Україна бере участь у масштабних навчаннях НАТО

СВІТ
07.06.2016, 10:43
Україна бере участь у масштабних навчаннях НАТО

У Польщі почалася практична фаза навчань НАТО під кодовою назвою (Anakonda 2016). Навчання пройдуть з 7 по 17 червня. За даними польського телеканалу TVN24, маневри будуть проходити на всіх польських полігонах, а частково і за їх межами. У них буде задіяно близько трьох тисяч одиниць військової техніки, 105 літаків і 12 військових кораблів.

У навчаннях візьме участь 31 тисяча солдатів з 18 країн – членів НАТО, разом із США і Польщею, а також з п'ятьма країнами– учасників програми «Партнерство заради миру», що претендують на членство в НАТО, передає телеканал.

Зокрема, в маневрах беруть участь військовослужбовці зі США, Великобританії, Канади, Німеччини, Іспанії, Швеції, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литви, Чехії, Хорватії, Албанії, Болгарії, Угорщини, Македонії, Румунії, Словаччини, Словенії, а також Грузії, України й Туреччини.

Проти участі українських військ в навчаннях виступала Німеччина. Та Польща наполягла на тому, що участь Києва в маневрах є «ключовою справою», заявив раніше командувач Оперативного командування видів збройних сил РП генерал Марек Томашіцкій

Сценарій навчань – військовий конфлікт між двома умовними альянсами. В один з них входить сама Польща, країни Балтії і кілька інших реальних держав, а в другій - вигадані країни Ботнія Торріко і Ліндсі (прозорий натяк, що мова йде про Росію).

За сценарієм, в ході конфлікту відбувається дестабілізація ситуації в Балтійському регіоні, вторгнення сил супротивника в країни Балтії і Польщу й анексія територій. Польща просить про допомогу раду НАТО. Альянс вирішує допомогти, описують сценарій навчань організатори.

Таким чином, сценарій навчань повторює аналітичні прогнози можливого військового конфлікту між країнами НАТО і Росією в східній Європі.

Міністр оборони Польщі Антоній Мачеревич заявив, що ці навчання «носять насамперед оборонний характер». Їх мета – перевірити здатність країн альянсу захищати свої східні рубежі», – сказав він.

Раніше в лютому командувач військами США Бен Ходжес відзначав, що «стратегічний ефект, якого ми хочемо досягти, в тому числі під час цих навчань – дати впевненість нашим союзникам і струснути Росію після того, як вона вторглася в Україну і нелегально анексувала Крим» .

Коментатори вказують, що військова активність НАТО, в тому числі в Балтійському регіоні, останнім часом різко підвищилася через російську агресію щодо України. Сусідні з Росією країни неодноразово висловлювалися підозри з приводу загрози військового вторгнення Росії в країни Балтії за кримським сценарієм, в зв'язку з чим масштаб планових навчань НАТО в цих країнах стає дедалі більше.

Відділ моніторингу

Читайте також:
В Італії зафіксовано вже понад 280 випадків захворювання.
18:58
Виявлений кілер був попутником підозрюваного у справі Скрипалів «Федотова», номер паспорту якого відрізнявся лише на дві цифри.
15:52
Відомо, що сутички вибухнули у північно-східному районі міста між прихильниками та противниками нового закону про громадянство
15:04
У місті Приморськ Ленінградської області невідомі особи вчинили акт вандалізму на меморіалі полеглих бійців Фінляндської армії.
11:50
Подекуди паніка щодо коронавірусу набирає трагікомічних рис.
10:18
Міністр закордонних справ Грузії Давіт Залкаліані закликав світ реагувати на поточну ситуацію в окупованих Абхазії та Південній Осетії.
09:30