Україна першою у світі отримає новітні системи ППО IRIS-T, - Юрій Ігнат

ВІЙНА
07.10.2022, 15:40
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Українські військові навчаються роботі з системами протиповітряної оборони NASAMS та IRIS-T

Про це повідомив речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат,

"Україна - перша країна, яка буде використовувати саме IRIS'и. NASAMS само собою, це вже давно на слуху, будемо очікувати. Дійсно, фахівці, які будуть їх використовувати, уже здобувають певний досвід, певне навчання проходять. З нетерпінням чекаємо, щоб посилити нашу систему ППО, бодай невеликої кількості цих комплексів, але будемо очікувати на більші поставки", - заявив Ігнат.

ДОВІДКОВО

IRIS-T SLM — зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії розробки німецької компанії Diehl Defence. Призначений для знищення літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, крилатих та балістичних ракет. Розробку завершено у 2014 році.

Основа ЗРК – ракета “IRIS-T” (Infra Red Imaging System Tail) з інфрачервоним наведенням, створена на базі одноіменної ракети “повітря-повітря”.

В конструкції IRIS-T SLM втілено принцип повної незалежності від шасі натомість всі компоненти сумісні за габаритами та кріпленнями зі стандартними ISO 20-футовими контейнерами та можуть бути транспортовані будь-якими транспортними засобами, наприклад вантажівками. Завдяки сумісності габаритів зі стандартним контейнером було істотно спрощено перевезення літаками, кораблями тощо. Крім іншого, систему можна перевозити військово-транспортними літаками C-130 та A400M.

Комплекс має оглядову РЛС на 360 градусів, здатен вести одночасний обстріл декількох цілей за будь-яких погодних умов. Також комплекс може під'єднувати додаткові пускові установки залежно від потреб (принцип англ. Plug-and-Fight). В стандартній комплектації РЛС, пункт управління, та пускові установки разом з ракетами здатні уражати цілі на відстані до 40 км.

РЛС

Основним сенсором системи служить 3-вимірна РЛС АФАР CEAFAR виробництва CEA Technologies. Ця РЛС виконує як функції пошуку цілей навколо, так і підготовку даних для наведення зенітних керованих ракет. За потреби може бути доповнено електро-оптичною станцією.

Виробник стверджує, що завдяки відкритій архітектурі, до системи можна інтегрувати майже будь-яку іншу багатофункційну РЛС виявлення та наведення на ціль.

Центр управління

Центр управління (англ. Tactical Operations Center, TOC) має робочі місця для двох операторів. Зв'язок з іншими складовими системи можливий як через радіо, так і через оптоволоконний кабель. Крім того, центр управління може обмінюватись даними з системами управління вищої ланки. При чому обмін даними може відбуватись або в реальному, або у майже реальному часі.

Виробник стверджує, що система може бути пристосована до сторонніх систем управління.

Пускова установка

Пускова установка SLM на шасі MAN SX45 8×8 10 т

Пускова установка безлюдна, має вісім ракет (ефекторів) типу IRIS-T SL. Пуск відбувається вертикально для можливості обстрілу цілей на всі 360 градусів за азимутом. Для розгортання пускової установки на позиції потрібно до 10 хвилин, вирівнювання відбувається автоматично. Одночасний обстріл декількох цілей досягається швидким пуском декількох ракет. Перезаряджання триває близько 15 хвилин.

Пускова установка обладнана всіма необхідними підсистемами (електричний генератор, система управління вогнем, радіо тощо) та може знаходитись на відстані до 20 км від центру управління.

Зенітні керовані ракети

В комплексі використана потужніша версія зенітних керованих ракет IRIS-T. У цій версії встановлено потужніший ракетний двигун, завдяки чому збільшено ефективну зону роботи до цілі до 25 км за висотою та до 40 км за відстанню. Цілевказання можливе шляхом передачі координат GPS та через канал передачі даних з ракетою.

Ракетний двигун — твердопаливний, з керованим вектором тяги. Модуль керування польотом знаходиться в хвостовій частині, там же знаходяться чотири крила з незалежними приводами.

На завершальній ділянці польоту ракета наводиться із використання інфрачервоної головки самонаведення створеної для ракет IRIS-T, яка повинна мати високий ступінь захисту від пасивних та активних засобів протидії.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Туреччина зосереджена на отриманні F-16, а не на програмі F-35
27 лютого, 18:31
Війна
Якщо Конгрес схвалить виділення допомоги Україні, США можуть включити ракети ATACMS в один із перших пакетів військової допомоги
20 лютого, 09:09
Війна
Україна отримує від західних союзників більш далекобійну зброю. Очікуються поставки F-16 з ракетами на 300-500 кілометрів.
05 лютого, 11:44
Війна
Військові аналітики з Китайської народної республіки критикують російську ракету «Кинджал».
17 січня, 16:18
Війна
Уже навесні Москва може розпочати процес закупівлі балістичних ракет короткого радіуса дії в Ірану
04 січня, 17:42
Новини
Цей «сигнал» може свідчити, що американці ще не мають готового рішення по додатковим ракетам для ЗСУ.
04 січня, 15:33