У Запорізькій області відновлюються малі річки

ПОЛІТИКА
14 липня, 12:45
У Запорізькій області відновлюються малі річки
Фото: Останній Бастіон

Наперекір знищенню московитами греблі Каховського водосховища українська природа бере своє. Стан довкілля стабілізується.

Про це розповів еколог, кандидат технічних наук, доцент кафедри «Хімія та інженерна екологія» Українського державного університету науки та технологій Максим Сорока. За його словами, руйнування ворогами штучної водойми мало значний вплив на стан малих річок Запоріжжя.

Під час цьогорічних весняних експедицій на вільній від російських окупантів північній частині області восени науковці неочікувано зафіксували позитивні зміни. Одне із них — гідрохімічне оновлення річки Капустянки (вона ж Суха Московка — прим. ред.), яка раніше нагадувала відстійник.

«Ми спостерігаємо, що річка починає поступово оновлюватися в гідрохімічному плані. Це пов'язано з тим, що малі річки Запоріжжя раніше були «підперті» рівнем Каховського водосховища. Після спрацювання водосховища [тобто стрімкого витоку накопиченої води — прим. ред.] почалося відновлення природного руху течії в цих річках. Нині оживають природні джерела, бо ці річки мають сильне підземне живлення. Річки почали оновлюватися. Збільшується накопичення киснем тощо. Тому тут насправді є позитивний момент», — повідомив Максим Сорока.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», наші захисники стікають кров'ю, гинуть, але винищують ворога на Південному фронті. Середовище — степ, поле, посадки, незначні висоти та западини, села, дрібні річки.

У Запорізькій області відновлюються малі річки_1
У Запорізькій області відновлюються малі річки_3
У Запорізькій області відновлюються малі річки_5
Читайте також:
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43
Полтава
Шафран сітчастий — біла квітка, яка зустрічається тільки весною на схилах балок і ярів. Недавно його виявили на Київщині й Черкащині.
01 жовтня, 12:39
Полтава
Всі ми, як ті дерева у незайманій екосистемі, наче й люди, а такі різні! Кожен із нас має власні таємниці, якими не ділиться ні з ким.
26 вересня, 13:45