Удар по Україні, страшніший за балістику і шахеди
Спад народжуваності прискорює десятиліття скорочення чисельності населення та поглиблює демографічну кризу.
Рівень народжуваності в Україні ще до вторгнення Московії у лютому 2022 року був найнижчим у Європі, нині українські демографи прогнозують, що цей показник стане найнижчим у світі, пише The Wall Street Journal.
Ключові факти
- Кількість народжень за перші шість місяців цього року була на 28% нижчою, ніж за той же період у довоєнному 2021-му – це різке падіння з моменту здобуття Україною незалежності 1991 року.
- Тенденція до зменшення народжуваності почалася після здобуття незалежності, коли економічні потрясіння відправили багатьох українців за кордон у пошуках роботи, а одна дитина стала нормою. Народжуваність впала на 12% після того, як Росія анексувала Крим та вторглася на схід України у 2014 році.
- На той час, коли у 2022 році відбулося повномасштабне вторгнення, рівень народжуваності в Україні впав приблизно до 1,2. Щоб населення зберігало свою чисельність, на кожну жінку має народжуватись приблизно 2,1 дитини.
- Війна викликала виїзд мільйонів жінок та дітей, чоловікам віком від 18 до 60 років його заборонили. Це призвело до фізичного поділу багатьох пар та спонукало інших відкласти народження дітей. Велике питання полягає в тому, як люди будуть поводитися, коли військові дії припиняться і чоловікам знову дозволять покинути країну. У гіршому випадку, на думку демографів, населення України може впасти нижче 30 млн протягом наступних двох десятиліть із приблизно 43 млн напередодні війни.
- У найбільшому пологовому будинку столиці цього року народжують близько 250 дітей на місяць, порівняно з 350 до 400 до війни. Цифри були б ще нижчими, якби не наплив жінок, переміщених з інших частин країни.
- За даними видання, певні жінки відкладають вагітність через постійні загрози ракетних ударів, а також через можливий призов чоловіка до армії. Деякі – навпаки вирішують народжувати, незважаючи на небезпеку та невизначеність війни.
У 2023-му в Україні народилося 96 755 дітей (47 129 дівчаток та 49 626 хлопчиків). Це на 28% менше в порівнянні з відповідним періодом 2021 року (135 079 дітей). Загалом показники народжуваності в Україні падають ще з 2013-го – приблизно на 7% на рік. А повномасштабна війна призвела до найбільшої кризи народжуваності.
Цьогоріч щомісяця в середньому народжується близько 16 100 дітей. Для порівняння у попередні роки, до повномасштабного вторгнення, кількість немовлят коливалась у межах 21 000–23 000 на місяць.
За даними ООН, близько 5 млн із них попросили тимчасового захисту в країнах ЄС.
Україні потрібні жінки, щоб відновити економіку, писало агентство Bloomberg. За оцінкою економіста Олександра Ісакова, якщо не вдасться переконати 2,8 млн жінок працездатного віку повернутися, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту.
Як зазначив редактор «Останнього Бастіону» Геннадій Сікалов, ситуація, що склалася в Україні, є наслідком політики етноциду діючої влади стосовно українців.
«Останній Бастіон» з 2019 року бив на сполох, і попереджав про те, що ЗеКоманда хоче перетворити Україну на другу Палестину, де українцям не буде місця. Їхня політика спрямована на те, щоб українці перетворилися у вигнанців на власній землі.
Саме для цього вони знищують українську культуру та українську систему освіти, запрошуючи сатаністів, які ненавидять дітей, опікуватися українськими школами.
За каденції Зеленського Україна перетворилася в аналог окупованої Палестини. З України від війни втікають працездатні чоловіки. А жінок з дітьми зеленські вигнали з країни під страхом війни.
Влада робить все можливе для того, щоб створити нестерпні умови не лише для виживання українців, а й для народжуваності.
Українці мають визначитися з тим : хто вони, і де їхня земля. Інакше за нас це вирішать Арестович, Коломойський, Зеленський, Абрамович та інші сіоністи та сатаністи.
Пам'ятайте, що ми не гої, якими нас бачать ініціатори і виконавці окупації Палестини. Ми самобутня Нація з давньою історією, та власними традиціями.
Саме тому, проголошений "Останнім Бастіоном" курс на культурний, політичний, і врешті державний націоналізм має стати національною ідеєю, навколо якої згуртується численний етнос (дав. Гр. ἔθνος — «народ»), що проживає на території України.