Україна отримає далекобійну зброю

19.01.2023, 13:45
РСЗВ М142 HIMARS українських військових. Осінь 2022. Україна.
РСЗВ М142 HIMARS українських військових. Осінь 2022. Україна.
Фото: Ілюстративне фото

"Ми не дозволимо, щоб ця агресія зійшла путіну з рук".

Очільник МЗС Британії запевнив, що путін приречений на поразку в Україні.

Джеймс Клеверлі, який прибув з дводенним візитом до США, був запрошений до Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), де оголосив про зміну ключових зовнішньополітичних пріоритетів Сполученого Королівства на тлі війни росії в Україні.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі

Він нагадав і про свою участь у саміті росія-НАТО на початку минулого року, що відбувся до того, як почалося вторгнення в Україну:

«За столом сиділи високопосадовці російського військового відомства. Було багато розмов та спекуляцій про нарощування російської військової могутності та шанси на російську військову агресію. І ми заявили, що будемо твердо протистояти цьому.

Ви б бачили шок на обличчях російських військових. Було цілком зрозуміло, що путін думав, що його тиск розколе НАТО, що північноамериканські союзники – США та Канада – відокремляться від європейських союзників, що Південна чи Західна Європа змінить відносини зі східноєвропейськими союзниками.

Проте НАТО показав і зарекомендував себе як справді непорушний та важливий альянс», - поділився спогадами британський міністр.

Джеймс Клеверлі наголосив, що путін «хоче затягнути цей конфлікт. Він хоче зробити повільну війну на виснаження. Він хоче й далі відправляти юнаків та дівчат у м'ясорубку. Його неповага до людського життя шокує. Він хоче цього, а ми маємо хотіти зробити протилежне».

«Відправляючи озброєння, ми надсилаємо путіну та кожному потенційному агресору у світі повідомлення, яке полягає в тому, що ми зобов'язалися підтримувати українців доти, доки вони не здобуть перемогу.

І що путін повинен зрозуміти, що у нас вистачить стійкості, щоб залишатися з ними, доки робота не буде зроблена. І найкраще, що він може зробити для збереження життів своїх солдатів, це визнати, що ми підтримуватимемо українців доти, доки вони не переможуть. Він має завершити цю війну і розпочати сумлінні переговори», - зазначив британський дипломат.

На даний момент Клеверлі не бачить жодних ознак того, що дії росії сумлінні, і тому росіян потрібно «підштовхувати», доки вони не «стануть сумлінними».

Захід, на думку Джеймса Клеверлі, чудово розуміє, що для того, щоб це сталося, путіну та російським військовим доведеться відступити.

«Йдеться не лише про захист України. Йдеться про захист принципів, які значною мірою підтримували мир та стабільність після закінчення Другої світової війни», - переконаний Джеймс Клеверлі.

«Весь світ уважно чекає, чим це закінчиться. Вони дивляться: чи дотримується Захід своїх зобов'язань? Чи має Захід така стратегічна витривалість? Чи є ця стійкість? Чи є ця твердість?

«І тому нам потрібно ретельно думати про те, які повідомлення ми надсилаємо всьому світу: союзникам, противникам, потенційним партнерам, тому що вони сьогодні стежать за розвитком подій в Україні», - підсумував британський міністр закордонних справ.

Коментатори зазначають, що місія Клеверлі у Вашингтоні полягає в переконанні офіційних осіб з американського істеблішменту наслідувати приклад Британії та докласти максимум зусиль для швидкої передачі ЗСУ всіх необхідних бойових засобів та озброєнь, які дозволять Україні виграти війну.

Напередодні прибуття Джеймса Клеверлі до столиці США міністр оборони Британії Бен Воллес підтвердив у британському парламенті, що Лондон направляє в Україну 14 танків Challenger 2, а також артилерійські гармати та іншу амуніцію, повідомив Bloomberg.

На цьому тлі адміністрація Джо Байдена вирішила збільшити дальність ударних озброєнь, які отримує Україна в рамках військової допомоги.

Новий пакет, про який США, як очікується, оголосять у кінці тижня за підсумками зустрічі країн-союзниць у Німеччині, включатиме артилерійські системи GLSDB, повідомляє Politico із посиланням на чиновників, знайомих із ситуацією.

Боєприпас GLSDB
Боєприпас GLSDB
Фото:SAAB

Розроблені спільно шведським Saab і американським Boeing ці системи мають дальність 100 миль, або близько 160 км, і за GPS дозволять українській армії «діставати» цілі на півночі і в центрі Криму з лінії фронту на берегах Дніпра.

Наприклад, від Херсона до Євпаторії відстань становить 170 км, а від Нової Каховки до Джанкой — важливого залізничного вузла — 150 км.

Ці боєприпаси можуть застосовувати ракетні системи, які вже є в України – це пускові установки M270 та HIMARS.

Ще далекобійні ракети ATACMS з радіусом поразки до 300 км Київ поки не отримає, кажуть джерела Politico. Втім, ця позиція може змінитися, заявив заступник міністра оборони США Колін Каль у процесі візиту до Києва минулого тижня.

Після місяців сумнівів і побоювань, що атака на Крим спровокує ескалацію, адміністрація Байдена нарешті починає визнавати, що Україні потрібні кошти, щоб ударити по півострову, що став ключовим логістичним центром для російської армії, пише The New York Times з посиланням на чиновників.

На думку Білого дому, здатність української армії показати вразливість Криму зміцнить позиції Києва в майбутніх переговорах.

До того ж загроза застосування ядерної зброї, на яку неодноразово натякали російські чиновники аж до президента, зменшилася, кажуть джерела NYT.

Використання військових баз у Криму допомогло російській армії захопити значні території на півдні України, констатує американський чиновник. Цього тижня українське та американське командування зустрінуться в Німеччині, щоб спланувати наступальну операцію та провести навчання.

У ній будуть задіяні бронемашини піхоти Bradley, які також увійдуть до нового пакету.

З початку війни сукупний обсяг американської допомоги Україні, включаючи постачання озброєння, а також гуманітарну допомогу та фінансові вливання, сягнув $48 млрд.
 

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Бо без України неможливо ні відновити, ні зберегти імперію.
10 грудня, 09:57
Світ
НАТО готує до 800 000 військ для можливого розгортання в Україні.
02 грудня, 09:00
Опінії
Якщо ви дійсно вважаєте, що в Україні почалась світова війна, то принаймні не називайте її Третьою.
27 листопада, 10:03
Опінії
Головнокомандувач зустрічається з прикоритними блогерами для обговорення рехворм в ЗСУ.
25 листопада, 16:03
Війна
Здебільшого цивільні вирішують лишатися в небезпеці, але в своїх будинках через те, що не мають куди їхати.
21 листопада, 15:25
Опінії
Ударити залпом БПЛА та ракет по Москві.
14 листопада, 15:34