Україна ідентифікувала офіцерів рф, які наказали обстріляти Суми торік у Вербну неділю

13:45
Україна ідентифікувала офіцерів рф, які наказали обстріляти Суми торік у Вербну неділю

Тоді росіяни вбили 35 людей і поранили понад сотню.

Офіс генпрокурора України назвав імена восьми офіцерів вищого командного складу армії росії, яких вважають відповідальними за ракетний удар по Сумах 13 квітня 2025 року. Тоді росіяни вбили 35 людей. 

Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко. 

Нагадаємо, торік 13 квітня окупаційні війська рф завдали удару по Сумах. У міській раді зазначили, що росія атакувала цивільну інфраструктуру міста. Обстріл забрав життя 35 людей, з яких — двоє дітей. Ще 125 людей було поранено, серед них — 22 дитини.

Крім того, ударом було знищено понад 70 будівель, 36 авто та автобус. Матеріальні збитки від обстрілу становлять близько 200 млн гривень.

Як з’ясували правоохоронці, ініціювали та віддали першочерговий наказ на атаку Сум генерал-полковник Олексій Кім та полковник Василь Соловйов. Підготовку та координацію забезпечували віцеадмірал Сергій Пінчук, полковник Олександр Кісєдобєв, контрадмірал Олексій Пєтрушин та полковник Анатолій Городецький. 

Безпосередні накази на пуски ракет, за даними слідства, віддали полковники Роман Полушин і Сергій Пономарьов.

Зазначається, що всім 8 росіянам заочно повідомили про підозру за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України — вчинення воєнних злочинів за попередньою змовою групи осіб, що спричинило загибель людей.

Кравченко наголошує, що ідентифікувати підозрюваних вдалося спільно з прокурорами Сумської обласної прокуратури, Службою безпеки України та представниками міжнародної організації Global Rights Compliance.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Війна
Хабадівець Буданов щось прогнозує. Один вже прогнозував закінчення війни на Різдво.
15:27
Війна
Полювання на МВГ: противник тестує керовані «шахеди» в тилу.
15:17
Політика
Як родина заступника генпрокурора Логачова заробляла мільйони в Україні та окупованій «ЛНР».
14:45
Війна
У той час, коли ворог шахедами вбивав українців, Зеленський захищав своїх єдиновірців військовослужбовцями ЗСУ.
14:23
Політика
Серед цих паролів були дуже прості або легковгадувані, як наприклад «пароль», «адольф» та «к*рва мати».
13:05
Політика
Єврокомісія може припинити фінансування Сербії через занепокоєння станом демократії та звʼязок із Москвою.
12:32