу, а ні керівництво ДСНС та МВС, а ні правоохоронці не вжили дієвих заходів.

Як повідомляє психологічна наука, більшість людей, які були «ніким» та чиї статки стали стрімко зростати, божеволіють, починають вважати себе центром всесвіту, навколо якого усе обертається.

На превеликий жаль це трапилося з нашими фігурантами.

Одного дня Володимир Салогуб вирішив, що за статусом «шефа (босса) ОЗУ» йому потрібен статусний автомобіль, а нещодавно придбаний новенький «SUZUKI Vitara» та переданий з ДСНС «SKODA New Kodiaq» не відповідають його статусу.

З огляду на це, Володимиру Гришаніну довелося в черговий раз вислужити перед «шефом» та вступити у злочинну змову з керівництвом Товариства з обмеженою відповідальністю «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат».

Після довгих перемовин з дирекцією ГЗК та присягання Володимира Гришаніна надалі «неперешкоджанні» промисловій діяльності та нівелювання усіляких перевірок, на прохальний лист Полтавської обласної благодійної організації «Фонд безпеки життєдіяльності» (голова Вишня В.М.) було передано безоплатно «свіженький» автомобіль «Toyota Camry» білого кольору з державними номерними знаками ВІ 1010 ЕС, якою до цього користувалася фінансовий директор ГЗК.

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_18

Яким чином та у яких цілях керівник державної установи користується автомобілем приватної фірми, яким паливом заправляється цей автомобіль? Можливо ці питання постануть у ряду інших запитань до Володимира Салогуба від керівництва ДСНС, МВС та правоохоронних органів.

А Володимиру Гришаніну проведемо юридичний екскурс його кримінального правопорушення при виконанні доручення Володимира Салогуба «порішати автомобіль», та звісно одночасного кримінального правопорушення з боку генерального директора Біланівського ГЗК, у яке його втягнув Володимир Гришанін :

Стаття 368-3 КК України. Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми.

  1. Пропозиція чи обіцянка службовій особі юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди або прохання її надати за вчинення зазначеною службовою особою дій чи її бездіяльність з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи - караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста до двохсот годин, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
  2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи організованою групою, - караються штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
  3. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вчинення дій або бездіяльність з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи — караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.
  4. Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди, - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Одночасно із з’ясуванням вищевикладеного, знайшли своє продовження події, про які ми повідомляли раніше де зазначалося, що завдяки домовленості Володимира Гришаніна з минулим керівництвом Кременчуцького нафтопереробного заводу про незастосування заходів державного нагляду та контролю, Кременчуцький НПЗ щомісяця переказував гроші за 6 тонн палива на фірму «АВІАС» («Торговий дім «Кременчукнафтопродуктсервіс»), головою наглядової ради якого є Павло Хованець.

Редакції «Останнього Бастіону» сталі відомі номери листів Полтавської обласної благодійної організації «Фонд безпеки життєдіяльності» їх зміст. Так, згідно листів Фонд просив наступне:

  •  25.01.2022 року – бензин А-92 у кількості 6000 літрів;
  • 22.02.2022 року – дизельне пальне у кількості 6000 літрів;
  • 24.03.2022 року – дизельне пальне у кількості 6000 літрів;
  •  09.06.2022 року – дизельне пальне у кількості 6000 літрів;
  • 29.07.2022 року - бензин А-92 у кількості 6000 літрів;
  • 20.09.2022 року – дизельне пальне у кількості 6000 літрів;
  • 04.11.2022 року – бензин А-92 у кількості 6000 літрів;
  • 04.11.2022 року - дизельне пальне у кількості 6000 літрів.


Як ми й зазначали раніше відомості з надійних джерел, фізично Павло Хованець віддавав паливо у талонах на бензин АІ-95 своєї мережі заправок благодійному фонду.

Як ми й зазначали раніше відомості з надійних джерел, фізично Павло Хованець віддавав паливо у талонах на бензин АІ-95 своєї мережі заправок благодійному фонду.

Це все оформлялося через Полтавську обласну благодійну організацію «Фонд безпеки життєдіяльності», керівником якого є В'ячеслав Вишня, який за документами передавав паливо як дизельне пальне та бензин А-92 до Кременчуцького, Миргородського та Лубенського загонів ДСНС Полтавської області, де він списувався «довіреними» начальниками загонів.

Фізично пальне між учасниками схеми «дерибанилося» у талонах на бензин АІ-95, які потім реалізовували за готівку серед знайомих та перевірених осіб.

Подальші дослідження діянь «паливного угруппування» відкрили очі на те, чому ТОВ «Архітектос» практично не працює на території Лубенського району, та чому при відкритій кримінальній справі, Володимир Салогуб не звільнив Лубенського начальника Володимира Башлія.

Причина банально проста.

Володимир Башлій, за завданням «керівників паливного угрупування» винайшов точку реалізації надлишкового пального, яке поступало з Кременчуцького НПЗ та вилучалося як відсоток (близько 50%) з пального, що видавалося з державного резерву та поточних надходжень від Головного управління до районних пожежно-рятувальних загонів та «кришував» цю точку.

Такою точкою стала АЗС на центральній вулиці у селі Круподеринці Оржицької об’єднаної територіальної громади, яка відсутня на картах легальних автозаправних станцій, яку винайшов заступник Володимира Башлія - Роман Ворона.

Подальше забезпечення функціонування незаконної АЗС було й поручено Роману Вороні.

Як подейкують місцеві, там є дизельне пальне, бензин А-92, скраплений газ. Ціни дещо дешевші, ніж у Оржиці та на Київській трасі.

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_20

Отже потенційні клієнти із сіл навкруги задоволені відкриттям АЗС «NoName».

Викладеної на сьогодні інформації достатньо, щоб коротко ознайомити Вас, шановні дописувачі з діяльністю та зі складовими організованого злочинного угрупування, що діє в Головному управлінні ДСНС України у Полтавській області.

Отже, відповідно до класичної схеми, наведеної на початку статті кожен виконує визначену роль та отримує свої кошти:

«КО́ЗА НО́СТРА» у Полтавському ДСНС_22

  • Володимир Салогуб — керівник організованого злочинного угрупування, у італійській мафіозній класиці — «шеф (босс)»;
  • Андрій Мачіхін — по італійській класиці «довірений бізнесмен», директор ТОВ «Архітектос», обробляє та легалізує фінансові потоки із жертв, щодо яких попрацював Володимир Гришанін;
  • Вячеслав Вишня — по італійській класиці «довірений бізнесмен», очолює Полтавську обласну благодійну організацію "Фонд безпеки життєдіяльності", обробляє та легалізує фінансові потоки та матеріальні цінності із жертв, щодо яких попрацював Володимир Гришанін, які не схотіли, або не змогли укладати угоди з ТОВ «Архітектос», але погодилися на благодійну допомогу;
  • Володимир Гришанін — по італійській класиці «підручний», заступник шефа (босса). Друга людина в ОЗУ, яка призначається самим шефом (боссом). Підручний несе відповідальність за діяльність усіх «капореджиме», організовує їх злочинну діяльність. У випадку арешта або смерті шефа (босса) зазвичай виконує обов’язки шефа (босса) звичайно до моменту власного арешту або смерті.
  • Олександр Мусійко, Андрій Ярощук, Володимир Башлій, Олександр Коркішко — по італійській класиці «капореджиме», голови «бойових груп». Очолюють команди із «солдатів», несуть відповідальність за діяльність по наповненню «общака» у визначеній сфері або на визначеній території. «Капореджиме» підпорядковуються «підручному», або самому шефу (боссу).
  • Ростислав Лапа, Сергій Гавриш, Сергій Ільченко, Микола Павловський, Роман Ворона, Павло Богинич, Руслан Назаренко, Володимир Коршак — по італійській класиці «солдати», наймолодші члени ОЗУ, що довели свою корисність угрупуванню. Зазвичай призначаються за рекомендацією одного чи декількох «капореджиме».

Розберемо роль кожного «капореджиме» та його «солдатів».

  • Олександр Мусійко та Ростислав Лапа — під час перевірок органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання в питаннях цивільного захисту створюють умови для укладення відповідних договорів між об’єктами перевірки та ТОВ «Архітектос», під час поточної діяльності забезпечують надшвидкий розгляд документів ТОВ «Архітектос», створюючи перепони та зволікаючи з розглядом документів інших учасників ринку робіт у сфері цивільного захисту. Забезпечують «добровільні пожертви» до Фонду Вячеслава Вишні.
  • Андрій Ярощук, Сергій Гавриш, Сергій Ільченко, Микола Павловський — під час перевірок органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання в питаннях техногенної безпеки створюють умови для укладення відповідних договорів між об’єктами перевірки та ТОВ «Архітектос», під час поточної діяльності забезпечують надшвидкий розгляд документів ТОВ «Архітектос», створюючи перепони та зволікаючи з розглядом документів інших учасників ринку робіт у сфері техногенної безпеки. Забезпечують «добровільні пожертви» до Фонду Вячеслава Вишні.
  • Володимир Башлій, Роман Ворона, Павло Богинич — вирішують «нафтогазову» складову діяльності «ОЗУ» (дивись вище). У разі вдалого збігу забезпечують роботою ТОВ «Архітектос». Перешкоджають діяльності у Лубенському районі інших надавачів послуг у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки. Наповнюють «добровільними пожертвами» Фонд Вячеслава Вишні.
  • Олександр Коркишко, Руслан Назаренко, Володимир Коршак — найпрацьовитіша «бойова група». Під час перевірок органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання з питань сфери цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, забезпечують створення умов для укладення відповідних договорів між об’єктами перевірки та ТОВ «Архітектос». Перешкоджають діяльності у Миргородському районі інших надавачів послуг у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки. Тільки за останні три роки забезпечили надходження на рахунки ТОВ «Архітектос» у сумі 1 894 639 грн. Наповнюють «добровільними пожертвами» Фонд Вячеслава Вишні.

Востаннє нагадаємо нашим фігурантам класиків літератури та кіно. Ці фрази напевне чули всі «Кримінальний кодекс потрібно поважати», та «Злодій повинен сидіти у тюрмі».

Як казав один відомий усім кіногерой, «Запам’ятовується остання фраза». Отже, шановні фігуранти, те що ви робили, ви і ми знаємо, що збираєтеся робити – спостерігаємо та фіксуємо, отже уважно читайте та запам’ятовуйте:

Стаття 364 КК України.

Зловживання владою або службовим становищем

  1. Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, — карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, — карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Далі буде …

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Політика
Також є ознаки недостовірного декларування на 20 млн гривень
16:05
Політика
Яка несподіванка. Всі чесні і порядні, включаючи Вагінського, а тут на тобі...
вчора, 11:35
Новини
Прокурор і суддя нагородили корупціонера подорожжю до Парижу
вчора, 10:42