Україна очікує на імпорт газу із Європи
За даними компанії "Укртрансгаз", від початку листопада Україна почала використовувати газ із підземних сховищ. Одночасно, як повідомив керівник "Нафтогазу", країна призупинила імпорт російського газу і сподівається на відновлення імпорту із Європи.
Голова російського "Газпрому" Олексій Міллєр заявив про скорочення імпорту російського газу Україною. Він наголосив, що це відбувається на тлі збільшення експорту російського газу до Європи.
Він нагадав, що із платежу у 500 млн дол., перерахованих раніше "Нафтогазом", грошей залишилося на 5 днів імпорту газу.
За даними "Укртрансгазу", на 29 жовтня в українських ПСГ накопичено трохи більше 17 млрд кубів газу. Це на 2 млрд кубів менше, ніж планували в уряді, але більше, ніж запаси газу на початок опалювального сезону минулого року.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що для безпроблемного проходження зими Україні треба накопичити у сховищах ще 5 млрд кубів газу.
Наприкінці минулого тижня керівник "Нафтогазу" Андрій Коболев сказав, що з початку листопада Київ майже призупинить імпорт російського газу і до кінця року балансуватиме між імпортом газу із Росії та з Європи - залежно від цінової кон'юнктури.
Далі, у 2016 році, як твердить голова "Нафтогазу", "можна буде сміливо сказати, що ми зможемо повністю обійтися без російського газу".
За словами пана Коболева, до кінця року Київ розраховує отримати 500 млн дол. кредиту від Світового банку, а також сподівається, що буде визначено переможця тендера на закупівлю газу за позику на 300 млн дол. від ЄБРР. При цьому голова "Нафтогазу" не виключив, що переможцем цього тендеру на постачання газу на західний кордон України може бути і російський "Газпром", якщо він виконає усі умови європейського тендеру.
Наприкінці вересня Росія та Україна за посередництва Єврокомісії погодили так званий "зимовий" пакет - умови постачання російського газу до України до завершення опалювального сезону навесні 2016 року.
Згідно із цими домовленостями, Україна сплатила Росії 500 млн дол. за 2 млрд кубів газу, постачання якого відновили у жовтні, після "перерви" від 1 липня цього року.
Останній Бастіон