У Запорізькій області відновлюються малі річки

ПОЛІТИКА
14.07.2024, 12:45
У Запорізькій області відновлюються малі річки
Фото: Останній Бастіон

Наперекір знищенню московитами греблі Каховського водосховища українська природа бере своє. Стан довкілля стабілізується.

Про це розповів еколог, кандидат технічних наук, доцент кафедри «Хімія та інженерна екологія» Українського державного університету науки та технологій Максим Сорока. За його словами, руйнування ворогами штучної водойми мало значний вплив на стан малих річок Запоріжжя.

Під час цьогорічних весняних експедицій на вільній від російських окупантів північній частині області восени науковці неочікувано зафіксували позитивні зміни. Одне із них — гідрохімічне оновлення річки Капустянки (вона ж Суха Московка — прим. ред.), яка раніше нагадувала відстійник.

«Ми спостерігаємо, що річка починає поступово оновлюватися в гідрохімічному плані. Це пов'язано з тим, що малі річки Запоріжжя раніше були «підперті» рівнем Каховського водосховища. Після спрацювання водосховища [тобто стрімкого витоку накопиченої води — прим. ред.] почалося відновлення природного руху течії в цих річках. Нині оживають природні джерела, бо ці річки мають сильне підземне живлення. Річки почали оновлюватися. Збільшується накопичення киснем тощо. Тому тут насправді є позитивний момент», — повідомив Максим Сорока.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», наші захисники стікають кров'ю, гинуть, але винищують ворога на Південному фронті. Середовище — степ, поле, посадки, незначні висоти та западини, села, дрібні річки.

У Запорізькій області відновлюються малі річки_1
У Запорізькій області відновлюються малі річки_3
У Запорізькій області відновлюються малі річки_5
Читайте також:
Політика
Обласна рада дозволила створити нові об'єкти для охорони червонокнижних рослин. На Полтавщині про подібний крок годі й мріяти.
29.12.2024, 11:45
Полтава
Пам'ятка природи «Пагорби на Рудці» невдовзі постане на теренах Полтавщини. Вона покликана зберегти у первісному стані рідкісні рослини.
25.12.2024, 13:45
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06.12.2024, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26.11.2024, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15.11.2024, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31.10.2024, 08:24